21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Osoba zgłasza się, aby odebrać jackpot w Powerball o wartości 1,3 miliarda dolarów w Oregonie

Osoba zgłasza się, aby odebrać jackpot w Powerball o wartości 1,3 miliarda dolarów w Oregonie

PORTLAND, Oregon (AP) – W sobotę pewna osoba miała kupon, na którym wytypowano wszystkie sześć liczb Powerball Pula w wysokości 1,3 miliarda dolarów Urzędnicy ze stanu Oregon powiedzieli, że Trump zgłosił się w poniedziałek, aby odebrać nagrodę.

Los na loterię został zakupiony w sklepie Plaid Pantry w północno-wschodniej części miasta – podała w oświadczeniu Oregon Lottery.

Oregon Lottery współpracuje z daną osobą w ramach procesu obejmującego procedury bezpieczeństwa i weryfikację, która może zająć trochę czasu przed ogłoszeniem zwycięzcy.

„To bezprecedensowa wygrana w loterii Oregon” – powiedział w oświadczeniu dyrektor Oregon Lottery Mike Wells. „Podejmujemy wszelkie środki ostrożności, aby zweryfikować zwycięzcę przed przyznaniem nagrody pieniężnej”.

Pula nagród wynosi 621 milionów dolarów, jeśli zwycięzca zdecyduje się zamiast tego przyjąć kwotę ryczałtową Emerytura Spłacany jest przez 30 lat, z natychmiastową spłatą, po której następuje 29 rocznych rat. Nagroda podlega podatkom federalnym i stanowym stanu Oregon.

Według Oregon Lottery nagroda ta była czwartą co do wielkości nagrodą w loterii Powerball i ósmą co do wielkości wygraną wśród gier z jackpotem w Stanach Zjednoczonych.

the Wygranie głównej wygranej w amerykańskiej loterii W 2022 roku w Kalifornii było to 2,04 miliarda dolarów.

„Jesteśmy podekscytowani wiadomością, że jeden z naszych 104 sklepów w Oregonie sprzedał los Powerball o wartości 1,3 miliarda dolarów” – powiedział w komunikacie Jonathan Polonsky, prezes i dyrektor generalny Plaid Pantry.

W poniedziałkowy wieczór przed sklepem Mimi Moser z Beaverton powiedziała, że ​​prawie codziennie kupuje losy na loterię i chciała wstąpić do sklepu, aby sprzedać zwycięski los na loterię.

„Cieszę się, że Oregon w końcu trafił w dziesiątkę, ponieważ zawsze znajdował się na wschodnim wybrzeżu” – powiedział Moser. „Teraz, gdy stan Oregon zwyciężył… jest dla niego większa nadzieja. Może wygramy ponownie”.