23 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Moskwa jest wzburzona, gdy Ukraina rozważa zmianę oficjalnej nazwy na Rosję

Rosyjscy urzędnicy skrytykowali ukraińskie rozmowy o zmianie oficjalnej nazwy Rosji na Moskwa po tym, jak ukraińska petycja o ewentualną zmianę nazwy zebrała 25 000 podpisów.

prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Powiedziało Polecił premierowi Ukrainy Denysowi Szmygalowi „ostrożnie” rozważyć zmianę nazwy Rosji na Moskwę, biorąc pod uwagę konsekwencje wynikające z prawa międzynarodowego oraz to, czy jest to możliwe w kontekście historycznym i kulturowym.

— poinformowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa w oświadczeniu przesłanym do kabel W sobotę Zełenski próbuje stworzyć „antyrosyjską Ukrainę”.

Dmitrij Miedwiediew, bliski sojusznik prezydenta Władimira Putina i wiceszef Rady Bezpieczeństwa Rosji, odpowiedział na tę wiadomość, mówiąc, że nie rozważają zmiany nazwiska, według The Guardian. Nowy głos Ukrainy.

„Najwyższy nazista wydany w Kijowie[زيلينسكي]Polecenie załatwienia sprawy zmiany nazwy Rosji na Moskwę. Cóż mogę powiedzieć… nasza odpowiedź? Nie, oczywiście, że nie” – powiedział Miedwiediew.[Zełenski[poinstruowanybyrozpracowaćkwestięzmianynazwyRosjinaMoskwęNocóżcomogępowiedzieć…Naszaodpowiedź?Nieoczywiścieżenie”–powiedziałMiedwiediew[Zelensky[instructedtoworkouttheissueofrenamingRussiatoMuscovyWellwhatcanIsay…Ouranswer?Noofcoursenot”Medvedevsaid

W petycji zauważa się, że nazwa „Moskwa” była „używana w językach europejskich i niektórych językach azjatyckich” i pojawiała się „na licznych mapach historycznych w XVI i XIX wieku, sporządzonych w Europie przed i po zmianie nazwy imperium moskiewskiego na ogólnorosyjską Imperium.” „

Copyright 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. Ten materiał nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

READ  Zełenski mówi, że w Charkowie znaleziono komory zawierające „narzędzia tortur elektrycznych”