15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

NASA twierdzi, że parada planet odbędzie się 29 czerwca 2024 r. Oto jak oglądać

NASA twierdzi, że parada planet odbędzie się 29 czerwca 2024 r. Oto jak oglądać

On gra

W tym miesiącu odbędzie się kolejny pokaz planetarny, który odbędzie się w ten weekend.

Jeśli przegapiłeś to ostatnim razem lub chcesz drugiej szansy, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami teleskopowymi i zrobić kilka zdjęć, oto szczegóły.

Ustawienie planet 29 czerwca 2024 r

Według nich ustawienie planet, znane również jako parada planet, ma miejsce, gdy kilka planet jest jednocześnie blisko skupionych po jednej stronie Słońca. Starwalk.przestrzeń.

NASA Raporty wskazują, że drugie ustawienie planet w czerwcu, kilka tygodni po pierwszym z 3 czerwca, nastąpi w sobotę 29 czerwca.

Przed świtem 29 czerwca Saturn, Księżyc, Mars i Jowisz znajdą się na niebie w jednej linii. Źródła takie jak USA Today i SkySafari Pro Poinformował, że podczas wydarzenia widoczne będą także Uran i Neptun. Podczas gdy niektóre planety będą widoczne gołym okiem, inne, takie jak Neptun, będą potrzebować pomocy lornetki lub teleskopu o dużej mocy, aby je zobaczyć.

Jak działa wyrównanie planet?

Wszystkie planety krążą wokół Słońca na tej samej płaszczyźnie orbity, zwanej ekliptyką Ziemi, i wszystkie poruszają się wzdłuż niej, aż w końcu z biegiem czasu dogonią się nawzajem. Kiedy obie planety się spotkają, będzie się wydawać, że mijają Ziemię równolegle, ale według amerykańskiego serwisu „kosmicznego” linia nie będzie całkowicie prosta. Space.com.

Ponieważ każda planeta porusza się z różną prędkością, wyrównanie będzie trwało tylko przez krótki czas, w zależności od odległości każdej planety od Słońca. Z tego też powodu układy planet nie zawsze zawierają tę samą liczbę planet.

  • Koniunkcja ma miejsce, gdy dwie lub więcej planet zbliża się do siebie na niebie.
  • Drobne ustawienie planet obejmuje trzy planety.
  • Drobne ustawienie planet obejmuje cztery planety.
  • Główne ustawienie planet obejmuje pięć lub sześć planet.
  • Główne lub doskonałe układy planet obejmują wszystkie planety Układu Słonecznego, a czasami Plutona.
READ  Zobacz zdjęcia Neptuna z naciskiem na teleskop Webba

Obserwacja wielorybów w Delaware: Wieloryb skacze z plaży Bethany, pozostawiając pobliskich paddleboardzistów szczęśliwych, że można je uchwycić na wideo

Gdzie zobaczyć położenie planet w jednej linii 29 czerwca

Według NASA ustawienie planet będzie widoczne niemal w każdym miejscu w Stanach Zjednoczonych 29 czerwca, ale idealny moment na ustawienie się może różnić się w zależności od konkretnej lokalizacji. Według Starwalk.space wysokie góry i wysokie budynki w Twojej okolicy mogą również przesłaniać planety.

Najlepszym miejscem do oglądania jest część ciemnego nieba, niezanieczyszczona światłem i z dobrym widokiem na horyzont.

Kiedy będzie widoczne następne ustawienie planet?

Jeśli całkowicie przegapisz, układy planet nie są tak rzadkie, jak się wydaje, i będzie okazja do ponownego obejrzenia programu.

z Space.comZ naszej perspektywy bardzo często obserwujemy planety ułożone wzdłuż ekliptyki z naszego punktu obserwacyjnego na Ziemi i zdarza się to kilka razy w roku.

Jeśli wydarzenie na niebie nie nastąpi 29 czerwca, kolejne wędrówki planet, na które warto zwrócić uwagę, odbędą się 28 sierpnia i 18 stycznia 2025 r. i według Starwalk oba obejmą Merkurego, Marsa, Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna. przestrzeń.

Masz wskazówkę lub pomysł na historię? Skontaktuj się z Krys’tal Griffin pod adresem [email protected].