29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ostrzeżenie: Konsumenci korzystają z opcji Kup teraz, zapłać później, aby związać koniec z końcem

Ostrzeżenie: Konsumenci korzystają z opcji Kup teraz, zapłać później, aby związać koniec z końcem

Jest to zmartwienie ekonomistów i rzeczników konsumentów, którzy twierdzą, że nagły wzrost korzystania z tych usług połączony z brakiem przejrzystości i brakiem Nadzór regulacyjny sprawia, że ​​zastanawiają się, ile faktycznie mają długów Amerykanie.

Podczas gdy inne długi gospodarstw domowych, takie jak wydatki na karty kredytowe i kredyty samochodowe, są zbierane i śledzone przez Rezerwę Federalną, dane „kup teraz i zapłać później” (BNPL) nie są uwzględniane, ponieważ finansowanie jest zwykle zapewniane ze źródeł pozabankowych i jeszcze nie jest zgłoszone w sposób kompleksowy do biur kredytowych.

Oznacza to, że nie ma publicznie dostępnej bazy danych o poziomach zadłużenia konsumentów związanych z BNPL, wolumenami transakcji, stopami opóźnień w płatnościach, opłatami i odsetkami.

„Nie ma wątpliwości, że istnieje ogromna luka w naszym rozumieniu warunków finansowych ludzi, jeśli nie uwzględnimy opcji kup teraz, zapłać później”, powiedział Matt Schulze, starszy analityk kredytowy w LendingTree. „To problem dla firm kredytowych, biur kredytowych i pożyczkodawców”.

czerwone flagi

Od Affirm i Apple po PayPal i Zip, transakcje BNPL są obecnie szacowane na co najmniej 100 miliardów dolarów rocznie – liczba, która według analityków może wzrosnąć od 1 biliona do 4 biliona dolarów w ciągu kilku lat. Usługi te dzielą Twój zakup na cztery lub więcej płatności w ratach w okresie kilku tygodni lub miesięcy. oni zazwyczaj Oferowane bez lub z minimalnym odsetkiem, często bez sprawdzania zdolności kredytowej.

Aby zarabiać, dostawcy BNPL pobierają od akceptantów od 1,5% do 7% ceny transakcji, Według badań Banku Rezerwy Federalnej w Kansas City. Według badań przeprowadzonych przez niektórych sprzedawców, koszty są tego warte, Rynki kapitałowe RBCco pokazało, że oferta internetowa BNPL zwiększyła średnią sprzedaż biletów o 30% do 50% i zwiększyła udział klientów, którzy ostatecznie dokonali zakupu.
Pomimo szybkiego wzrostu, BNPL podniosła czerwone flagi dla ekonomistów, regulatorów i Publiczne oskarżenie. Ostrzegają, że ponieważ usługi nie są regulowane jako produkty kredytowe, doprowadziło to do powstania rynku w stylu dzikiego zachodu z różnymi warunkami i niewielką liczbą kontroli i sald.

Poważną wadą jest możliwość dość łatwego zadłużenia się, nie zdając sobie z tego sprawy, powiedział Terry R. Bradford, badacz systemów płatniczych w Rezerwie Federalnej w Kansas City.

READ  Tygodniowe roszczenia z tytułu bezrobocia w USA

Powiedziała, że ​​proces ratalny sprawia wrażenie, jakby ktoś praktycznie nic nie płacił za towary lub usługi, które otrzymuje.

„Możliwość jest więc taka, że ​​możesz pomyśleć o wszystkim, co kupujesz w tych czterech ratach, w wyniku czego zaciągasz więcej długu, niż gdybyś musiał za to zapłacić w całości” – powiedziała.

Dodała: „Możliwość zwiększenia zadłużenia za pomocą pożyczek „kup teraz, zapłać później” za pośrednictwem wielu dostawców usług jest jednym z największych zagrożeń, jakie widzę.

Trzy główne biura kredytowe zapowiedziały, że zaczną uwzględniać działalność BNPL w raportach kredytowych, ale nadal muszą polegać na dostawcach tych informacji.

Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów poinformowało, że planuje rozwiązać te problemy, a także zbadać niejasną terminologię, potencjalne gromadzenie danych i brak innych zabezpieczeń. Agencja zbiera informacje od dostawców BNPL i spodziewa się opublikować swoje wyniki jeszcze w tym roku.

Jednak istnieje obawa, że ​​wszelkie potencjalne reformy mogą nie nastąpić wystarczająco szybko, powiedział Marshall Lux, pracownik naukowy Harvard Kennedy School, który Autor najnowszego badania na temat Kup teraz, zapłać później. Te łatwe w użyciu opcje eksplodują, gdy pogarszają się warunki finansowe ludzi, tworząc idealną burzę, która naraża niektórych z najbardziej bezbronnych Amerykanów, powiedział.

„Wszystko, co dzieje się w gospodarce, nie przyciąga uwagi, na jaką zasługuje” – powiedział. „W międzyczasie, młodzi ludzie i ludzie z niedoborem banków są mocno dotknięci, co może zniszczyć ich kredyt na nadchodzące lata.”

