3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najnowsze wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą: aktualizacje na żywo

Najnowsze wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą: aktualizacje na żywo

Region Donbasu: Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ogłosił w piątek, że w tym tygodniu rozpoczęła się druga faza rosyjskiej inwazji na Ukrainę, dodając, że jej celem jest „całkowite wyzwolenie” całego państwa donieckiego i ługańskiego. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w piątkowym wieczornym wystąpieniu, że ukraińskie siły zbrojne odstraszają ataki na wschodzie i południu. „Kierunek Izyum, Donbasu, Briazovya, Mariupola i regionu Chersoniu to miejsca, w których decydują się losy tej wojny i przyszłość naszego państwa” – powiedział.

obwód charkowski: W piątek ukraińskie siły zbrojne ostrzegły przed możliwym rosyjskim atakiem w regionie, ponieważ ukraińscy obrońcy posiadają informacje, że rosyjska armia prowadzi zwiad lotniczy w pobliżu miasta Izyum.

Mariupol: Dzień po rosyjskim prezydencie Władimirze Putinie Ogłoś zwycięstwo W zrujnowanym ukraińskim nadmorskim mieście przewodniczący Rady Europejskiej Powiedział, że był „silnie nakłaniany” Putin natychmiast otwiera dostęp humanitarny do ludności. Niewielka grupa oporu została odgrodzona kordonem z około 1000 bojownikami i obywatelami Ukrainy wciąż ukrytymi w hucie. Ostatnio pojawiły się też dwa zdjęcia Masowe groby W pobliżu Mariupola potwierdziła się skala zniszczeń.

Obwód kijowski: Większość miast wokół stolicy – Gdzie ludzie, którzy uciekli, teraz wracają Doznał ogromnych szkód w infrastrukturze cywilnej Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdziła Piątek ze zdjęciem satelitarnym. Według rzecznika ONZ Eri Kaneko, do końca marca około 77 procent Hurinki, 71 procent Irbinu i 58 procent Hostomell oraz wszystkie obszary miasta zostały uszkodzone lub zniszczone.

Słoweński: Ogłaszając śledztwo w sprawie użycia rakiet kasetowych zabronionych przez prawo międzynarodowe, ukraińska prokuratura poinformowała w Telegramie, że w piątek siły rosyjskie zbombardowały je we wschodnioukraińskim mieście i uszkodziły budynek liceum oraz budynki mieszkalne.

READ  Władimir Kara-Murza został aresztowany w Moskwie po wywiadzie dla CNN, w którym skrytykował Putina