28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowe narzędzie AI YouTube tworzy muzykę z wokalami popularnych artystów

Nowe narzędzie AI YouTube tworzy muzykę z wokalami popularnych artystów

Praca

YouTube ogłosił nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które tworzy utwory śpiewane przez znanych artystów, takich jak John Legend i Demi Lovato, choć niektórzy krytycy uznali je za najnowocześniejszą technologię, która pozbawiła muzykę jej „ludzkiej iskry”.

Od czwartku twórcy ze Stanów Zjednoczonych będą mogli uzyskać dostęp do narzędzia sztucznej inteligencji o nazwie „Dream Track” w krótkiej sekcji witryny do udostępniania filmów YouTube Shorts, gdzie zachęca się ich do napisania podpowiedzi, która utworzy oryginalny 30-sekundowy klip audio. Zawiera dźwięk generowany przez sztuczną inteligencję od wybranego artysty, Reklamuj YouTube’a.

Dziewięciu popularnych artystów użyczyło głosu Dream Tracks: John Legend, Demi Lovato, Charlie Puth, Sia, Alec Benjamin, Charli XCX, Papoose, T-Pain i Troye Sivan.

W Film demonstracyjny Użytkownik zapisuje głos Charliego Putha w ścieżce marzeń: „Piosenka o tym, jak przyciągają się przeciwieństwa, optymistyczna akustyka”.

Potem głos Bootha śpiewa: „Kochanie, nie mamy ze sobą nic wspólnego, ale wiem, że jestem tym, czego chciałeś od dawna”.

Komentatorzy wideo nie wydawali się zadowoleni z rozwoju Dream Track.

W czwartek YouTube udostępnił aplikację Dream Tracks, która pobiera wiadomość tekstową i zamienia ją w unikalny 30-sekundowy utwór muzyczny z dźwiękiem słynnego artysty wygenerowanym przez sztuczną inteligencję.
YouTube’a/Google’a

„YouTube zastępuje teraz twórców. Piękne. Obrzydliwe rzeczy” – napisała jedna osoba, a inna komentuje: „Wkrótce większość tej ludzkiej iskry całkowicie zniknie i pozostanie tylko hałas”.

„Jest mnóstwo pięknej muzyki, jeśli jej poszukać. Problem w tym, że technologia całkowicie zdewaluowała ją. Twórcy tworzą sztukę, bo muszą. Po prostu tacy są. Świat, który tu budujemy, utrudnia to aby ci ludzie przeżyli” – napisał inny. życie”.

Na innych Filmy demonstracyjne technologii Został opublikowany na koncie YouTube witryny i spotkał się z podobnymi komentarzami, a jeden z użytkowników zażartował: „Wooo, wyeliminujmy muzyków z interesu”.

„Mycie to radość!” Inny się zaśmiał.

READ  Widzowie oskarżają Pata Sajaka o nieprawidłową odpowiedź

Inny komentator zwrócił uwagę, że YouTube uniemożliwiał widzom sprawdzanie liczby „negatywów” otrzymanych pod filmem, a wyświetlał jedynie liczbę „polubień”, która w momencie pisania tego artykułu wynosiła około 400.

Dream Track powstał we współpracy z laboratorium Google zajmującym się sztuczną inteligencją DeepMind, które zadebiutowało Lyrią, „naszym najbardziej zaawansowanym jak dotąd modelem generowania muzyki AI”, a także pakietem muzycznych narzędzi AI do obsługi nowego bota AI. Google poinformowało w swoim komunikacie prasowym.

Kiedy The Post zwrócił się do Google, spółki-matki YouTube, z prośbą o komentarz, rzecznik wspomniał o komunikatach prasowych na temat Dream Tracks.

W Dream Track Experience wzięło udział dziewięciu znanych artystów, w tym Sia (na zdjęciu), John Legend, Demi Lovato, Charlie Puth, Alec Benjamin, Charli XCX, Papoose, T-Pain i Troye Sivan.
Reutera

Ponieważ niektórzy artyści wnoszą swój głos w technologię sztucznej inteligencji, inni przedstawiciele branży muzycznej złożyli pozwy, aby mieć pewność, że ich prace nie zostaną skradzione przez boty.

W swoim ogłoszeniu YouTube odniósł się do potencjalnych obaw. „Chociaż niezliczone firmy definiują własne podejście do sztucznej inteligencji, my chcemy, aby nasze podejście opierało się na partnerstwie i odpowiedzialności” – stwierdziła firma, wskazując na nowo opracowany zestaw zasad muzycznych opartych na sztucznej inteligencji.

the Wytyczne Należy pamiętać, że YouTube korzysta z Content ID, technologii zarządzania prawami, która zapewnia właścicielom praw autorskich otrzymywanie wynagrodzenia za korzystanie z ich treści, a także wykorzystuje talenty z zespołu Universal Music Group do „zbierania informacji na temat eksperymentów i badań generatywnej sztucznej inteligencji prowadzonych w YouTube”.

Tymczasem Universal Music dołączyło niedawno do wydawców muzycznych ABKCO i Concord w pozew sądowy przeciwko firmie Anthropic zajmującej się sztuczną inteligencją w zeszłym miesiącu przed sądem federalnym w Tennessee, oskarżając ją o niewłaściwe wykorzystanie „niezliczonej” liczby tekstów piosenek chronionych prawem autorskim do szkolenia chatbota Claude.

YouTube dodał niedawno nowe wytyczne dotyczące treści generowanych przez sztuczną inteligencję, zgodnie z którymi twórcy, którzy nie ujawnią, w jaki sposób wykorzystują sztuczną inteligencję, mogą zostać ukarani.
Obrazy Getty’ego

Główni wydawcy podnieśli w swoim zgłoszeniu, że Anthropic naruszył ich prawa, wykorzystując chronione prawem autorskim teksty co najmniej 500 piosenek, w tym „God Only Knows” zespołu Beach Boys i „Gimme Shelter” zespołu Rolling Stones autorstwa Marka Ronsona i Bruno Marsa. „Uptown Funk” i „Halo” Beyoncé.

READ  „SNL” rozpoczyna zmianę pokoleniową z Kate McKinnon, Eddie Bryant, Pete Davidson i Kyle Mooney Sendoff w finale sezonu – termin

Autorzy – w tym komik stand-up Sarah Silverman, która jest również właścicielką praw autorskich – złożyli podobny pozew przeciwko Meta i OpenAI, które stoją odpowiednio za LLaMA i ChatGPT.

W lipcu Silverman złożyła osobne pozwy przeciwko obu gigantom technologicznym, utrzymując, że ich modele sztucznej inteligencji wykorzystywały treści z jej wspomnień. woda bidowana, Na szkolenie bez jej zgody.

Skargi dotyczyły także autorów Christophera Goldena i jego wielokrotnie nagradzanej powieści AraratA także Richard Qadri, który napisał Sandman Slim.

złożone pod

sztuczna inteligencja
,

Charlie xcx
,

Charliego Putha
,

com.chatgpt
,

prawa autorskie
,

Prawa autorskie
,

Demi Lovato
,

Google
,

Legenda Jana
,

Muzycy
,

OpenAI
,

Sia
,

youtube
,
17.11.23

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/11/17/business/youtubes-new-ai-tool-creates-music-with-vocals-of-popular-artists/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania