15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Naukowcy mogli zlokalizować tajemniczą Planetę X

Naukowcy mogli zlokalizować tajemniczą Planetę X

Wysłane przez Britta Devore | zaktualizowane

Jeśli nadal nie możesz się otrząsnąć po szoku związanym z obniżeniem statusu Plutona z planety na planetę karłowatą, możesz zachować ostrożność. W dzisiejszych kosmicznych wiadomościach grupa oddanych badaczy poświęca swój czas i zasoby na odkrycie prawdy o Planecie X – prawdopodobnie dziewiątej planecie w Pasie Kuipera.

Nowe badania sugerują, że to, co uważano za dziewiątą planetę w naszym Układzie Słonecznym, może w rzeczywistości być dużą stertą kosmicznych śmieci.

Chociaż przez lata nie było nic poza mentalnością wahania, jeśli chodzi o to, jak eksperci postrzegali tajemnicę kosmosu, niedawno opublikowany artykuł badawczy w komunikaty MNRAS Zagłębia się w najnowsze teorie dotyczące anomalii, wierząc, że jest to zasadniczo gigantyczny kawałek kosmicznego śmiecia.

W swoich odkryciach naukowcy twierdzą, że Planeta X może być po prostu zlepkiem kosmicznych śmieci, które splotły się ze sobą miliardy lat temu, tworząc coś, co wydaje się być planetą.

Teoria ta jest znacznie mniej ekscytująca niż teorie z ubiegłego wieku, które sugerowały, że istnieje inna planeta, którą można obwiniać za silne przyciąganie grawitacyjne, które spotkało Neptuna i Urana, ale może to być duży krok w odkryciu prawdy kryjącej się za tzw. Planeta X.

Gdzie znajduje się Planeta X?

Planeta 9 to nowa planeta podobna do Ziemi

Wprawiając społeczność naukową w zakłopotanie od ponad 100 lat i wywołując kontrowersje dotyczące jej istnienia, obecnie uważa się, że Planeta X wisi w Obłoku Oorta, a nie w swoim pierwotnym położeniu w Pasie Kuipera.

Znany jako kulisty region otaczający nasz Układ Słoneczny, Obłok Oorta to miejsce, w którym lodowe ciała idą na mękę – uwięzione grawitacyjnie tam, gdzie pozostają na zawsze. W tej chmurze gruzu naukowcy stojący za nowym artykułem teoretyzowali na temat pojawienia się Planety X.

Według naukowców istnieje również możliwość, że Planeta X jest planetą z innego układu słonecznego, której udało się wessać do Obłoku Oorta, uwięzionego na zawsze. W tej chwili nie jest zbyt jasne, jaka jest poprawna odpowiedź, i nawet ci naukowcy przyznają, że może tak być, ponieważ żadna z teorii nie jest poprawna.

READ  Jak NASA w końcu rozmroziła gigantyczny, samolizujący się wafelek do lodów

Podczas gdy szanse na to, że Słońce wyśle ​​planetę do chmury Oorta, wynoszą 50 procent, istnieje tylko 7 procent szans, że przyciąganie chmury może uwięzić w jej chmurach planetę wielkości Neptuna.

Istnieje również możliwość, że Planeta X jest planetą z innego układu słonecznego, której udało się wchłonąć w Obłok Oorta.

To było ekscytujące kilka tygodni eksploracji kosmosu, ponieważ NASA ujawniła gigantyczne postępy dla astronautów, tworząc sposób na zamianę moczu i potu w wodę – umożliwiając podróżnikom kosmicznym odbywanie dłuższych wypraw.

I chociaż Planeta X jest tematem dzisiejszego artykułu, Mars również trafił na pierwsze strony gazet, ponieważ naukowcy uważają, że istnieje szansa, że ​​woda może przedostać się na Czerwoną Planetę – nawet jeśli oznacza to, że w ciągu kilku (miliardów) lat.

Jeśli chodzi o prawdę o Planecie X, wciąż pozostaje wiele do odkrycia, jeśli chodzi o dokładne określenie, czym jest ten obiekt i jak dostał się do Obłoku Oorta. Biorąc pod uwagę jego lokalizację i nasze zaangażowanie w inne działania, wydaje się mało prawdopodobne, aby jakiekolwiek bliskie badania miały miejsce w najbliższym czasie.