29 kwietnia, 2024

Obraz play-offów NFL 2023: zaktualizowane rankingi AFC i NFC oraz scenariusze play-offów na tydzień 16

Drużyny 49ers, Ravens, Eagles i Cowboys zapewniły sobie miejsce w play-offach, a do zdobycia jest jeszcze 10 miejsc w play-offach. Oto jak wyglądają play-offy NFC i AFC w 16. tygodniu:

Zdjęcie fazy play-off NFC

Liderzy działów

1. 49 (11-3): Wygrał NFC Zachód.

2. Kowboje (10-4): Zapewnił sobie miejsce w play-offach i był właścicielem remisu nad Lions i Eagles.

3. Czarny (10-4): Duża przewaga na północy NFC.

4. Piraci (7-7): Zdobądź bezpośredni dogrywka nad Saints w NFC South.

Dzikie karty

5. Orły (10-4): Zdobył miejsce w play-offach.

6. Wikingowie (7-7): Był właścicielem rekordu konferencji w dogrywce nad Rams and Saints.

7. Barany (7-7): Posiadał rekordowy remis w konferencji nad Saints i rekord dywizji nad Seahawks.

Patrząc na zewnątrz

8. Jastrzębie morskie (7-7): Zdobądź rekord konferencji w dogrywce nad Świętymi.

9. Święci (7-7): Po zwycięstwie nad Giants nadal pozostaje w grze.

10. Sokoły (6-8): Utrata nieszczęsnych Panthers jest bolesna.

11. Pakowacze (6-8): Właśnie kiedy wrócili do fazy play-off, Packers przegrali kolejne mecze z Giants i Bucs.

12. Giganci (5-9): Odpadł z rywalizacji po porażce ze Świętymi.

13. Niedźwiedzie (5-9): Rozdzierająca serce porażka z Browns kończy wszelkie wyobrażenia o play-offach.

14. Przywódcy (4-10): Został matematycznie wyeliminowany.

15. Kardynałowie (3-11): Został matematycznie wyeliminowany.

16. Pantery (2-12): Pokonanie Falcons oznacza, że ​​nie jest pewne, że Bears dadzą pierwszy wybór w klasyfikacji generalnej.

Zdjęcie z fazy play-off AFC

1. Wrony (11-3): Zdobył miejsce w play-offach.

2. Delfiny (10-4): AFC East może przystąpić do ostatniego meczu sezonu z Bills.

3. Prezydenci (9-5): Lider w Azji Zachodniej.

4. Jaguary (8-6): Zdobądź bezpośredni dogrywka nad Colts i Texans w południowej części AFC.

5. Brązowy (9-5): Joe Flacco może poprowadzić ich do play-offów.

6. Bengal (8-6): Wygraj bezpośredni dogrywka z Colts and Bills.

READ  Tydzień 5 2022 typy NFL od PFT

7. Ogiery (6-8): Wygraj w konferencji rekordowy dogrywka nad Bills i bezpośredni dogrywka nad Teksańczykami.

8. Teksas (8-6): Rekord konferencji w dogrywce z Bills.

9. Rachunki (8-6): Są jedną z siedmiu najlepszych drużyn konferencji, ale to nie gwarantuje, że zakwalifikują się do play-offów.

10. Stalowcy (7-7): Porażka z Colts wypchnęła Steelers z pozycji play-off.

11. Broncos (7-7): Porażka z Lions przekreśliła wszelkie nadzieje na play-off.

12. Najeźdźcy (6-8): Antonio Pierce przygotowywał swój zespół do meczu w czwartkowy wieczór.

13. Ładowarki (5-9): Sezon, który zaczął się nadziejami na play-off, zamienił się w katastrofę.

14. Tytani (5-9): Zostało to matematycznie wyeliminowane.

15. Samoloty (5-9): Zostało to matematycznie wyeliminowane.

16. Patrioci (3-11): Zostało to matematycznie wyeliminowane.

Scenariusze na piętnasty tydzień

49ers wywalczyli awans do NFC West, a Ravens, Cowboys i Eagles zapewnili sobie miejsce w play-offach.

Jeśli drużyna 49ers wygra w tym tygodniu, a drużyny Lions, Cowboys i Eagles przegrają, zajmą pierwsze miejsce w NFC i przewadze własnego kortu.

Lions zdobędą mistrzostwo NFC North, jeśli w niedzielę wygrają lub zremisują z Vikings. Nawet jeśli przegrają z Vikings, Lions zapewnią sobie miejsce w play-offach, jeśli Rams lub Seahawks przegrają.

Ravens zdobędą tytuł AFC North, jeśli wygrają, a Browns przegrają.

Jeśli wygrają, Chiefs zapewnią sobie mistrzostwo AFC West.

Jeśli wygrają, Dolphins zapewnią sobie udział w play-offach. Jeśli wygrają, a Bills przegrają, zapewnią sobie mistrzostwo AFC East.

Browns zapewnią sobie udział w play-offach, jeśli wygrają, a grupa czterech innych pretendentów do dzikiej karty AFC przegra.

Pełne oficjalne scenariusze play-offów NFL zostaną opublikowane w tym tygodniu.