29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najlepszy dzień akcji GameStop od stycznia, napędzany nową falą zakładów spekulacyjnych

Najlepszy dzień akcji GameStop od stycznia, napędzany nową falą zakładów spekulacyjnych

Traderzy kupują długoterminowe opcje kupna dla GameStop Inc. Co by się opłaciło, gdyby cena akcji niemal się podwoiła przed raportem o wynikach spółki z 6 grudnia lub wkrótce po nim, jak pokazują dane FactSet.

Wśród standardowych opcji kupna wygasających 8 grudnia, dwa dni po kolejnym raporcie o wynikach spółki, inwestorzy zaczęli wybierać opcje z cenami wykonania wynoszącymi 20, 22 i 22,50 dolarów, a także inne kontrakty dalej. Aby wezwanie za 22,50 USD można było uznać za „in the money”, akcje musiałyby wzrosnąć o co najmniej 40%. Według danych FactSet, akcje zakończyły się we wtorek ceną 13,49 dolarów.

Wezwania do strajku o wartości 20 dolarów były najcięższym obrotem w historii GameStop

GME

Opcja kupna wygasa 8 grudnia, a według danych FactSet we wtorek ponad 20 000 kontraktów przejdzie z rąk do rąk. Każdy kontrakt opcyjny daje jego posiadaczowi prawo do zakupu lub sprzedaży 100 akcji po uzgodnionej cenie, w uzgodnionym terminie lub wcześniej.

W sumie we wtorek na GameStop z rąk do rąk przeszło 140 000 opcji połączeń, w porównaniu ze średnią z 20 dni wynoszącą 30 000, twierdzi Danny Kirsch, dyrektor ds. opcji w Piper Sandler.

Połączenia wygasające tydzień później, 15 grudnia, również odnotowały dużą liczbę połączeń, a dane FactSet również pokazują, że najbardziej aktywne są wezwania do ostrzeżenia na kwotę 20 dolarów.

Takie epizody są słabym echem spekulacyjnej manii, która spowodowała gwałtowny wzrost akcji GameStop z 3 dolarów za akcję do prawie 500 dolarów w styczniu 2021 roku, powiedział Kirsch.

Zamiast sygnalizować ponowną manię na rzecz akcji memów, intensywne kupowanie połączeń pod spekulacyjnymi nazwami, takimi jak GameStop, wydawało się być częścią szerszego wtorkowego pędu na bardziej spekulacyjne nazwy, stwierdzili Kirsch i Brent Kochoba, założyciele Spotgamma, firmy oferującej opcje i dane dotyczące opcji na akcje. Analityka.

READ  Rynki europejskie są niestabilne, ponieważ utrzymują się obawy między Rosją a Ukrainą

„Wysokiej jakości materiały zwyciężyły, a teraz pojawiają się spekulanci, próbując dowiedzieć się, na który lotniskowiec mogą zaatakować jako następny” – powiedział Kochuba.

Kirsch zauważył, że komentarze gubernatora Fed, Chrisa Wallera, prawdopodobnie pomogły w pchnięciu GameStop w górę wraz z innymi spekulacyjnymi nazwami i aktywami po tym, jak starszy urzędnik Fed podniósł możliwość obniżki stóp procentowych w pierwszej połowie 2024 roku.

Akcje GameStop wzrosły we wtorek o 13,3%, co stanowi największy skok w ciągu dnia od 27 stycznia, kiedy akcje GameStop wzrosły o 14,04%.

Międzynarodowa firma Coinbase

waluta

,
Według danych FactSet, inna akcja popularna wśród spekulantów również odnotowała we wtorek duży wzrost, podczas gdy we wtorek notowania bitcoina przekroczyły poziom 38 000 dolarów za monetę. Przed zeszłym tygodniem od maja 2022 r. cena Bitcoina nie przekraczała 38 000 dolarów.

Kirsch powiedział, że duże, krótkie zainteresowanie akcjami GameStop naraża akcje spółki na znaczną presję wzrostową. Kirsch dodał, że obecnie posiadana jest około jedna czwarta akcji GameStop.

„Ceny wzrosły dzisiaj, ale w tym roku nadal spadają” – powiedział Kirsch.

W 2023 r. akcje tego sprzedawcy gier wideo utrzymają się na niskim poziomie. Powiedział, że do wtorkowego zamknięcia od początku roku spadły o około 27%.