28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Na targach CES 2024 Samsung prezentuje pierwszy na świecie przezroczysty ekran MicroLED

Na targach CES 2024 Samsung prezentuje pierwszy na świecie przezroczysty ekran MicroLED

W niedzielny wieczór Samsung zorganizował coroczne wydarzenie First Look na targach CES 2024, podczas którego firma zaprezentowała pierwszy na świecie przezroczysty wyświetlacz MicroLED. Chociaż nie ma jeszcze informacji na temat tego, ile ta technologia będzie kosztować ani kiedy trafi ona do urządzeń detalicznych, Samsung zaprezentował przezroczysty wyświetlacz MicroLED obok przezroczystych modeli OLED i przezroczystych modeli LCD, aby podkreślić różnice między technologia. W porównaniu do innych paneli, panel MicroLED był nie tylko jaśniejszy, ale także miał całkowicie bezramową konstrukcję i bardziej przezroczysty szklany panel, który ułatwiał dostrzeżenie obiektów znajdujących się za nim.

Widok z boku tego, co Samsung nazywa pierwszym na świecie mini przezroczystym wyświetlaczem LED.

Zdjęcia: Sam Rutherford/Engadget

Osobiście trudno opisać działanie przezroczystych wyświetlaczy micro OLED firmy Samsung, ponieważ unosząca się w powietrzu zawartość wygląda prawie jak obraz 3D. Jednostka demonstracyjna była wolnostojąca i miała tylko około centymetra grubości, co dodatkowo potęgowało iluzję pływającego ekranu. Ponadto, dzięki dużej gęstości pikseli małych diod LED, obrazy są również niezwykle ostre. Jak dotąd Samsung przesłał tylko jeden pionowy film wypełniony EDM, ale mamy nadzieję, że daje on wyobrażenie o tym, co widzieliśmy:

Według rzecznika firmy Samsung, ponieważ przezroczyste wyświetlacze MicroLED mają wyższą jasność w porównaniu do przezroczystych wyświetlaczy OLED, są one również mniej podatne na światło otoczenia.

Zła wiadomość jest taka, ile obecnie kosztuje aktualna oferta nieprzezroczystych telewizorów MicroLED firmy Samsung 150 000 dolarów za model 110-calowy. Minie dużo czasu, zanim te nowe wyświetlacze będą w miarę przystępne cenowo.

Przypadkowo Samsung nie jest jedyną koreańską firmą, która w tym roku pochwaliła się na targach CES dużym, przezroczystym wyświetlaczem. Jej odwieczny rywal, firma LG, zadebiutowała OLEDem T, który w przeciwieństwie do modelu Samsunga trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. OLED T wydaje się być pierwszym bezprzewodowym, przezroczystym telewizorem OLED firmy LG, oferującym rozdzielczość 4K i technologię bezprzewodowej transmisji audio i wideo firmy LG. Mowa tu o firmowym modelu M3 (nieprzezroczystym), który zadebiutował przynajmniej na tegorocznych targach CES. OLED T jest również wyposażony w kontrastowy ekran, który składa się w pudełko u podstawy, które można podnosić lub opuszczać jednym naciśnięciem przycisku.

READ  Charizard Terra Ride from Scarlet & Violet Second Chance godziny wydarzeń, informacje
LG OLED TLG OLED T

LG OLED T. (Zdjęcie: Billy Steele/Engadget)

Aktualizacja, 9 stycznia, 14:00 ET: Ta historia została zaktualizowana po publikacji i zawierała szczegółowe informacje na temat telefonu LG OLED T.

Relujemy na żywo z targów CES 2024 w Las Vegas w dniach 6-12 stycznia. Bądź na bieżąco ze wszystkimi najświeższymi wiadomościami z programu Tutaj.