21 maja, 2024

Novak Djokovic pokonał Carlosa Alcaraza i zdobył tytuł mistrza Cincinnati

Serwisy informacyjne ESPN20 sierpnia 2023, 21:33 ET2 minuty na przeczytanie

MASON, OH — Novak Djokovic zdobył punkt meczowy i zdusił gorączkę, pokonując numer jeden na świecie Carlosa Alcaraza 5-7, 7-6(7), 7-6(4) i wygrywając Cincinnati Open w emocjonującym meczu. Niedziela.

Djokovic upadł na plecy, zanim rozdarł koszulkę po wygraniu meczu, który trwał prawie cztery godziny, aby zdobyć swój trzeci tytuł w Cincinnati i pomścić przegraną z Alcarazem w finale Wimbledonu w zeszłym miesiącu.

„To był jeden z ekscytujących meczów, jakie rozegrałem w jakimkolwiek turnieju”, powiedział Djokovic, zdobywca 23 tytułów Wielkiego Szlema mężczyzn, podczas prezentacji trofeum po meczu. „Czułem się jak na wielkim turnieju”.

Przy temperaturach sięgających 90 stopni, 36-letni Djokovic przetrwał najdłuższy mecz mężczyzn w turnieju od co najmniej 1990 roku i został najstarszym graczem, który wygrał turniej. Ken Rosewall miał 35 lat, kiedy wygrał w 1970 roku.

Trwający 3 godziny i 49 minut mecz był najdłuższym finałem do trzech setów w historii ATP Tour (od 1990 roku).

Serb wyglądał na oszołomionego wilgocią pod koniec pierwszego seta i ledwo mógł się ruszyć, gdy Alcaraz uderzył bekhendem, zdobywając otwieracz.

Alcaraz, który wyglądał na wypoczętego, mimo że spędził na korcie ponad 10 godzin w tym tygodniu, w drugim secie podwyższył prowadzenie 4:2 i wyglądało na to, że hiszpańska supergwiazda może dobiec do mety.

Ale Alcaraz stworzyłby okropną grę serwisową, prowadząc 4:3, w tym cztery niewymuszone błędy, które dały życie światu nr 2.

W dogrywce drugiego seta Djokovic obronił punkt mistrzowski i wymusił decydującego seta po wygraniu wymiany 25 strzałów.

Podczas przerwy przed trzecim setem sfrustrowany Alcaraz uderzył ręką w plastikowy pojemnik na napoje obok swojego krzesła, co wymagało przerwy medycznej na zaklejenie palca.

W decydującym meczu Djoković wykorzystał swoją piątą szansę w meczu i objął prowadzenie 4:3.

READ  J.D. Davis został zwolniony i stracił większość swojej pensji wynoszącej 6,9 miliona dolarów po tym, jak Giants skorzystali z luki prawnej

Dramat będzie kontynuowany, gdy Djokovic zmarnował dwa punkty meczowe, gdy wrócił na prowadzenie 5-3.

Alcaraz obronił jeszcze dwa punkty meczowe i przełamał się, gdy Djokovic nie trafił z woleja znad głowy na 5-5.

Gracze ostatecznie doszli do kolejnego tie-breaka, który Djokovic wygrał, gdy forhend 20-latka poszedł szeroko.

Zwycięstwo było 95. tytułem zawodowym Djokovica i 39. tytułem Masters 1000.

„Mam dużo do powiedzenia, ale nie jestem pewien, czy mam dość energii” – powiedział Djokovic, obejmując swój tytuł. Zatrzymaj się i spójrz na Alcaraz.

– Nigdy się nie poddajesz, prawda? Powiedział. „Podoba mi się to w tobie. Mam nadzieję, że spotkamy się w Nowym Jorku. To byłoby zabawne – cóż, dla fanów, nie dla mnie”.

US Open rozpocznie się 28 sierpnia. A Alcaraz, obrońca tytułu, zapewnia, że ​​numer 1 pozostanie na czele mistrzostw.

„To był bardzo wyrównany mecz” – powiedział Alcaraz. „Wrócę później.”

Associated Press i Reuters przyczyniły się do powstania tego raportu.