20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Obszerny przewodnik po frakcjach Starfield

Obszerny przewodnik po frakcjach Starfield

pole gwiazdPodobnie jak większość innych gier RPG Bethesdy, ma kilka frakcji, do których gracze mogą dołączyć w trakcie gry. Chociaż długo oczekiwana kosmiczna gra RPG właśnie została wydana (odblokuje się 1 września dla posiadaczy kont Premium i Constellation, a pełna premiera 6 września), w sieci pojawiło się już wiele informacji na jej temat. pole gwiazdWiele frakcji i każda jest warta twojego czasu.

Czytaj więcej: 17 rzeczy, które chciałbym wiedzieć, zanim zacząłem grać pole gwiazd
On kupuje Pole Gwiazd: Amazonka | najlepsza oferta | Przystanek gier

Według standardów Bethesdy, pole gwiazd Umożliwia dołączenie do wielu frakcji na raz i, przynajmniej tak się wydaje, w pewnym stopniu postępuje w ich misjach pobocznych. Obecnych jest pięć głównych frakcji, każda oferująca własne, unikalne nagrody, historie i misje, a także kilka mniejszych frakcji, religii i korporacji, do których w tej chwili nie możesz dołączyć. Która z pięciu głównych frakcji jest warta twojego czasu? Zajmijmy się tym.

pole gwiazdPięć głównych frakcji

Oto pięć frakcji, do których możesz dołączyć w chwili pisania tego tekstu pole gwiazd:

 • Konstelacja: Wygląda na to, że nie masz możliwości przyłączenia się do tej frakcji, ponieważ jest ona jej głównym motorem pole gwiazdHistoria, ale mimo to Constellation opowiada o eksploracji.
 • Zjednoczone Kolonie: UC to centralna republika osiadłych planet, pierwszy z dwóch głównych rządów ludzkich w gwiazdach. Jest militarna, potężna, pełna biurokracji, a jej długie ramię prawne tworzą ochotnicy znani jako Straż Przednia.
 • Grupa Freestar: Pomyśl o kosmicznych kowbojach, dowodzonych przez kosmicznych szeryfów zwanych Rangersami. Kolektyw Freestar to grupa separatystycznych reżimów ze stolicą w Akila. FC oddzielił się od Zjednoczonych Kolonii i pole gwiazdZrzuty wiedzy w grze mówią nam, że oficjalne uznanie jej przez UCLA zajęło trochę czasu.
 • Karmazynowa Flota: To kosmiczni piraci, po prostu.
 • Przemysł Ryujin: Siedziba w Łowca androidówFajne neonowe miasto, Ryujin Industries, to ogromna firma technologiczna, która ma palce w dronach, broni i statkach kosmicznych, żeby wymienić tylko kilka.
READ  Festiwal Pokémon Go 2023: Globalny przewodnik po specjalnych zadaniach badawczych

oprócz Constellation, do którego nieoficjalnie dołącza chwilę później pole gwiazdW części początkowej pozostałe cztery frakcje muszą się trochę postarać, aby się przyłączyć. Dojdziemy do tego za chwilę, ale najpierw przyjrzyjmy się pole gwiazd Frakcje, o których wiemy, ale nie możemy do nich dołączyć.

zrzut ekranu: Bethesdy/Kotaku

pole gwiazdmałe frakcje

Oprócz dwóch głównych organów zarządzających, piratów i odkrywców oraz ich braci techno, podczas setek godzin spędzonych w kosmosie napotkasz pewne inne grupy – choć wydaje się, że nie możesz dołączyć do żadnej z nich podczas gry. Można jednak dołączyć do trzech z nich, wybierając określone cechy podczas procesu tworzenia postaci w grze: Enlightened, House Va’ruun i Sanctum Universum, które są walczącymi organizacjami religijnymi. Wybierając Enlightened lub Sanctum Universum, otrzymasz specjalną skrzynię pełną gadżetów Nowej Atlantydy.

