17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Moskwa jest wzburzona, gdy Ukraina rozważa zmianę oficjalnej nazwy na Rosję

Moskwa jest wzburzona, gdy Ukraina rozważa zmianę oficjalnej nazwy na Rosję

Rosyjscy urzędnicy skrytykowali ukraińskie rozmowy o zmianie oficjalnej nazwy Rosji na Moskwa po tym, jak ukraińska petycja o ewentualną zmianę nazwy zebrała 25 000 podpisów.

prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Powiedziało Polecił premierowi Ukrainy Denysowi Szmygalowi „ostrożnie” rozważyć zmianę nazwy Rosji na Moskwę, biorąc pod uwagę konsekwencje wynikające z prawa międzynarodowego oraz to, czy jest to możliwe w kontekście historycznym i kulturowym.

— poinformowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa w oświadczeniu przesłanym do kabel W sobotę Zełenski próbuje stworzyć „antyrosyjską Ukrainę”.

Dmitrij Miedwiediew, bliski sojusznik prezydenta Władimira Putina i wiceszef Rady Bezpieczeństwa Rosji, odpowiedział na tę wiadomość, mówiąc, że nie rozważają zmiany nazwiska, według The Guardian. Nowy głos Ukrainy.

„Najwyższy nazista wydany w Kijowie[زيلينسكي]Polecenie załatwienia sprawy zmiany nazwy Rosji na Moskwę. Cóż mogę powiedzieć… nasza odpowiedź? Nie, oczywiście, że nie” – powiedział Miedwiediew.[Zełenski[poinstruowanybyrozpracowaćkwestięzmianynazwyRosjinaMoskwęNocóżcomogępowiedzieć…Naszaodpowiedź?Nieoczywiścieżenie”–powiedziałMiedwiediew[Zelensky[instructedtoworkouttheissueofrenamingRussiatoMuscovyWellwhatcanIsay…Ouranswer?Noofcoursenot”Medvedevsaid

W petycji zauważa się, że nazwa „Moskwa” była „używana w językach europejskich i niektórych językach azjatyckich” i pojawiała się „na licznych mapach historycznych w XVI i XIX wieku, sporządzonych w Europie przed i po zmianie nazwy imperium moskiewskiego na ogólnorosyjską Imperium.” „

Copyright 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. Ten materiał nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

READ  Bruksela ugina się pod protestami rolników, obniżając cele środowiskowe