24 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Paul Simon „zaczyna akceptować” swoją utratę słuchu

Paul Simon „zaczyna akceptować” swoją utratę słuchu

  • Napisane przez Paula Glenna
  • Reporter rozrywki

Źródło obrazu, Iana Gavana/Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Paul Simon odniósł ogromny sukces dzięki piosenkom takim jak You Can Call Me Al, 50 Ways to Leave Your Lover i Graceland

Paul Simon powiedział, że „zaczął” akceptować swój ubytek słuchu i że taka niepełnosprawność „zmienia sposób, w jaki wchodzisz w życie” i pracę.

Amerykański piosenkarz i autor tekstów (81 l.) ujawnił w maju zeszłego roku, że prawie całkowicie stracił słuch w lewym uchu.

Mówił po premierze In Restless Dreams: The Music of Paul Simon na Festiwalu Filmowym w Toronto.

„Na co dzień gram na gitarze. To instrument, który pozwala mi twórczo wyrazić siebie” – powiedział Simon.

„Ale to też miejsce, gdzie szukam pocieszenia. Jeśli czuję… «cokolwiek». Jest to dla mnie bardzo ważne”.

„Wiesz, coś się z tobą dzieje, gdy masz jakąś niepełnosprawność, co zmienia twoją świadomość lub sposób, w jaki wchodzisz w interakcję z życiem” – dodał.

„Wpadłem w depresję”.

Simon, który w latach 60. zasłynął jako członek folkrockowego duetu Simon & Garfunkel dzięki takim hitom jak Mrs Robinson i Sound of Silence, latem tego roku wydał swój 15. solowy album Seven Psalms.

Przyznał, że próba zagrania nowych utworów na żywo była wyzwaniem.

„Zwykle, kiedy kończę album, wychodzę z nim i spaceruję z nim, a wtedy mam szansę naprawdę sprawdzić utwór” – powiedział. „Następnie ewoluuje do innego standardu i idzie dalej.

„Chociaż za tydzień spróbuję współpracować z kilkoma gitarzystami, którzy zagrają partie, które zagrałem na nagraniu, i zobaczę, czy uda mi się zaśpiewać ten utwór.

„Nie jestem pewien, jak połączyć mój głos z gitarami”.

Według Agence France-Presse w filmie wyjaśnia, jak „właściwie popadł w depresję” z powodu utraty słuchu.

„Odkąd miałem 13 lat, zawsze chciałem być kimkolwiek innym niż autorem tekstów i piosenkarzem” – słyszy się, jak deklaruje na ekranie.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi po niedzielnym programie Simon ujawnił również, że napisał nową piosenkę zatytułowaną When I Learned to Play Guitar, „ale nie wiem, czy kiedykolwiek coś z nią zrobię”.