Nie jest jasne, czy Bethesda umożliwi dołączenie do tych innych frakcji w przyszłych DLC lub czy istnieje sposób na dołączenie do nich, z którym jeszcze się nie spotkaliśmy, ale proszę bardzo pole gwiazdMniejsze frakcje:

 • Oświecony: Ci ateiści nie wierzą w siłę wyższą i wierzą, że ludzie powinni martwić się o siebie nawzajem, a nie o kaprysy wszechwiedzącej istoty.
 • Kampus: Nowa religia wyłaniająca się w ustalonych systemach. Ich głównym przekonaniem jest to, że Bóg jest gdzieś we wszechświecie i stara się kierować ludzkością w eksploracji kosmosu, aby w końcu Go (lub ją, prawda?) spotkać.
 • Dom Varuna: Ta teokratyczna frakcja czci gigantycznego węża i powstała na ludzkim statku kolonizacyjnym, zanim wypowiedziała wojnę całej ludzkości.
 • Przecinki: Jest to ogólny termin, który w zasadzie odnosi się do wszelkich najeźdźców z kosmosu niezwiązanych z Karmazynową Flotą.
 • Ekstrakty z Argosu: To firma wydobywcza, w której zaczynasz pracować.
 • Ekliptyczni najemnicy: Podobnie jak Przestrzeńcy, znajdziesz tych ludzi w przypadkowych obiektach i planetach, ale w przeciwieństwie do Przestrzenników, Ecliptics są najemnikami.
 • Organ Handlowy: To grupa sprzedawców, którzy kupują i sprzedają wszystko, nawet kontrabandę.

Zrzut ekranu przedstawia Sama Coe, byłego Freestar Rangera i towarzysza Starfield, oraz niektóre opcje dialogowe.

zrzut ekranu: Bethesdy/Kotaku

Jak dołączyć do każdego pole gwiazd odłam

Bethesda nie wierzy w niezachwianą lojalność, dlatego możesz dołączyć do każdej frakcji pole gwiazd bez zauważalnych konsekwencji. Dołączenie do jednego nie przeszkodzi ci na przykład w dołączeniu do innego, ale normalne jest, że uzyskanie członkostwa w obu, na przykład Piratów i Policji Kosmicznej, może nie działać.

Jeśli chcesz dołączyć do którejkolwiek z pięciu głównych frakcji, oto jak to zrobić.

 • Jak dołączyć do konstelacji: Wystarczy, że ukończysz pierwszą misję głównego wątku fabularnego. Nie możesz NIE Dołącz do nich.
 • Jak dołączyć do Zjednoczonych Kolonii: Możesz dołączyć do Zjednoczonych Kolonii, zostając członkiem UC Vanguard na bardzo wczesnym etapie swojego życia pole gwiazd przedsięwzięcie. Gdy pierwsza główna misja trochę Cię zakręci, wylądujesz na Nowej Atlantydzie. Iść do Siedziba masztu i porozmawiać Dowódca John Tuala. Po zatwierdzeniu dołączenia możesz zapisać się na komputerze w jego sali szkoleniowej, zapisać się na egzamin (nie ma testu, nie martw się, ale musisz zdać egzamin w locie) i udać się do opcjonalnego muzeum, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić, bo jest ogromny. pole gwiazd zrzut wiedzy. Możesz też zostać aresztowany, co jest kolejnym sposobem na dostanie się do organizacji.
 • Jak dołączyć do kolektywu Freestar: Udaj się do Akila w systemie Cheyenne i wyląduj na Miasto Akila. Jeśli chcesz, zabierz ze sobą na wycieczkę Sama Coe (powinien być drugim towarzyszem konstelacji po Sarah Morgan), którego rodzina założyła Akilę. Nie musisz tego robić, ale dodaje to wspaniałego koloru twojej eksploracji tej planety. Po wylądowaniu w mieście Akila natychmiast skontaktujemy się z Tobą w sprawie poważnego zdarzenia w banku miejskim. Uspokój się, a zostaniesz poproszony o rozmowę z nim Emma Wilcox w The RockSiedziba Freestara. Emma chce sprawdzić, czy masz to, czego potrzeba, aby dołączyć do FC, więc musisz dotrzeć do stanowiska z tablicą zadań na skale, wybrać misję i ją ukończyć. Niektóre są trudniejsze niż inne, więc uważaj. Po wykonaniu tego zadania wróć do miasta Akila i porozmawiaj z Emmą, która zabierze Cię do Marszałka na złożenie przysięgi. Otrzymasz strój zastępcy, kapelusz, odznakę i broń. Witamy w straży, moja droga.

Zrzut ekranu pokazujący, co się stanie, jeśli zostaniesz schwytany przez UC Vanguard, który poprosi cię o pójście pod przykrywką do Karmazynowej Floty.

zrzut ekranu: Bethesdy/Kotaku

 • Jak dołączyć do floty Karmazynowej: Jeśli masz ochotę zostać kosmicznym piratem (a kto nie jest?), możesz dołączyć do floty Karmazynowej. Można to zrobić na dwa sposoby: Możesz zostać złapany przez UC Vanguard, co zepchnie cię prosto w przepaść. głęboka osłona Misję poboczną lub możesz przejść dalej niż wprowadzająca misja UC Vanguard, która następnie odblokuje Głęboką osłonę. Misja wymaga od ciebie działania pod przykrywką i zostania członkiem Karmazynowej Floty, grając po obu stronach, jeśli chcesz mieć pewność, że piraci i kosmiczni gliniarze nadal cię lubią.
 • Jak dołączyć do Ryujin Industries: Jak każda dobra firma technologiczna, możesz dołączyć do Ryujin Industries, aplikując! Możesz to zrobić, przechodząc do dowolnego Stragany Red Ryujin Industries w wielkim pole gwiazd Miasta (jest jedno na obrzeżach GalBank w New Atlantis) i ubiegaj się o pracę. Jest szereg pytań, ale Twoje odpowiedzi nie wydają się mieć znaczenia. Po przesłaniu aplikacji będziesz musiał udać się do Nyon City na oficjalną rozmowę kwalifikacyjną w Ryujin Tower.

Zrzut ekranu wystawy Freestar Collective w Starfield Museum w grze, przedstawiający trzy różne standardowe stroje FC.

zrzut ekranu: Bethesdy/Kotaku

co jest najlepsze pole gwiazd odłam?

jak dotąd w moim kraju pole gwiazd Jeśli chodzi o rozgrywkę, wydaje się, że to, która frakcja jest „najlepsza”, jest tak naprawdę kwestią osobistych preferencji i zarządzania czasem, chociaż strony takie są. żebrowany raport że Rangersi (frakcja, do której obecnie należę) mają „bardziej przewidywalną strukturę misji”, podczas gdy Ryujin Industries siatkaGildia Złodziei (pomyśl o charakterze antybohatera, a nie o moralnie dobrym kawałku buta, jaki mają Rangersi). Wykonuj zadania Freestar Collective zgodnie z KotakuLevi Winslow przynosi „Niesamowity statek”, więc może warto i tak wybrać tę dość przewidywalną trasę.

Misje Straży Przedniej Zjednoczonych Kolonii wydają się dość zróżnicowane, podczas gdy wieczne poszukiwanie skarbów Karmazynowej Floty zapewnia niezły Legendarny Pistolet na początku misji, a ukończenie poprzednich misji dla Karmazynowej Floty umożliwi ci zakup bezpiecznej skrytki na ich statku handlowym , co pozwoli Ci przemycić całą tę kontrabandę, która nieustannie łapie Cię przez skanery.

Najlepsza część na ten temat pole gwiazd jest to, że możesz podążać wszystkimi ścieżkami frakcji przy niewielkim tarciu. Jeśli uważasz, że bycie kosmicznym szeryfem jest słabe, zawsze możesz przejść na ciemną stronę i rozpocząć życie pirata. Na tym właśnie polega piękno gier RPG, prawda?

On kupuje Pole Gwiazd: Amazonka | najlepsza oferta | Gcom.ameStop