20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ostatnia śmierć Aleksieja Nawalnego: X odzyskuje konto swojej żony Julii, gdy Putin wnosi pozew przeciwko swojemu bratu

Ostatnia śmierć Aleksieja Nawalnego: X odzyskuje konto swojej żony Julii, gdy Putin wnosi pozew przeciwko swojemu bratu

Matka Aleksieja Nawalnego żąda, aby Władimir Putin zwrócił ciało jej syna

Elona Muska

Nastąpiło to po wszczęciu przez Rosję nowej sprawy karnej przeciwko bratu krytyka Kremla Olega Nawalnego – podała TASS. Oficjalna agencja informacyjna nie podała, na podstawie jakiego artykułu kodeksu karnego wszczęto sprawę. Był już wcześniej skazany za oszustwo w sprawie, która zdaniem krytyków miała na celu zwiększenie presji na jego brata.

Tymczasem matka Nawalnego, 69-letnia Ludmiła Nawalna, zwróciła się bezpośrednio z apelem do Władimira Putina spoza arktycznej kolonii karnej, w której zginął jej syn.

„Pozwólcie mi w końcu zobaczyć mojego syna. Żądam natychmiastowego uwolnienia ciała Aleksieja, abym mogła go humanitarnie pochować” – powiedziała po tym, jak władze poinformowały, że jego ciało nie zostanie wypuszczone przez dwa tygodnie.

Żona Nawalnego, Julia, oskarżyła władze o przetrzymywanie jego ciała w oczekiwaniu, aż z jego ciała wyjdą ślady „kolejnego nowiczoka Putina”, co było nawiązaniem do wojskowego środka paralityczno-drgawkowego, którym wiele lat temu go otruto.

1708465253

Pełny raport: Matka Aleksieja Nawalnego apeluje do Putina o zwrot ciała jej syna

Matka zamordowanego rosyjskiego dysydenta Aleksieja Nawalnego zwróciła się bezpośrednio do Władimira Putina o uwolnienie ciała syna, aby mogła „pochować go z godnością”.

W nagraniu wideo nakręconym poza arktyczną kolonią karną, gdzie zmarł w piątek, 69-letnia Ludmiła Nawalna powiedziała, że ​​od pięciu dni próbowała się z nim spotkać, ale nawet nie wiedziała, gdzie jest przetrzymywany.

Więcej informacji można znaleźć w pełnym raporcie na temat dzisiejszych wydarzeń:

Andy Gregory20 lutego 2024 o 21:40

1708461241

Nawalny w swoich ostatnich listach z więzienia wydał surowe ostrzeżenie dotyczące drugiej kadencji Trumpa

Aleksiej Nawalny w jednym ze swoich ostatnich przesłań przed śmiercią w arktycznym więzieniu w zeszłym tygodniu drastycznie ostrzegł, co może oznaczać druga kadencja prezydencka Donalda Trumpa.

W liście z 3 grudnia do Evgeniya Feldmana, fotografa, który relacjonował jego kandydaturę na prezydenta w 2018 r., a obecnie mieszka na wygnaniu na Łotwie, Nawalny napisał, że obawia się, że jeśli cokolwiek stanie się prezydentowi Joe Bidenowi – jego zdaniem jest to wyraźna możliwość, biorąc pod uwagę postęp. .. Omar Al American – „Trump zostanie prezydentem”.

Dla Nawalnego druga kadencja Trumpa była „naprawdę przerażającą” perspektywą dla szerszego świata. „Czy ta oczywista rzecz nie niepokoi Demokratów?” – zapytał Feldman, najwyraźniej sceptyczny co do tego, że 81-letni Biden wolał ubiegać się o drugą kadencję, niż poddać się młodszemu następcy i pokonać Trumpa.

mój kolega Joe Somerlad Więcej w tym raporcie:

Andy Gregory20 lutego 2024 o 20:34

1708459395

Unia Europejska wzywa przedstawiciela Rosji i wzywa do wszczęcia międzynarodowego śledztwa w sprawie śmierci Nawalnego

Unia Europejska wezwała przedstawiciela Rosji do bloku i wezwała do wszczęcia niezależnego międzynarodowego śledztwa w sprawie śmierci Aleksieja Nawalnego.

