21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowe narzędzie AI YouTube tworzy muzykę z wokalami popularnych artystów

Nowe narzędzie AI YouTube tworzy muzykę z wokalami popularnych artystów

Praca

YouTube ogłosił nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które tworzy utwory śpiewane przez znanych artystów, takich jak John Legend i Demi Lovato, choć niektórzy krytycy uznali je za najnowocześniejszą technologię, która pozbawiła muzykę jej „ludzkiej iskry”.

Od czwartku twórcy ze Stanów Zjednoczonych będą mogli uzyskać dostęp do narzędzia sztucznej inteligencji o nazwie „Dream Track” w krótkiej sekcji witryny do udostępniania filmów YouTube Shorts, gdzie zachęca się ich do napisania podpowiedzi, która utworzy oryginalny 30-sekundowy klip audio. Zawiera dźwięk generowany przez sztuczną inteligencję od wybranego artysty, Reklamuj YouTube’a.

Dziewięciu popularnych artystów użyczyło głosu Dream Tracks: John Legend, Demi Lovato, Charlie Puth, Sia, Alec Benjamin, Charli XCX, Papoose, T-Pain i Troye Sivan.

W Film demonstracyjny Użytkownik zapisuje głos Charliego Putha w ścieżce marzeń: „Piosenka o tym, jak przyciągają się przeciwieństwa, optymistyczna akustyka”.

Potem głos Bootha śpiewa: „Kochanie, nie mamy ze sobą nic wspólnego, ale wiem, że jestem tym, czego chciałeś od dawna”.

Komentatorzy wideo nie wydawali się zadowoleni z rozwoju Dream Track.

W czwartek YouTube udostępnił aplikację Dream Tracks, która pobiera wiadomość tekstową i zamienia ją w unikalny 30-sekundowy utwór muzyczny z dźwiękiem słynnego artysty wygenerowanym przez sztuczną inteligencję.
YouTube’a/Google’a

„YouTube zastępuje teraz twórców. Piękne. Obrzydliwe rzeczy” – napisała jedna osoba, a inna komentuje: „Wkrótce większość tej ludzkiej iskry całkowicie zniknie i pozostanie tylko hałas”.

„Jest mnóstwo pięknej muzyki, jeśli jej poszukać. Problem w tym, że technologia całkowicie zdewaluowała ją. Twórcy tworzą sztukę, bo muszą. Po prostu tacy są. Świat, który tu budujemy, utrudnia to aby ci ludzie przeżyli” – napisał inny. życie”.

Na innych Filmy demonstracyjne technologii Został opublikowany na koncie YouTube witryny i spotkał się z podobnymi komentarzami, a jeden z użytkowników zażartował: „Wooo, wyeliminujmy muzyków z interesu”.

„Mycie to radość!” Inny się zaśmiał.

READ  Konto na Instagramie Kanye Westa jest ograniczone, wróć do Twittera

Inny komentator zwrócił uwagę, że YouTube uniemożliwiał widzom sprawdzanie liczby „negatywów” otrzymanych pod filmem, a wyświetlał jedynie liczbę „polubień”, która w momencie pisania tego artykułu wynosiła około 400.

Dream Track powstał we współpracy z laboratorium Google zajmującym się sztuczną inteligencją DeepMind, które zadebiutowało Lyrią, „naszym najbardziej zaawansowanym jak dotąd modelem generowania muzyki AI”, a także pakietem muzycznych narzędzi AI do obsługi nowego bota AI. Google poinformowało w swoim komunikacie prasowym.

Kiedy The Post zwrócił się do Google, spółki-matki YouTube, z prośbą o komentarz, rzecznik wspomniał o komunikatach prasowych na temat Dream Tracks.

W Dream Track Experience wzięło udział dziewięciu znanych artystów, w tym Sia (na zdjęciu), John Legend, Demi Lovato, Charlie Puth, Alec Benjamin, Charli XCX, Papoose, T-Pain i Troye Sivan.
Reutera

Ponieważ niektórzy artyści wnoszą swój głos w technologię sztucznej inteligencji, inni przedstawiciele branży muzycznej złożyli pozwy, aby mieć pewność, że ich prace nie zostaną skradzione przez boty.

W swoim ogłoszeniu YouTube odniósł się do potencjalnych obaw. „Chociaż niezliczone firmy definiują własne podejście do sztucznej inteligencji, my chcemy, aby nasze podejście opierało się na partnerstwie i odpowiedzialności” – stwierdziła firma, wskazując na nowo opracowany zestaw zasad muzycznych opartych na sztucznej inteligencji.

the Wytyczne Należy pamiętać, że YouTube korzysta z Content ID, technologii zarządzania prawami, która zapewnia właścicielom praw autorskich otrzymywanie wynagrodzenia za korzystanie z ich treści, a także wykorzystuje talenty z zespołu Universal Music Group do „zbierania informacji na temat eksperymentów i badań generatywnej sztucznej inteligencji prowadzonych w YouTube”.

Tymczasem Universal Music dołączyło niedawno do wydawców muzycznych ABKCO i Concord w pozew sądowy przeciwko firmie Anthropic zajmującej się sztuczną inteligencją w zeszłym miesiącu przed sądem federalnym w Tennessee, oskarżając ją o niewłaściwe wykorzystanie „niezliczonej” liczby tekstów piosenek chronionych prawem autorskim do szkolenia chatbota Claude.

YouTube dodał niedawno nowe wytyczne dotyczące treści generowanych przez sztuczną inteligencję, zgodnie z którymi twórcy, którzy nie ujawnią, w jaki sposób wykorzystują sztuczną inteligencję, mogą zostać ukarani.
Obrazy Getty’ego

Główni wydawcy podnieśli w swoim zgłoszeniu, że Anthropic naruszył ich prawa, wykorzystując chronione prawem autorskim teksty co najmniej 500 piosenek, w tym „God Only Knows” zespołu Beach Boys i „Gimme Shelter” zespołu Rolling Stones autorstwa Marka Ronsona i Bruno Marsa. „Uptown Funk” i „Halo” Beyoncé.

READ  Pete Davidson ponownie widziany z Chase Sui Wonders po tym, jak jego przedstawiciel powiedział, że są „tylko przyjaciółmi”

Autorzy – w tym komik stand-up Sarah Silverman, która jest również właścicielką praw autorskich – złożyli podobny pozew przeciwko Meta i OpenAI, które stoją odpowiednio za LLaMA i ChatGPT.

W lipcu Silverman złożyła osobne pozwy przeciwko obu gigantom technologicznym, utrzymując, że ich modele sztucznej inteligencji wykorzystywały treści z jej wspomnień. woda bidowana, Na szkolenie bez jej zgody.

Skargi dotyczyły także autorów Christophera Goldena i jego wielokrotnie nagradzanej powieści AraratA także Richard Qadri, który napisał Sandman Slim.

złożone pod

sztuczna inteligencja
,

Charlie xcx
,

Charliego Putha
,

com.chatgpt
,

prawa autorskie
,

Prawa autorskie
,

Demi Lovato
,

Google
,

Legenda Jana
,

Muzycy
,

OpenAI
,

Sia
,

youtube
,
17.11.23

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/11/17/business/youtubes-new-ai-tool-creates-music-with-vocals-of-popular-artists/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania