6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Silvergate ścigał się, aby pokryć 8,1 miliarda dolarów wypłat podczas krachu kryptowaluty

Upadek Giełda kryptowalut FTX uruchomił bieg

Stolica Silvergate korporacja

SI -42,96%

zmuszając bank do sprzedaży aktywów z ogromną stratą, aby pokryć około 8,1 miliarda dolarów wypłat.

We wczesnej publikacji niektórych wyników kwartalnych bank podał, że depozyty związane z kryptowalutami spadły o 68% w czwartym kwartale. Aby pokryć wypłaty, Silvergate zlikwidował dług, który trzymał w swoim bilansie. 718 milionów dolarów, które stracił na sprzedaży długu, znacznie przekracza całkowity zysk banku od co najmniej 2013 roku.

Akcje Silvergate spadły 40% na początku handlu w czwartek.

Bank zwolnił 40% swojego personelu, czyli około 200 pracowników, i powiedział, że ograniczy swoją działalność. Wstrzymał plan uruchomienia własnej waluty cyfrowej i odpisał 196 milionów dolarów wydane na zakup technologii wykorzystywanej przez Facebooka W nieudanej próbie uruchomienia sieci płatności opartej na kryptowalutach.

Silvergate obsługuje firmy z branży kryptowalut, przyjmując ich depozyty i obsługując sieć łączącą inwestorów z giełdami kryptowalut. FTX i inne firmy kontrolowane przez jej założyciela, Sama Bankmana-Frieda, mają około 1 miliarda dolarów depozytów bankowych.

Listopadowa awaria Wstrząsnęło rynkiem kryptowalut i spowodowało krach na akcjach Silvergate ostro.

Silvergate był w stanie przetrwać ten gwałtowny spadek depozytów, ponieważ nie jest regulowany, jak większość banków. Sprzedał większość swoich tradycyjnych operacji bankowych i spółek zależnych, aby skupić się na zapewnianiu rachunków bankowych giełdom kryptowalut i inwestorom. Depozyty związane z kryptowalutami stanowią około 90% całości banku, a prawie wszystkie jego depozyty są przechowywane w gotówce lub łatwych do sprzedaży papierach wartościowych.

Bank powiedział, że pozostaje zaangażowany w kryptowaluty i ma fundusze na obsługę „zrównoważonego okresu transformacji”.

Pod koniec czwartego kwartału Silvergate powiedział, że ma więcej gotówki w kasie, 4,6 miliarda dolarów, niż 3,8 miliarda dolarów pozostałych depozytów. I posiadał kolejne 5,6 miliarda dolarów w dłużnych papierach wartościowych jako amerykańskie obligacje skarbowe, które można było szybko sprzedać. Bank podał, że średni dzienny wolumen w sieci Silvergate wzrósł w czwartym kwartale.

READ  Adani China powraca z noworocznego handlu CSI 300 w Nowej Zelandii

„Podczas gdy Silvergate podejmuje zdecydowane działania w celu poruszania się w obecnym środowisku, jego misja się nie zmieniła” – powiedział bank. „Silvergate wierzy w branżę aktywów cyfrowych”.

Zmierz się z Silvergate Ekstremalna kontrola o jej związku z Mr Bankman Fried CompaniesImplozja rynku kryptowalut zrodziła pytania o rentowność modelu biznesowego banku. Grupa Federalne organy regulacyjne ostrzegały banki na początku tego tygodnia Przeciwko dużej ekspozycji na rynek kryptowalut.

Akcje Silverjet spadły o ponad 70% w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a ich akcje są mocno przecenione. Handel był opłacalny, a wyprzedaże wzrosły o ponad 400 milionów dolarów w ubiegłym roku, według S3 Partners.

strzałka była Odbiłem się w środęwzrost o 27%, najlepszy wzrost procentowy od 2020 r.

Bank powiedział, że wypłaty były wynikiem kryzysu zaufania do kryptowalut. Depozyty spadły do ​​zaledwie 3,5 miliarda dolarów w czwartym kwartale, po czym ponownie wzrosły, by na koniec kwartału wynieść 3,8 miliarda dolarów.

Silvergate planuje opublikować pełne wyniki czwartego kwartału jeszcze w tym miesiącu.

Napisz do Davida Benoit na adres [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8