12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Netflix obiecuje „bardziej tradycyjny model” wynagrodzeń dyrektorów generalnych – ostateczny termin

Netflix obiecuje „bardziej tradycyjny model” wynagrodzeń dyrektorów generalnych – ostateczny termin

Netflix oświadczył, że pracuje nad zmianami w polityce wynagrodzeń dyrektorów generalnych po tym, jak większość akcjonariuszy głosowała za nietwierdzeniem wynagrodzeń kadry kierowniczej w niewiążącym głosowaniu na ostatnim dorocznym zgromadzeniu. Firma poinformowała o tym na początku tego roku.

„Wiemy, że przez ostatnie 20 lat nie cieszyliśmy się szerokim poparciem dla naszego modelu wynagrodzeń kadry kierowniczej. Słuchamy naszych akcjonariuszy i planujemy wprowadzić na 2024 r. istotne zmiany w stronę bardziej tradycyjnego modelu. Nasz plan wynagrodzeń kadry kierowniczej będzie w dalszym ciągu rozwijany ”- zauważyła spółka w swoim corocznym liście do akcjonariuszy. O wynagrodzeniu za wyniki.

Netflix nieustannie spiera się z akcjonariuszami w sprawie wynagrodzeń kadry kierowniczej.

W roku 2022 zeszłoroczni współdyrektorzy Netfliksa – następnie Reed Hastings i Ted Sarandos – znaleźli się na szczycie listy wynagrodzeń dyrektorów generalnych, zarabiając po około 50 milionów dolarów każdy, co oznacza wzrost odpowiednio o 25% i 32%. Hastings objął stanowisko dyrektora generalnego na początku tego roku, a Sarandos i Greg Peters są obecnie współzarządzającymi. Netflix zasłynął z umożliwienia menedżerom wyboru sposobu otrzymywania wynagrodzenia – gotówką lub akcjami. Sarandos zwykle brał gotówkę, zarabiając podstawową pensję w wysokości 20 milionów dolarów. (Hastings, jak zwykle, prawie całą swoją pensję w zeszłym roku wziął na opcje na akcje.)

Następnie spółka, za namową akcjonariuszy, oznajmiła, że ​​ponownie rozważa swoją politykę wynagrodzeń. Stwierdzono, że począwszy od 2023 r. podstawowe wynagrodzenie współdyrektorów naczelnych będzie ograniczone do 3 milionów dolarów i będzie wymagać, aby 50% możliwego wynagrodzenia było w opcjach na akcje – chociaż okres nabywania uprawnień wynosi tylko jeden rok, więc nie jest szczególnie długoterminowy.

Kolejną niezwykłą rzeczą, którą zrobiła firma, było przewidzenie, ile jej kadra kierownicza będzie zarabiała w danym roku, jeszcze przed jego rozpoczęciem. W grudniu komisja zarządu Netflix ds. wynagrodzeń stwierdziła, że ​​spodziewa się, że wynagrodzenia w 2023 r. będą takie same jak w 2022 r. Hastings otrzyma 650 000 dolarów w postaci wynagrodzenia podstawowego i opcji na akcje o wartości 34 milionów dolarów. Sarandos otrzyma pensję w wysokości 3 milionów dolarów, opcje o wartości kolejnych 20 milionów dolarów i docelową premię w wysokości 17 milionów dolarów.

READ  Johnny Depp zapisze się w historii z Rihanna