Służba dyplomatyczna UE podała, że ​​wysokie rangą osobistości w Brukseli również nalegały, aby Rosja bez dalszej zwłoki przekazała ciało Nawalnego jego rodzinie podczas spotkania z Kirillem Loginowem, pełniącym obowiązki stałego przedstawiciela Rosji przy UE.

Andy Gregory20 lutego 2024 o 20:03

1708454364

Włochy wzywają ambasadora Rosji w związku ze śmiercią Nawalnego

Rzecznik ministerstwa powiedział, że włoski MSZ wezwał ambasadora Rosji w związku ze śmiercią opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego.

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 18:39

1708449364

Julia Nawalna odpowiada na reakcję Kremla na zarzuty o morderstwo jej męża

Julia Nawalna odpowiedziała po tym, jak rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow próbował określić swoje oskarżenia o otrucie jej męża jako „całkowicie bezpodstawne i bezczelne oskarżenia pod adresem rosyjskiej głowy państwa”.

W swoim najnowszym poście na X/Twitterze pani Nawalna napisała: „Nie obchodzi mnie, jak sekretarz prasowy zabójcy skomentuje moje słowa. Zwróć ciało Aleksieja, pozwól mu zostać pochowany z godnością i nie przeszkadzaj ludziom w pożegnaniu do niego.”

„I naprawdę proszę wszystkich dziennikarzy, którzy wciąż zadają pytania: nie pytajcie o mnie, pytajcie o Aleksieja”.

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 17:16

1708448385

Pełny raport: Biały Dom nakłada „poważne sankcje” na Rosję w odpowiedzi na śmierć Nawalnego

Biały Dom ogłosił, że nowy pakiet sankcji wobec Rosji zacznie obowiązywać po śmierci lidera opozycji Aleksieja Nawalnego w obozie koncentracyjnym na Syberii.

Rzecznik ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, John Kirby, powiedział, że istniejące sankcje „zostaną w szczególności uzupełnione dodatkowymi sankcjami związanymi ze śmiercią pana Nawalnego”.

Zauważając, że Stany Zjednoczone nie znają jeszcze przyczyny śmierci Nawalnego, Kirby w dalszym ciągu obwiniał Putina, mówiąc reporterom: „Bez względu na naukową odpowiedź, Putin jest za to odpowiedzialny”.

mój kolega Gustava Kilandera Doniesienia z Waszyngtonu:

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 16:59

1708446771

W tym tygodniu Stany Zjednoczone ogłoszą pakiet głównych sankcji

Rzecznik bezpieczeństwa narodowego John Kirby powiedział reporterom, że pakiet „pociągnie Rosję do odpowiedzialności za to, co stało się z panem Nawalnym” i za jej działania podczas wojny na Ukrainie.

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 16:32

1708444021

Matka Aleksieja Nawalnego, Ludmiła Nawalna, składa kwiaty swojemu synowi

Widziano, jak Ludmiła Nawalna (69 l.) umieszczała bukiet białych kwiatów obok zdjęcia syna.

Matka Aleksieja Nawalnego, Ludmiła Nawalna, składa kwiaty swojemu synowi

Andy Gregory20 lutego 2024 o godzinie 15:47

1708442139

X twierdzi, że konto Julii Nawalnej zostało zawieszone z powodu „błędu”

Serwis społecznościowy X twierdził, że zawiesił konto Julii Nawalnej po tym, jak zostało omyłkowo oznaczone jako „naruszające nasze zasady”.

„Mechanizm ochronny naszej platformy przed manipulacją i spamem został nieprawidłowo oznaczony

Jako naruszenie naszych zasad” – napisała @yulia_navalnaya.

„Odwieszyliśmy konto, gdy tylko dowiedzieliśmy się o błędzie, i zaktualizujemy linię obrony”.

Nie wyjaśnili, dlaczego błędnie uważali, że Nawalna złamała zasady.

Tomka Watlinga20 lutego 2024 o godzinie 15:15

1708441844

Protesty, otrucia i uwięzienie: kalendarium życia Aleksieja Nawalnego i jego sprzeciwu wobec Władimira Putina

Tomka Watlinga20 lutego 2024 o godzinie 15:10