16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Novak Djokovic pokonał Lorenzo Musettiego w maratonie trzeciej rundy French Open, który zakończył się po trzeciej nad ranem.

Novak Djokovic pokonał Lorenzo Musettiego w maratonie trzeciej rundy French Open, który zakończył się po trzeciej nad ranem.

Emmanuel Dunand/AFP/Getty Images

Serb Novak Djokovic gra forhendem przeciwko Włochowi Lorenzo Musettiemu.CNN

To był długi dzień Francuski Otwarty Numer 1 na świecie Novak Djokovic.

24-krotny mistrz Wielkiego Szlema pokonał Włocha Lorenzo Musettiego 7:5, 6:7 (6-8), 2:6, 6:3, 6:0 w ekscytującym pięciosetowym meczu trzeciej rundy zakończonej 3:3 :08:00 czasu lokalnego w Paryżu.

37-letni serbski zawodnik tracił dwa sety do jednego, ale udało mu się pokonać 22-letniego zawodnika w cztery godziny i 29 minut na korcie Philippe Chatrier, bijąc rekord ostatniego meczu na turnieju Roland Garros o prawie dwie godziny.

Po wygraniu meczu Djokovic podniósł ręce do góry, a widzowie, którzy pozostali do wczesnych godzin wieczornych, w tym jego żona Jelena, oklaskiwali go.

Djokovic podziękował kibicom podczas meczu Wywiad w sądzie Aby dać mu kopa w decydującym czwartym secie.

„Trudne. Wola nacisku, chęć zwycięstwa i niepoddawanie się. W pewnym momencie w ogóle nie czułem się komfortowo na boisku” – powiedział.

„Grał bardzo dobrze. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, co robić, schodziłem do siatki, ale on wygrywał każdą piłkę, podał, dobrze serwował, dobrze grał, popełniał bardzo niewiele niewymuszonych błędów.

Emmanuel Dunand/AFP/Getty Images

Novak Djokovic pochwalił Lorenzo Musettiego za jego występ.

„Myślę, że na początku czwartego seta właśnie wtedy zadecydował ten mecz. Publiczność mnie wspierała i jestem za to naprawdę wdzięczny, ponieważ tego potrzebowałem, potrzebowałem tego impulsu, potrzebowałem tej energii i oczywiście byłem bardzo szczęśliwy. zakończyć mecz niesamowitym piątym setem.

W deszczowy dzień start został opóźniony o około dwie godziny, ale oficjalnie rozpoczął się po 22:30 czasu lokalnego.

„Nie chcę się w to zagłębiać, mam swoje zdanie, ale myślę, że jest wiele świetnych rzeczy do omówienia w dzisiejszym meczu” – powiedział Djokovic o harmonogramie dla agencji Reuters.

READ  Keanu Neal podpisał kontrakt z piratami, wróci bezpiecznie do gry

„Zarówno Lorenzo, jak i mój występ wyróżniają się, więc nie chcę rozmawiać o harmonogramie. Myślę, że niektóre rzeczy można było rozwiązać inaczej, ale piękno jest też wygranie meczu (tak późno)”.

Poprzedni rekord turnieju w ostatnim meczu wynosił 1:25 czasu lokalnego i został ustanowiony w 2020 roku, kiedy Rafael Nadal zmierzył się z Jannikiem Sinnerem.

Zwycięzca French Open, który na liście wszechczasów zrównał się z Rogerem Federerem swoim 369. zwycięstwem w Wielkim Szlemie, w poniedziałek w czwartej rundzie zmierzy się z Argentyńczykiem Francisco Cerendolo.