6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nadal dochodzi do finału French Open po tym, jak Zverev został zmuszony do przejścia na emeryturę z powodu kontuzji | Francuski Otwarte 2022

Rafael Nadal dotarł do finału French Open po raz 14 w swojej karierze. Dramatyczny, długi i chaotyczny półfinał zakończył się Aleksander Zverev Został zmuszony do wycofania się w drugim secie po tym, jak mocno skręcił kostkę podczas ścigania piłki z boiska na wózku inwalidzkim.

Po rywalizacji przez ponad trzy godziny, ale nawet nie ukończeniu dwóch setów, Nadal wygrał 7-6 (8), 6-6 wycofał się. awans do finału.

Nadal, który w piątek ukończył 36. miejsce, zagra teraz o rekordowe 14. miejsce Francuski Otwarte Tytuł i 22. tytuł główny, jego rekord wygranych w French Open wynosi teraz 111-3 (97%). Po zwycięstwie w Australian Open spróbuje wygrać swoje pierwsze dwa duże turnieje w tym roku i przejść do połowy Wielkiego Szlema.

– Bardzo trudne, prawda? Powiedział Nadal po przejściu Zvereva na emeryturę. „Szczerze, to dla niego bardzo smutne, że grał niesamowity turniej. Jest bardzo dobrym kolegą z drużyny na Tour. Wiem, jak bardzo walczy o wygranie dużego turnieju, ale w tej chwili nie miał zbyt wielkiego szczęścia.”

„Jedyną rzeczą, której jestem pewien, jest to, że nie wygra jednego, ale więcej niż jednego, więc życzę mu wszystkiego najlepszego”.

Deszcz padał wokół Paryża i nowy dach Rolanda Garrosa użyty w pierwszej grze o prawdziwym uderzeniu w tym roku, warunki wewnętrzne były korzystne dla Zvereva, usuwając elementy z równania.

Z wilgocią pod dachem, Nadal obficie się pocił w drugiej grze, a gdy Zverev przebił się przez linię bazową i skutecznie przebił się przez warunki, górna rotacja Nadala była osłabiona i miał trudności z narzuceniem się swojemu przeciwnikowi.

Zaczęło się od wspaniałego seta otwarcia, trwającego 92 minuty, trwającego cały mecz piłki nożnej, który przyniósł chwile zarówno wielkości, jak i podziwu.

Przez większość czasu pierwszej grupy Zverev płonął. Rozpoczął mecz niemal perfekcyjnie swoim serwisem, spadając po pierwszym serwisie, podczas gdy ponad 80% z nich spadło, by zniszczyć piłkę od środka linii bazowej, gdy Nadal został zamieniony w widza.

Gdy rozpoczął się mecz ósmy, a stawki wzrosły, jego znajome zmagania wypłynęły na powierzchnię z drugim serwisem i forhendem.

Stracił serw, ale potem odbił się, by w dogrywce prowadzić 6-2. Przeciw prawie wszystkim innym set się skończył, ale zamiast tego Nadal uratował wszystkie cztery punkty setowe. Po tym, jak Zverev chybił łatwego uderzenia 3-6, Nadal uderzył forhend z szokującym kątem, zdobywając kolejny punkt. Nawet gdy Nadal miał problemy w swojej grze, wstał, by ukraść seta Zverevowi potężnym forhendem na linii bramkowej.

Alexander Zverev został zmuszony do wycofania się z półfinałów z Rafaelem Nadal
Zverev podaje rękę sędziemu po tym, jak został zmuszony do przejścia na emeryturę. Zdjęcie: Yuan Vallat/EPA

Nadal złamał się na początku drugiego seta, nagle na szczycie tej samej linii bazowej. Ale tak jak w swoim pięciosetowym meczu czwartej rundy przeciwko Felixowi Auger-Aliassime, kiedy stracił tempo, awansując dwa sety do jednego, został wrzucony do serii okropnych gier serwisowych. To, co nastąpiło później, było chaotycznym zestawem o niskiej jakości, który czasami był trudny do oglądania.

Hiszpan zmagał się od linii bazowej, opierając się głównie na swoim spadającym strzale, a nie na potężnych uderzeniach w ziemię, a Zverev dwukrotnie trafił w punkty przełamania, w tym trzy podwójne błędy w meczu podczas serwowania 5-3. Przy 5-4 przeciwko Zverevowi osiem z pierwszych dziewięciu meczów grupy B było przerwami serwisowymi.

Gdy duet skierował się w dogrywkę i zaatakował Nadala w punkcie meczu na jego zagrywce, Zverev pogonił za forhendem i poważnie skręcił prawą kostkę.

Natychmiast zaczął krzyczeć z bólu i został natychmiast wyprowadzony z boiska na wózku inwalidzkim, rzadka sekwencja, która natychmiast potwierdziła powagę jego kontuzji. Wkrótce, z Nadalem również poza kortem, Zverev wrócił na kort o kulach i pozdrowił tłum, podczas gdy jego przejście na emeryturę zostało potwierdzone.

Szybka porada

Jak mogę zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia o wiadomościach sportowych?

Wyświetlacze

  • Pobierz aplikację Guardian z iOS App Store na iPhone’y lub Google Play Store na telefony z Androidem, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeśli masz już aplikację Guardian, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian dotknij żółtego przycisku w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

Dziękujemy za twoją opinię.

Pomimo dotarcia do finału, Nadal nie będzie zadowolony ze swojej gry, utrzymując prowadzenie tylko dzięki niekończącemu się duchowi walki i przełamywaniu. Jednak w swoim wywiadzie na korcie, Nadal dał jasno do zrozumienia, że ​​jego występ nie był w tym momencie ważny: „To był bardzo ciężki mecz, trwający ponad trzy godziny, a nie ukończyliśmy nawet drugiego seta” – powiedział. „Więc jest to jedno z największych wyzwań dzisiejszej trasy, kiedy gra na tak wysokim poziomie, kiedy gra przeciwko niemu”.

Kontynuował: „Trudno dzisiaj powiedzieć wiele rzeczy w tej sytuacji. Oczywiście dla mnie, jak wszyscy wiedzą, ponowne bycie w finale Rolanda Garrosa to bez wątpienia marzenie. Ale jednocześnie, żeby tak skończyć… Byłem tam z Saszą w małym pokoju, zanim wróciliśmy na plac zabaw. Widzieć, jak tam płacze, to bardzo trudny moment, więc życzę mu wszystkiego najlepszego.

READ  Eric Ten Hag zaryzykował kontuzję swoich zawodników Man United, zmuszając ich do przebiegnięcia 13,8 km w dzień wolny.