9 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pelicans kontra Tottenham Hotspurs: CJ McCollum, Brandon Ingram prowadzą Nowy Orlean do walki z Clippers

Pelicans kontra Tottenham Hotspurs: CJ McCollum, Brandon Ingram prowadzą Nowy Orlean do walki z Clippers

New Orleans Pelicans są o jedno zwycięstwo od zdobycia miejsca w play-offach Konferencji Zachodniej po pokonaniu San Antonio Spurs 113-103 w środowy wieczór w meczu 9-10 NBA.

CJ McCollum zakończył zwycięstwo z 32 punktami, siedmioma asystami i sześcioma zbiórkami, podczas gdy Brandon Ingram i Jonas Valanciunas przekroczyli 20-punktowy płaskowyż, aby poprowadzić ofensywę w ofensywnym końcu Nowego Orleanu. San Antonio osiągnęło równowagę punktową również w ataku, z sześcioma graczami, którzy strzelili podwójną bramkę, a w drugiej połowie udali się na dużą serię, aby zmniejszyć różnicę do sześciu punktów. Ale w końcu nie wystarczyło im przezwyciężyć bezradność, z którą się zmagali.

Dzięki temu zwycięstwu Nowy Orlean kwalifikuje się do zmierzenia się z Los Angeles Clippers w piątek wieczorem w meczu play-off prawej ręki, aby zostać numerem 8 w Konferencji Zachodniej i spotkać się z pierwszym rozstawionym Phoenix Suns w pierwszej rundzie.

Oto trzy wskazówki wraz z podsumowaniem naszych aktualizacji na żywo z gry.

1. Wydajność wiadra łabędzia

Playoffy często polegają na wykonywaniu pojedynczych uderzeń, a Pelikany mają dwóch najlepszych graczy w świecie pieniędzy z CJ McCollumem i Brandonem Ingramem. W środę Ingram zadał wiele obrażeń krawędzi i wcześnie uderzył w zgniłą passę, po czym McCollum zabrał się do pracy, pokazując pozornie nieskończoną liczbę kroków do tyłu i chwiejnych kroków. Czasami wszyscy byli niestrzeżeni – przez co najmniej jedną osobę – i to pokazuje, jak dynamiczna jest ta drużyna w ofensywie. Mam na myśli, co masz z tym zrobić?

W drugiej połowie, kiedy San Antonio odniosło sukces, trochę się zmarzli, ale natychmiast wrócili do gry, gdy drużyna potrzebowała ich do zwycięstwa. McCollum i Ingram są ważnymi powodami, dla których Nowy Orlean będzie trudny przeciwko Clippers w piątek i być może później, jeśli uda im się dostać do pierwszej rundy przeciwko Phoenix Suns. Potem patrzysz na następny sezon, z prawdziwym Zionem Williamsonem w owczarni i nagle Pelikany wyglądają na poważnego konkurenta na Zachodzie.

READ  Nadzieje na draft Chicago Bears właśnie zyskały kolejny duży wzrost

2. Nie na ziołach

Gdyby tylko dwa dni później odbyły się głosowania Postseason Awards, Herb Jones z pewnością zdobyłby więcej głosów na zespoły All-Defense i All-Rookie. 23-letni debiutant, już ukochany na Twitterze NBA, zaprezentował w środę swoje wyjątkowe talenty obronne na scenie krajowej, grając niezliczoną ilość zagrań, które tylko on wydaje się być w stanie wykonać. Weźmy na przykład tę grę, w której podnosi blok, kradnie i wrzuca (co się nie liczyło, ponieważ wcześniej był faulowany na podłodze) w ciągu kilku sekund.

Jones był kluczową częścią sukcesu Pelikanów w tym sezonie i właśnie dlatego. Po sezonie może nie tylko chronić najlepszych graczy z drugiej drużyny, ale jest także defensywnym rozgrywającym, zbierając przechwyty i bloki, które prowadzą do łatwych wiader po drugiej stronie. W tym sezonie zdobył także 34 procent z zakresu 3 punktów, aw środę po drodze zdobył 12 punktów, pięć zbiórek, dwa bloki i dwie przechwyty.

3. Kolejna popowa gra?

Greg Popovich nie dał żadnych wskazówek, że może przejść na emeryturę i nie spodziewamy się, że to zrobi, ale zawsze jest możliwe, że 73-letnia legenda trenerska nazwie to karierą przed następnym sezonem. Zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio i został wszechczasowym liderem NBA na początku tego sezonu, więc nie wygląda na to, żeby wiele zostało do zrobienia. Wydaje się jednak, że cieszy go trenowanie młodszego zespołu w trybie odbudowy, a w ostatnich latach był o wiele bardziej… powiedzmy… miły dla mediów.

Niezależnie od tego, czy Popovich przejdzie na emeryturę w przyszłym tygodniu, czy po kolejnych 20 latach, będzie najlepszym trenerem NBA wszech czasów i jednym z najlepszych trenerów w każdym sporcie. Jeśli jest to jego ostatni mecz, Spurs spada dzięki wysiłkowi marki i zwinności, którą cieszy się we wszystkich swoich zespołach.

Po przegranej Popovich został zapytany, czy wróci na swój 27 sezon, i odpowiedział w prawdziwie popowy sposób.

„To pytanie nie jest właściwe” – powiedział.