20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple odciął dostęp Beepera Mini po uruchomieniu usługi, która przeniosła iMessage na Androida

Apple odciął dostęp Beepera Mini po uruchomieniu usługi, która przeniosła iMessage na Androida

Czy to było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe? GwizdaćFirma twierdzi, że start-up zajmujący się odtworzoną aplikacją iMessage do dostarczania SMS-ów z niebieskimi dymkami użytkownikom Androida przeżywa przestoje Poinformowano o tym w piątek w poście na X. Wygląda na to, że Apple jest za to odpowiedzialne. Użytkownicy, w tym ci z TechCrunch, którzy mają dostęp do aplikacji, zaczęli widzieć komunikaty o błędach podczas próby wysłania wiadomości tekstowych za pośrednictwem nowo wydanego Beeper Mini, a wiadomości nie były wysyłane.

Komunikat o błędzie brzmi: „Wyszukiwanie na serwerze nie powiodło się: upłynął limit czasu żądania wyszukiwania” napisany czerwonymi literami.

Kredyty obrazkowe: Zrzut ekranu przedstawiający błąd Beeper Mini

W odpowiedzi na pytanie dot Reddit Na temat tego, czy aplikacja nie działa, członek zespołu Beepera odpowiedział wcześniej: „Zgłoś problem z aplikacją i daj nam szansę się temu przyjrzeć”.

Jednak dyrektor generalny Bieber Eryk Migicowski Odpowiedź na zapytanie TechCruncha dotyczące statusu Beeper Mini została skierowana do nas Poczta X potwierdzająca przerwaniei podaj więcej szczegółów. Zapytany, czy Apple znalazł sposób na odcięcie możliwości działania Beepera Mini, odpowiedział: „Tak, wszystkie dane na to wskazują”.

Nie wiemy, co to oznacza dla przyszłości Beepera Mini, chyba że inżynierom Beepera uda się w jakiś sposób rozwiązać problem.

Migicowski, twórca wcześniej smartwatcha Pebble, przekonywał, że Beeper Mini nie tylko przyda się użytkownikom Androida, którzy chcą w końcu dołączyć do rozmów grupowych swoich znajomych w iMessage, ale także zwiększy bezpieczeństwo użytkowników iPhone’a.

W wywiadzie przed premierą Beeper Mini założyciel wyjaśnił, że teksty w zielonej dymce nie są szyfrowane.

„Oznacza to, że za każdym razem, gdy wyślesz wiadomość tekstową do znajomych korzystających z Androida, każdy może ją przeczytać. Apple może przeczytać tę wiadomość. Twój operator może przeczytać wiadomość. Google… dosłownie to jak pocztówka. Każdy może przeczytać to „A więc Beeper Mini naprawdę zwiększa bezpieczeństwo iPhone’ów” – powiedział TechCrunch.

READ  SoC segmentu Premium otrzymuje rdzeń procesora Cortex-X

Apple z kolei postrzega iMessage jako jedno z kluczowych narzędzi umożliwiających łączenie użytkowników ze swoim ekosystemem, dlatego nie uruchomi aplikacji iMessage na Androida. Chociaż istniała nadzieja, że ​​przepisy UE wymuszą większą interoperacyjność iMessage, wiadomości z tego tygodnia sugerują, że iMessage zostanie zwolniony z tych zasad, ponieważ usługa nie jest wystarczająco popularna wśród użytkowników biznesowych. Oznacza to, że Apple nie ma powodu, aby nie próbować zatrzymać Beepera Mini, gdyby było to możliwe.

Migicowski nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw.

„Bardzo chciałbym wiedzieć, dlaczego uważają, że pogarszanie bezpieczeństwa użytkowników iPhone’a ma sens” – powiedział.

„Jeśli jest to Apple, myślę, że ważniejsze pytanie brzmi – jeśli Apple naprawdę dba o prywatność i bezpieczeństwo użytkowników swoich iPhone’ów, dlaczego mieliby próbować zniszczyć usługę, która umożliwia iPhone’owi wysyłanie zaszyfrowanych rozmów do użytkowników Androida? Wraz z ogłoszeniem wsparcie dla RCS, jasne, że Apple Wiesz, że ma tu dużą lukę. Beeper Mini jest tu dzisiaj i działa świetnie. Dlaczego zmuszają użytkowników iPhone’a do powrotu do wysyłania niezaszyfrowanych SMS-ów podczas czatowania ze znajomymi na Androidzie?

Założony w 2020 roku zespół Beeper początkowo pracował nad wieloplatformowym agregatorem wiadomości, którego nazwę zmieniono w tym tygodniu na Beeper Cloud wraz z premierą Beeper Mini. Ten ostatni korzysta z nowego technologia Umożliwia użytkownikom Androida wysyłanie SMS-ów do użytkowników iMessage tak, jakby wysyłali SMS-y z iPhone’a za jedyne 1,99 USD miesięcznie. Oznacza to, że na czacie grupowym znajdują się niebieskie bąbelki, a nie zielone bąbelki. Ponieważ startup nie korzysta już z pośrednika – takiego jak serwer Mac, który przesyła wiadomości, tak jak robią to inne aplikacje iMessage na Androida – serwery Apple zasadniczo postrzegają, że wiadomości Beeper Mini pochodzą z urządzenia, na którym natywnie działa iMessage. Nie jest zatem jasne, w jaki sposób Apple był w stanie odciąć dostęp Beeperowi Mini.

READ  Docelowe wyprzedaże z okazji Dnia Pamięci obejmują tę ogromną zniżkę na Xbox Game Pass Ultimate

Nie wiadomo, co to oznacza dla przyszłości Beeper Mini.

„Będziemy oceniać opcje” – powiedział Migicowski.

Może aktualizacja?