26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nokia po spadku zysków zamierza zlikwidować nawet 14 tys. stanowisk pracy

Nokia po spadku zysków zamierza zlikwidować nawet 14 tys. stanowisk pracy

Nowe logo Nokia jest wyświetlane na telefonie komórkowym, a logo Nokia na ekranie.

norfoto | norfoto | Obrazy Getty’ego

Nokia W czwartek podała, że ​​po spadku zysków w trzecim kwartale zwolni do 14 000 stanowisk pracy w ramach planu cięć kosztów.

Fiński gigant telekomunikacyjny powiedział, że obniży swoją bazę kosztową i zwiększy efektywność operacyjną, „aby poradzić sobie z trudnym otoczeniem rynkowym”.

Zamierza zmniejszyć swoją bazę kosztów w ujęciu zbiorczym od 2023 r. o od 800 mln euro (842,5 mld dolarów) do 1,2 mld euro do końca 2026 r.

Spowoduje to zmniejszenie obecnego stanu zatrudnienia z 86 000 do między 72 000 a 77 000.

Duże zwolnienia mają miejsce po tym, jak Nokia podała, że ​​sprzedaż netto w trzecim kwartale spadła o 20% rok do roku, do 4,98 miliarda euro. Zyski w tym okresie spadły o 69% rok do roku, do 133 milionów euro.

Nokia, jeden z największych na świecie producentów sprzętu telekomunikacyjnego, boryka się z trudnościami związanymi z globalnym spowolnieniem gospodarczym i cięciami wydatków na infrastrukturę przez operatorów telefonii komórkowej.

Sprzedaż największej pod względem przychodów jednostki Nokii, działu sieci komórkowych, spadła o 24% rok do roku, do 2,16 miliarda euro, a zysk operacyjny oddziału spadł o 64% rok do roku.

Nokia stwierdziła, że ​​było to spowodowane głównie spadkami w Ameryce Północnej. Firma określiła również wielkość sprzedaży w Indiach jako „umiarkowaną”, w miarę powrotu wdrożeń 5G do normy.

5G to następna generacja mobilnego Internetu, która zapewnia większe prędkości.

READ  Wall Street zamknęła się niżej, ponieważ spadły akcje technologii reklamowych i mediów społecznościowych