4 maja, 2024

NBA Playoffs: Knicks wygrywają pierwszy mecz, a Sixers unikają katastrofy po kontuzji Joela Embiida

W sobotę Joel Embiid i Philadelphia 76ers uniknęli katastrofy, ale nie porażki.

New York Knicks odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo nad Sixers 111:104, a Jalen Brunson był liderem z 22 punktami, siedmioma zbiórkami i siedmioma asystami.

Jednak Josh Hart i OG Anunoby dostarczyli sztylety:

To był mecz, w którym Filadelfia mogła odetchnąć z ulgą, gdyż Embiid w drugiej kwarcie przestraszył się kontuzji. Problem pojawił się po oszałamiającym wsadzie w tablicę, ale Embiid natychmiast upadł na podest i złapał się za kolano.

Embiid pozostał na podłodze, szeroko otwartymi oczami wpatrując się w sufit, podczas gdy trenerzy oceniali jego nogę. W końcu pomogono mu zejść z boiska i przenieść się do szatni.

Na szczęście Embiid wrócił na boisko na początku trzeciej kwarty, choć nadrobił trochę pracy, a jego zespół prowadził 58-46. Następnie zdobył 29 punktów, trafiając 8 z 22 trafień, a także miał osiem zbiórek i sześć asyst. Rozzłościł Madison Square Garden w końcówce meczu po mocnym zderzeniu z Brunsonem:

Embiid szczególnie niepokoi kontuzja lewego kolana, który opuścił ponad dwa miesiące sezonu zasadniczego z powodu operacji tego samego kolana. Wrócił 2 kwietnia, choć opuścił niedzielny finał sezonu zasadniczego Sixers.

READ  Bengals i Chargers wykorzystują Joe Burrowa, a Justin Herbert wydaje się czekać na wzajemne podpisanie kontraktu