20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Naprawdę leniwy chłopak!  MailOnline testuje „najdoskonalszy fotel do gier” z zaokrąglonym ekranem i materacem Tempur inspirowanym NASA

Naprawdę leniwy chłopak! MailOnline testuje „najdoskonalszy fotel do gier” z zaokrąglonym ekranem i materacem Tempur inspirowanym NASA

  • To krzesło z epoki kosmicznej zostało zaprojektowane z okazji premiery Starfield
  • MailOnline testuje futurystyczną grę stworzoną przy użyciu technologii inspirowanej NASA

Dla gracza poszukującego najwyższych wciągających wrażeń (i ulgi od bólu pleców!), to kosmiczne krzesło może być ostateczną granicą.

Ten jedyny w swoim rodzaju „fotel marzeń”, będący pozornie nieoczekiwaną współpracą między firmą produkującą materace Tempur i Xbox, został zaprojektowany z okazji premiery Starfield, gry RPG, której akcja rozgrywa się w odległej przyszłości.

Dzięki projektowi inspirowanemu estetyką retro „NASA-punk” Starfield, nieporęczny fotel do gier może nie pasować do Twojego salonu, ale w kokpicie statku kosmicznego będzie się czuł jak w domu.

Jednak model ten jest nie tylko ponadczasowy, ale także wykonany z materiału pierwotnie używanego do amortyzacji startów na pokładach promów kosmicznych.

W tym tygodniu krzesło na krótko wylądowało w Westfield Stratford, a MailOnline otrzymało ekskluzywny podgląd, aby sprawdzić, czy zasługuje na swoją doskonałą reputację.

Imponujące krzesło „Tempur x Starfield Dream Chair” zostało specjalnie zaprojektowane z okazji premiery Starfield – pierwszej gry Bethesda Game Studio od 25 lat
Wyposażony w ten sam rodzaj pianki, co materace Tempur i ogromny, otaczający ekran, może to być idealna konfiguracja do gier
Dbałość o szczegóły była imponująca, a każda powierzchnia deski rozdzielczej była pełna przełączników, pokręteł i plakietek, które zapewniały bardzo wciągające wrażenia.

Co to jest pole gwiazd?

Starfield to pierwsza gra wydana przez Bethesda Game Studios – zespół odpowiedzialny za Skyrim – od 25 lat.

Jest to gra fabularna osadzona w odległej przyszłości.

Gracze mogą eksplorować ponad 1000 planet w zaprojektowanym przez siebie statku kosmicznym.

Gra zawiera szczegółowe mechaniki eksploracji, walki, żerowania i zdobywania poziomów.

Twórcy twierdzą, że ukończenie rozbudowanej gry może zająć od 30 do 60 godzin.

W Starfield gracze przejmą kontrolę nad własnym statkiem kosmicznym

Na pierwsze wrażenie projekt tego fotela do gier jest naprawdę imponujący.

Tak naprawdę to coś więcej niż zwykłe krzesło.

Zaprojektowana przez Nicholsa Alexandra – zespół, którego inne godne uwagi dzieła obejmują wysoką na 23 stopy (siedmiometrową) rzeźbę Jeffa Goldbluma – cała aranżacja jest pełna skomplikowanych szczegółów.

Krzesło stoi przed przestronną konsolą, pomalowaną w prostej kolorystyce gry wideo.

READ  Oferta w cyberponiedziałek: 900 USD zniżki na 49-calowy monitor do gier Samsung Odyssey Neo G9

Od „wygrawerowanych ostrzeżeń” na oparciu krzesła po dziesiątki przełączników i pokręteł (które, jak mi przypomniano, nie działały niezależnie od tego, jak bardzo były przekręcone) było jasne, że w jego stworzenie włożono prawdziwą pasję i troskę. .

Samo krzesło zostało płynnie wyciągnięte z konsoli i absurdalnie dużego, owiniętego wokół ekranu, po czym zostało obrócone; Ruch mający na celu ułatwienie dostępu użytkownikom mniej mobilnym.

Oczywiście jako miłośnik gier wideo do siedzenia nie mogłem się doczekać, aż sam je wypróbuję.

Pomimo blokowej, kanciastej konstrukcji krzesło było prawie tak samo wygodne.

Materiał początkowo wydawał się twardy, ale wkrótce zmiękł, pozostając jednocześnie dość podtrzymującym.

Dźwignie sterujące na podłokietnikach kontrolują ruchy fotela, jedna do przesuwania siedziska w przód i w tył, a druga do odchylania lub siedzenia.

Chociaż na ogromnym ekranie nie ma żadnej gry do grania, a jedynie pętla materiału z rozgrywki, mogłem się dobrze bawić, poruszając się tam i z powrotem, a zaskakująco szybkie silniki krzesła wirowały pod moimi stopami.

Piankowe podkładki Tempur tworzące konstrukcję krzesła dobrze dopasowywały się do moich pleców i – choć nie było to dokładnie lądowanie wahadłowca – pianka pochłonęła cały wpływ każdej nagłej próby pochylenia się, jaką próbowałem.

Reporter MailOnline, William Hunter, jest zachwycony możliwością siedzenia w tym wygodnym fotelu
Chociaż joysticki nie sterowały żadną grą, odchylały siedzisko i przesuwały je w przód i w tył, dzięki czemu krzesło było w pełni regulowane dla każdego użytkownika.
Widok z kokpitu Dream Chair sprawia, że ​​czujesz się jak kapitan własnego statku kosmicznego

CZYTAJ WIĘCEJ: W świecie WIRTUALNEJ Formuły 1: MailOnline zagląda za kulisy z zespołem McLaren eSports

Jonathan Chadwick z MailOnline testuje symulatory e-sportu McLarena. Oprócz organizowania turniejów e-sportowych zawodnicy Formuły 1 korzystają z symulatorów, aby trenować w prawdziwych warunkach

Choć może się to wydawać dziwne w przypadku firmy sprzedającej materace, Tempur ma całkiem niezłe pojęcie o produkcji krzeseł kosmicznych.

Na początku podróży kosmicznych NASA stanęła przed poważnym problemem. Siła grawitacji powstająca podczas startu była zbyt duża, aby astronauci mogli wytrzymać, siedząc na zwykłych krzesłach.

We wczesnych latach siedemdziesiątych naukowcy opracowali zupełnie nowy typ materiału składający się z miliardów „lepkosprężystych komórek pamięci o dużej gęstości”, które zdawały się „istnieć pomiędzy stanem stałym a płynnym”.

READ  Gracze Fortnite otrzymają darmową skórkę Chrome Punk, sprawdź, czy się kwalifikujesz

Materiał ma strukturę pełną otwartych komórek, które powoli reagują na ciepło i ciśnienie ciała, dopasowując się do ciała astronauty, mięknąc tam, gdzie jest to potrzebne i pozostając twarde gdzie indziej.

W latach 80-tych NASA opublikowała recepturę tej technologii, którą przyjęła duńska firma Dan Foam ApS, tworząc tę ​​samą piankę Tempur, z której wykonany jest fotel gamingowy.

Firma została doceniona przez NASA za osiągnięcia w popularyzacji technologii kosmicznej na wspólnej konferencji prasowej w 1998 roku, podczas której założyciel Tempur przedstawił administratorowi NASA Danielowi S. Golden to ich milionowa poduszka.

Czy mogę więc powiedzieć, że doświadczam 50 lat technologii kosmicznej? A może siedzenie pode mną znajdowało się pomiędzy ciałem stałym a cieczą?

Może to trochę przesada, ale muszę powiedzieć, że był to prawdopodobnie najwygodniejszy fotel gamingowy, w jakim kiedykolwiek siedziałem.

Ponieważ ukończenie Starfield ma zająć od 30 do 60 godzin, będzie to bardzo mile widziane dla każdego gracza, który chce zagubić się w kosmosie w zaciszu własnego domu.

Być może nie zabrało mnie to w kosmos ani nawet poza centrum handlowe, ale to prawdopodobnie najbliższy stan nieważkości, jaki osiągnę bez opuszczania M25.

Niestety, jeśli myślisz o modernizacji swojego zestawu do gier, jest tylko jeden taki na świecie i nie jest na sprzedaż.

Jeśli chcesz spróbować sam, będzie można go zobaczyć w sklepie TEMPUR Westfield Stratford w Londynie od 9 do 29 października, po czym krzesło trafi do zwycięzcy loterii charytatywnej.

Futurystyczne krzesło zostało zaprojektowane tak, aby pasowało do estetyki starego Starfielda NASA
Niestety krzesło to nie jest na sprzedaż, ale trafi do zwycięzcy loterii charytatywnej Tempur jeszcze w tym roku