3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Niemcy: Polska tnie cały import rosyjskiej ropy; Niemcy ostrzegają przed gazem

Warszawa: Polska Premier powiedział w środę, że zostaną podjęte kroki w celu ograniczenia importu rosyjskiej ropy do końca 2022 r. Niemcy Wczesne ostrzeganie o poziomach wywołanych dostawami gazu ziemnego RosjaWojny Ukraina.
Polska już drastycznie zmniejszyła swoją zależność od rosyjskiej ropy, premierze Mateusz Morawiecki Powiedział.
Moraviki powiedział na konferencji prasowej, że Polska rozpoczyna poważniejszy plan oczyszczenia rosyjskich zasobów energetycznych z krajów europejskich.
Polska poinformowała we wtorek, że wprowadzi zakaz importu węgla do Rosji. Morawiecki powiedział, że spodziewa się zmniejszenia importu gazu w maju.
Polska zaprasza innych Unia Europejska Kraje muszą też zmniejszyć swoją zależność od importu paliw z Rosji. Polska przekonuje, że pieniądze z eksportu ropy i gazu napędzają machinę wojenną Rosji, którą należy zatrzymać.
W Niemczech rząd uruchomił wczesne ostrzeżenie o dostawach gazu ziemnego i wezwał konsumentów do oszczędzania energii w obawie, że Rosja może odciąć dostawy, jeśli nie zostanie zapłacona w rublach.
Państwa zachodnie odrzuciły rosyjskie żądanie płatności w rublach, argumentując, że podważyłoby to sankcje nałożone na Moskwę podczas wojny na Ukrainie.
Minister Gospodarki Robert Hebeck Powiedział, że ruch ten został podjęty jako środek zapobiegawczy, ponieważ Rosja do tej pory wypełniała swoje umowy. Wezwał jednak firmy i domy w Niemczech, aby zaczęły zmniejszać zużycie gazu.
„Jeśli tak się nie stanie (płatność w rublach), ze strony rosyjskiej pojawia się wiele komentarzy, że towar zostanie zatrzymany” – powiedział dziennikarzom w Berlinie, gdzie Moskwa ma wydać nowe zasady płatności za gaz. Czwartek. „Dzisiaj uruchomiłem wczesne ostrzeżenie, aby być przygotowanym na tę sytuację”.
Hebeck, niemiecki minister energetyki i wiceminister, powiedział, że jest to pierwszy z trzech poziomów ostrzegawczych i że w jego ministerstwie należy powołać komisję kryzysową, aby przyspieszyć monitorowanie sytuacji w zakresie dostaw gazu.
Niemcy podjęły w ostatnich tygodniach kroki w celu zmniejszenia swojej zależności od dostaw paliw kopalnych z Rosji w związku z wojną na Ukrainie.
„W ostatnich latach w Niemczech średnio 55% naszego importu gazu z Rosji spadło do 40%”. Hebeck Powiedział. Berlin podpisał umowy z kilkoma skroplonym gazem ziemnym, czyli LNG, który jest wysyłany do sąsiednich krajów europejskich, a następnie do Niemiec.
Hebeck powiedział, że magazyny gazu w Niemczech są obecnie pakowane w około 25% pojemności.
„Pytanie, jak długo wystarczy gaz, zależy od wielu czynników, takich jak zużycie i pogoda” – powiedział. „Jeśli będzie za dużo ciepła, magazyny będą puste”.
Powiedział, że Niemcy są gotowe do nagłego odcięcia dostaw gazu do Rosji, ale ostrzegł, że będzie to miało „znaczące implikacje” i wezwał konsumentów do odegrania swojej roli w zapobieganiu niedoborom poprzez zmniejszenie popytu.
„Jesteśmy w sytuacji, w której muszę jasno powiedzieć, że każda kilowatogodzina energii zostanie zaoszczędzona” – powiedział Hebek. „Dlatego chciałbym powiązać poziom alarmowy z prośbą firm i konsumentów prywatnych o pomoc Niemcom i Ukrainie w oszczędzaniu gazu lub energii jako całości”.
Drugim zastrzeżeniem jest to, że firmy z sektora gazowego powinny podjąć niezbędne kroki w celu dystrybucji bezpośredniej. Hebek powiedział, że trzeci poziom ostrzegawczy obejmuje pełną interwencję rządu na rynku gazu, aby zapewnić, że otrzymają go osoby potrzebujące gazu, takie jak szpitale i domy prywatne.
„Nie ma nas tam, nie chcemy tam jechać” – dodał.