Lux zauważył, powołując się na badania z TransUnion. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Lux i TransUnion, skłaniają się ku usługom, aby uniknąć odsetek od kart kredytowych, ale także dokonać zakupów, które nie mieszczą się w ich budżecie.

„Ludzie kupują więcej niż powinni i przyznają to. Czy jest to agresywny marketing, czy to kupowanie pod wpływem impulsu, czy jest to wiara w to, że jutro dostanę więcej”, używają wielu z nich. [services],” Powiedział.

READ  Kontrakty terminowe Dow: minuty Fed zwiększają wzrost rynku, Microsoft podejmuje duży ruch; Konkurenci Tesli w obszarach zakupowych

Największą czerwoną flagą dla Lux, byłego dyrektora ds. ryzyka w Chase, jest to, co ludzie kupują za te usługi.

„Kupują środki czystości, kupują skarpetki, kupują trampki, kupują przedmioty codziennego użytku domowego” – powiedział. Kiedy ludzie zaczynają [using revolving credit for] Codzienne zakupy, takie jak artykuły spożywcze, wiesz, że jest problem”.

To znaczy do końca

Dostawcy BNPL twierdzą, że postrzegają swoją ofertę jako bezpieczniejszą i bardziej zrównoważoną opcję niż tradycyjne linie kredytowe.

„Cały produkt i biznes opierają się na zasadzie długoterminowego sukcesu konsumentów i ich zdolności do płacenia” – powiedział Libor Michalek, dyrektor ds. technologii, ryzyka i operacji w firmie Affirm. „A jeśli nie mogą, to dzielimy się negatywnym wynikiem”.

W przesłanym e-mailu oświadczeniu w odpowiedzi na pytania CNN Business rzecznik Klarna napisał:

„Nasze nieoprocentowane produkty mają na celu uchronienie ludzi przed długami. Przeprowadzamy rygorystyczne kontrole uprawnień przy każdym zakupie, stale dokonujemy ponownej oceny kryteriów udzielania pożyczek i limitów wydatków oraz ograniczamy korzystanie z naszych usług do momentu zrealizowania nieuregulowanych płatności”.

Ikona aplikacji Klarna została umieszczona na telefonie komórkowym w Londynie w Wielkiej Brytanii w czwartek 21 stycznia 2021 r.

Charlotte Principato, analityk usług finansowych w Morning Consult, powiedziała, że ​​niektórzy konsumenci korzystają z usług BNPL w nadziei, że spróbują trzymać się budżetu lub zrównoważyć swoje finanse z miesiąca na miesiąc.

„Wskazuje mi to, że jest to środek do celu” – powiedziała. „To przemyślany wybór dotyczący tego, jak zarabiać pieniądze i iść trochę dalej, jednocześnie osiągając cele, których pragniesz, i wciąż otrzymując rzeczy, których potrzebujesz”.

Odnosi się to zwłaszcza do wielu Amerykanów, którzy nie mają stałych płac z miesiąca na miesiąc, powiedziała.

„Muszą pracować z niekompletnymi danymi na temat jego pensji każdego miesiąca i nadal być w stanie pokryć, jakiego rodzaju stałe wydatki i nadal dokonywać uznaniowych zakupów, na które każdy powinien mieć prawo” – powiedziała.

READ  Zysk Dollar Tree (DLTR) za pierwszy kwartał 2023 r

Brak pola manewru

Dla ludzi takich jak Linda Ramirez, Historycznie wysoka inflacja Oznacza to, że nie ma już miejsca na poruszanie się nawet na podstawach.

Samotna matka, która mieszka w małym miasteczku w południowym Teksasie, codziennie zajmuje 90 minut. W domu ma troje dorastających nastolatków.

„Czuję, że jest podwójnie, wszystko jest podwójne [in price]Więc płacę od 50 do 55 dolarów, żeby zatankować samochód, i zakupy spożywcze, tak samo.Tutaj w Teksasie, powiedział Ramirez. Podwojony karton na jajka Od 3 USD lub 4 USD do 7 USD lub 8 USD, w zależności od tego, dokąd się wybierasz”.

Aby zwiększyć swój budżet, BNPL używa go do zakupów uznaniowych, a także do niektórych niezbędnych rzeczy, w tym niedawnego rachunku spożywczego w wysokości 400 USD.

Dla Ramireza rozłożenie kosztów za pomocą aplikacji Kup teraz, zapłać później było lepszą alternatywą dla postawienia zakładki na karcie kredytowej, zaciągnięcia pożyczki lub rezygnacji z płatności rachunku za media. Jeśli wszystkie płatności są dokonywane na czas, większość usług BNPL nie pobiera odsetek ani opłat za opóźnienie.

„Nie chcę tego robić w nieskończoność, ale miło jest wiedzieć, że jeśli kiedykolwiek będę miał kłopoty w przyszłości, zawsze mogę z tego skorzystać” – powiedziała.

Zach Wasser z CNN Video przyczynił się do powstania tego raportu.

Poprawka: Wcześniejsza wersja tego artykułu błędnie obliczyła wielkość branży BNPL. Oczekiwano, że transakcje wyniosą co najmniej 100 miliardów dolarów w 2021 roku.