29 kwietnia, 2024

Obrońca Clippers, Russell Westbrook, pauzuje na czas nieokreślony po złamaniu lewej ręki w zwycięskim meczu z Wizards

Russell Westbrook będzie teraz pauzował na czas nieokreślony.

Weteran Los Angeles Clippers złamał lewą rękę w piątkowy wieczór podczas wygranego 140-115 meczu z Washington Wizards na Crypto.com Arena – potwierdził zespół. Szczegóły złamania ręki nie są jeszcze znane. Nie jest jasne, czy będzie musiał przejść operację i czy będzie mógł wrócić w dowolnym momencie tego sezonu.

Wydawało się, że Westbrook na początku drugiej kwarty doznał kontuzji lewej ręki, gdy próbował sięgnąć od tyłu i wybić piłkę z rąk obrońcy Wizards, Jordana Poole’a, gdy był w obronie. Westbrook szybko potem wyciągnął lewą rękę, wyraźnie odczuwając ból, ale pozostał w grze.

Westbrook ponownie wyciągnął lewą rękę przy następnej przerwie w grze. Ostatecznie został zmieniony w meczu i już nie wrócił.

Westbrook jest drugim zawodnikiem w lidze, który w piątkowy wieczór doznał złamania lewej ręki. Gwiazda Toronto Raptors, Scottie Barnes, zrobiła to samo po porażce z Golden State Warriors.

W piątek Westbrook miał sześć punktów i asystę w ciągu 10 minut na ławce rezerwowych. 35-latek przystąpił do piątkowego meczu, notując w barwach Clippers średnio 11,1 punktu i 5,2 zbiórek, co było jego pierwszym pełnym sezonem w drużynie.

Russell Westbrook złamał lewą rękę w piątkowym meczu Clippers przeciwko Wizards na Crypto.com Arena. (Ronald Martinez/Getty Images)

Clippers, którzy w połowie trzeciej kwarty ogłosili kontuzję Westbrooka, do przerwy prowadzili Wizards 14 punktami. Clippers z łatwością awansowali w drugiej połowie i bez problemu wygrali różnicą 25 punktów. W trzeciej kwarcie utrzymali Wizards na poziomie zaledwie 21 punktów, notując łącznie zaledwie osiem strat.

Kyle Kuzma był najlepszym strzelcem Waszyngtonu z 32 punktami i siedmioma zbiórkami. Paul dodał 16 punktów z ławki rezerwowych. Wizards mają obecnie bilans 9-51 w sezonie, co jest najgorszym wynikiem w lidze.

READ  Podział tabeli liderów PGA 2022: Czy Zalatoris poprowadzi z Justinem Thomasem, Rory McIlroy grozi

James Harden prowadził Clippers z 28 punktami i ośmioma asystami, po tym jak trafił 6 z 9 celnych strzałów zza łuku. Kawhi Leonard dodał 27 punktów i 9 zbiórek, a Paul George 22 punkty. Clippers jako zespół trafiali lepiej niż 57% z gry.

Zwycięstwo zakończyło passę dwóch porażek Clippers, którzy po przerwie na All-Star wygrali tylko dwa z pięciu meczów. Zespół ma bilans 38-20 i w najbliższą niedzielę pojedzie do Konferencji Zachodniej, gdzie pokonuje Minnesota Timberwolves.