29 kwietnia, 2024

Oceny zawodników Aston Villi vs Legia Warszawa po szokującej porażce w Polsce

Aston Villa przegrała w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy z Legią Warszawa 3:2.

Podopieczni Unaia Emery’ego dwukrotnie wracali po deficytach w pierwszej połowie po bramkach Johna Duran i Lucasa Digne’a. Villa nie potrafiła znaleźć wyrównania i w piątek z wyjazdu do Polski wróci do Birmingham z pustymi rękami.

Emery ogłosił bardzo zmienioną wyjściową jedenastkę, wprowadzając pięć zmian w drużynie, która w ubiegły weekend pokonała Crystal Palace 3:1 na Villa Park. Przedstawił Clementa Lengleta i po raz drugi w tym sezonie w podstawowym składzie umieścił Caluma Chambersa.

Przeczytaj | Bezpośrednia reakcja na uderzenie Villi w Polsce

Przeczytaj | Dostęp do Aston Villa Scraphold Suite został udostępniony jako nowe doświadczenie w dniu meczowym

Paweł Wszołek otworzył wynik dla gospodarzy, gdy Paweł Wszołek uderzył w tylny słupek, po czym Duran odciągnął Villę odbiciem po genialnym uderzeniu Nicolo Zaniolo w poprzeczkę. Meucci ponownie wysunął się na prowadzenie, ale Villa odzyskała równowagę tuż przed przerwą, gdy strzał Lucasa Digne’a z pola karnego trafił w górny róg.

Ponieważ obrona Villi nie zdołała ukryć się w chwale, Mucci na początku drugiej połowy chwycił za ortezę, mijając Amy Martinez, nie po raz pierwszy tego wieczoru. Próbując wrócić do gry, Emery dokonał pięciu zmian, wprowadzając na boisko Moussa Diaby, Ollie Watkins, Matty Cash, Jacob Ramsey i Douglas Lewis.

Mimo że Emery wniósł siłę ognia z ławki rezerwowych, Villa nie mogła znaleźć sposobu na powrót do meczu.

READ  Polski Farber ponownie łączy się z byłym kolegą z drużyny | Wiadomości, sport, praca
READ  Duże wydarzenia, w tym Siódemki, muszą „podwoić” nacisk na zrównoważony rozwój, z udziałem globalnych ośrodków sportowych, takich jak Polska czy Hiszpania.