29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Od czasu naruszenia przestrzeni powietrznej Polska nie otrzymała żadnych rosyjskich części rakietowych

Od czasu naruszenia przestrzeni powietrznej Polska nie otrzymała żadnych rosyjskich części rakietowych

(c) Prawa autorskie Thomson Reuters 2023

WARSZAWA (Reuters) – Polska zakończyła w sobotę poszukiwania naziemne po tym, jak nie znaleziono żadnych części podejrzanej rosyjskiej rakiety, która rzekomo naruszyła przestrzeń powietrzną kraju w piątek rano, poinformowało polskie wojsko.

„O godzinie 15:00 (14:00 GMT) zakończono przeszukanie wyznaczonego obszaru. Wynik poszukiwań był negatywny” – napisało dowództwo operacyjne Wojska Polskiego na platformie społecznościowej X.

„Zakończyliśmy działania wojskowe i nie planujemy dalszej weryfikacji w terenie”.

Obiekt wleciał w przestrzeń powietrzną kraju od strony granicy z Ukrainą w piątek rano i opuścił go w ciągu trzech minut – poinformowali w piątek polscy wojskowi.

Władze ukraińskie zgłosiły masowy atak w różnych miastach Ukrainy we wczesnych godzinach piątkowych.

„Strona ukraińska i sojusznicy potwierdzili nasze dane radarowe, że początkowo opuścili terytorium Polski” – powiedział wcześniej w sobotę agencji Reuters rzecznik dowództwa operacyjnego.

W poszukiwaniach w pobliżu Zamościa w południowo-wschodniej Polsce wzięło udział prawie 500 żołnierzy Regionalnych Sił Obronnych – poinformowało Dowództwo Operacyjne X.

W piątkowy wieczór MSZ Polski wezwał rosyjskie władze i zażądał wyjaśnień w sprawie naruszenia jej przestrzeni powietrznej.

(Raport: Carol Badohl; redakcja: Sharon Singleton i Christina Fincher)

Zastrzeżenie: Ten raport został wygenerowany automatycznie z serwisu informacyjnego Reuters. ThePrint nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść.

READ  Al Mansouri zajmuje drugie miejsce w Grand Prix Polski UIM F2 - Aktualności