14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowy wyciek Apple ujawnia szok cenowy dla iPhone’a 15

Nowy wyciek Apple ujawnia szok cenowy dla iPhone’a 15

Aktualizacja z 01.09 poniżej. Ten post został pierwotnie opublikowany 7 stycznia

Ceny iPhone’a 15 idą w górę, Nie w dół, jak powszechnie oczekiwanoWedług najnowszych przecieków. W ruchu, który z pewnością zaszokuje fanów Apple, którzy nie mają pieniędzy.

Napisz do HowToiSolvePłodny anonimowy przeciek LeaksApplePro dodaje wiarygodności twierdzeniom z zeszłego tygodnia, że ​​Apple właśnie to zrobi Modele iPhone’a 15 w „mocnej” cenie. Z tą dużą różnicą, że agresja miała oznaczać niższe ceny iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus Odwróć rozczarowującą sprzedaż. Zamiast tego LeaksApplePro twierdzi, że Apple sprawi, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 UItra będą jeszcze trudniejsze.

„Skoro sprzedaż iPhone’a 14 Plus jest tak zła, to co Apple planuje zrobić z iPhone’em 15 Plus, aby to samo się nie wydarzyło? Odpowiedź jest prosta: nic” – wyjaśnia informator. Apple wypuści iPhone’a 15 Plus wraz z pozostałymi trzema modelami i nie zmieni się on w stosunku do tego, czego się już oczekuje. Cena będzie taka sama, wolumen będzie taki sam i tak dalej. To, co zrobi Apple, to zwiększenie sprzedaży poprzez podniesienie ceny iPhone’a 15 Pro”.

Jeśli to prawda, to posunięcie to zszokuje fanów iPhone’ów, którzy mieli już z nimi do czynienia Znaczące podwyżki cen na arenie międzynarodowejLeaksApplePro uważa, że ​​te zmiany mają teraz wpływ również na klientów w USA.

„To było coś, czego oczekiwano w zeszłym roku, czego Apple postanowił nie robić, ale rosnące koszty produkcji, inflacja i kurczące się marże zysku naprawdę zaczynają zbierać żniwo” – dodaje informator.

Aktualizacja 01/09: LeaksApplePro skontaktował się ze mną, aby ostrzec, że podwyżki cen iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Ultra prawdopodobnie nie będą ograniczone do USA. Wyjaśnienie, że poprzednie wzrosty cen iPhone’a na arenie międzynarodowej „spowodowane były wahaniami kursów walut, a nie dlatego, że Apple po prostu zdecydowało się uczynić go bardziej przystępnym cenowo w tych krajach”.

W skrócie: Apple może w ogóle nie zauważyć podwyżek cen w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Australii z podwyżkami cen. Dzieje się tak pomimo siły dolara amerykańskiego, który spowodował wzrost cen iPhone’a 14 w tych krajach o 10-20%. Tak więc obliczony wzrost cen, jak twierdzi LeaksApplePro, będzie dodatkowym dodatkiem do korekt cen z tytułu wahań kursów walut.

Aby umieścić to w kontekście, nastąpił średni wzrost cen modeli iPhone 14 Pro w Europie o 170 EUR (182 USD), więc planowana podwyżka o około 100 EUR (107 USD) w przypadku iPhone’a 15 Pro pozostawiłaby przeciętnego europejskiego nabywcę ( który czekał dwa cykle wydawnicze na aktualizację), zapłacił prawie 300 dolarów więcej za iPhone’a 15 Pro niż za iPhone’a 13 Pro. Nawet jeśli jest to rozłożone na koszt dwuletniego kontraktu, zaczyna to być widoczne.

Jeśli to prawda, byłby to brutalny sposób, w jaki Apple poradziłby sobie z tym, co wielu uważało za największy problem iPhone’a 14 Plus: jego propozycją wartości. Za jedyne 100 USD kupujący iPhone’a 14 Pro otrzymują materiały konstrukcyjne wyższej jakości, lepszy system kamer, doskonały wyświetlacz (z Dynamic Island) i szybszą wydajność. Przy umowie przewoźnika na 2-3 lata dodatkowy nakład jest znikomy.

Pod wieloma względami jest to klasyczne Apple: rozwiązywanie problemów, ale tylko na własnych warunkach. Modele iPhone 14 Plus nie były bardzo drogie, a modele iPhone 14 Pro były zaniżone. Jest to również zgodne z szerszą strategią firmy, aby wersje Pro iPada, MacBooka i Maca były znacznie droższe niż standardowe modele.

Rezultatem są ceny, które stworzyłyby różnicę cenową 300 USD między profesjonalnymi i nieprofesjonalnymi modelami tego samego rozmiaru:

  • iPhone 15 – od 799 USD
  • iPhone 15 Plus – od 899 USD
  • iPhone 15 Pro – od 1099 USD
  • iPhone 15 Ultra – od 1199 USD

Ze względu na zamknięcie ekosystemu Apple i plotki o otwierających oczy aktualizacjach iPhone’a 15 Ultra (m.in. Konstrukcja tytanowa I Podwójne przednie aparaty), powinno świadczyć o atrakcyjności domeny jako całości. Co więcej, wielu twierdziłoby, że tylko Apple może rozwiązać problem sprzedaży poprzez podniesienie cen.

Dobra gra, Apple. Grałem z wyróżnieniem.

Więcej o Forbesie

Więcej z ForbesaInsider twierdzi, że iPhone 15 będzie „agresywnie” wyceniony

READ  Chris Evans nazywa swojego iPhone’a 12 Pro zbyt ciężkim, pyta Apple o przycisk Home