Novak Djokovic pokonał Lorenzo Musettiego w maratonie trzeciej rundy French Open, który zakończył się po trzeciej nad ranem.

Emmanuel Dunand/AFP/Getty Images

Serb Novak Djokovic gra forhendem przeciwko Włochowi Lorenzo Musettiemu.

CNN

To był długi dzień Francuski Otwarty Numer 1 na świecie Novak Djokovic.

24-krotny mistrz Wielkiego Szlema pokonał Włocha Lorenzo Musettiego 7:5, 6:7 (6-8), 2:6, 6:3, 6:0 w ekscytującym pięciosetowym meczu trzeciej rundy zakończonej 3:3 :08:00 czasu lokalnego w Paryżu.

37-letni serbski zawodnik tracił dwa sety do jednego, ale udało mu się pokonać 22-letniego zawodnika w cztery godziny i 29 minut na korcie Philippe Chatrier, bijąc rekord ostatniego meczu na turnieju Roland Garros o prawie dwie godziny.

Po wygraniu meczu Djokovic podniósł ręce do góry, a widzowie, którzy pozostali do wczesnych godzin wieczornych, w tym jego żona Jelena, oklaskiwali go.

Djokovic podziękował kibicom podczas meczu Wywiad w sądzie Aby dać mu kopa w decydującym czwartym secie.

„Trudne. Wola nacisku, chęć zwycięstwa i niepoddawanie się. W pewnym momencie w ogóle nie czułem się komfortowo na boisku” – powiedział.

„Grał bardzo dobrze. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, co robić, schodziłem do siatki, ale on wygrywał każdą piłkę, podał, dobrze serwował, dobrze grał, popełniał bardzo niewiele niewymuszonych błędów.

Novak Djokovic pochwalił Lorenzo Musettiego za jego występ.

„Myślę, że na początku czwartego seta właśnie wtedy zadecydował ten mecz. Publiczność mnie wspierała i jestem za to naprawdę wdzięczny, ponieważ tego potrzebowałem, potrzebowałem tego impulsu, potrzebowałem tej energii i oczywiście byłem bardzo szczęśliwy. zakończyć mecz niesamowitym piątym setem.

W deszczowy dzień start został opóźniony o około dwie godziny, ale oficjalnie rozpoczął się po 22:30 czasu lokalnego.

„Nie chcę się w to zagłębiać, mam swoje zdanie, ale myślę, że jest wiele świetnych rzeczy do omówienia w dzisiejszym meczu” – powiedział Djokovic o harmonogramie dla agencji Reuters.

READ  Kontrakt Boba Melvina z Giants obowiązuje do 2026 roku; Madad Farhan Al-Zaidi – obszar NBC Sports Bay i Kalifornia

„Zarówno Lorenzo, jak i mój występ wyróżniają się, więc nie chcę rozmawiać o harmonogramie. Myślę, że niektóre rzeczy można było rozwiązać inaczej, ale piękno jest też wygranie meczu (tak późno)”.

Poprzedni rekord turnieju w ostatnim meczu wynosił 1:25 czasu lokalnego i został ustanowiony w 2020 roku, kiedy Rafael Nadal zmierzył się z Jannikiem Sinnerem.

Zwycięzca French Open, który na liście wszechczasów zrównał się z Rogerem Federerem swoim 369. zwycięstwem w Wielkim Szlemie, w poniedziałek w czwartej rundzie zmierzy się z Argentyńczykiem Francisco Cerendolo.