5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Największa w Polsce folia miedziana SKC na baterie

SK Nexilis Co. w dniu 20 października 2020 r. To dostarczone zdjęcie z pliku przedstawia rolki folii miedzianej, jednego z głównych materiałów stosowanych w akumulatorach litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych.

SEOUL, 8 lipca (Korea Bizwire)SKC Co., chemiczne ramię południowokoreańskiego konglomeratu SK Group, rozpoczęło budowę fabryki blachy miedzianej do akumulatorów w Polsce, która będzie największym zakładem produkcyjnym zasilającym akumulatory do pojazdów elektrycznych (EV). biznes komponentów.

SKC i należący do niego w całości producent folii miedzianych SK Nexilis Co. Łącznie wyda 900 mld wonów (693,4 mln USD) na budowę fabryki w Stalowej Woli w południowo-wschodniej Polsce w pierwszej połowie 2024 roku.

Fabryka ma roczną zdolność produkcyjną 50 000 ton i zamierza rozpocząć produkcję masową w drugiej połowie 2024 roku.

Folia miedziana jest cienka jak jedna piętnasta ludzkiego włosa i służy jako kolektor prądu anodowego ogniwa litowo-jonowego stosowanego w pojazdach elektrycznych.

Według SKC fabryka będzie zlokalizowana w warszawskiej strefie przemysłowej zwanej kompleksem elektromobilności Stalowa Wola.

SKC nabyło wystarczającą ilość gruntów w kompleksie, aby rozbudować obiekt do 150 000 ton w oparciu o roczną produkcję i powiedział, że rozważy dalsze inwestycje w tym obszarze w dłuższej perspektywie.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział wysocy urzędnicy polskiego rządu, w tym premier Mateusz Morawiecki i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadberezny. Prezydent RP Andrzej Duda również przekazał pozdrowienia za pośrednictwem wirtualnego łącza.

SK Nexilis planuje osiągnąć łączną zdolność produkcyjną 250 000 ton do 2025 roku ze swoich zakładów w Korei Południowej, Malezji, Europie i Ameryce Północnej. Rozpoczęła plany budowy 50 000-tonowego zakładu w Kota Kinabalu w lipcu zeszłego roku, z perspektywą rozpoczęcia działalności w 2023 roku.

SK Nexilis zamierza również otworzyć fabrykę w Ameryce Północnej, aby produkować dodatkowe 50 000 ton rocznie.

(Yonhap)


READ  Polska bValue zbiera 72 mln euro na inwestycje w startupy z Europy Środkowo-Wschodniej na późnym etapie rozwoju