26 kwietnia, 2024

Mistrzowski Djokovic pokonuje polskich Harkocsów w Dubaju

Novak Djokovic kontynuował pogoń za trzecim tytułem w 2023 roku, pokonując w czwartek Polaka Huberta Hurkocsa 6:3, 7:5 i awansując do półfinału tenisowych mistrzostw Dubaju.

35-letni Serb wygrał w Adelaide, wyleczył kontuzję ścięgna podkolanowego przed zdobyciem 22. trofeum Wielkiego Szlema na Australian Open i osiągnął świetną formę po powolnym starcie w Dubaju po powrocie na trasę.

Djokovic miał trudności w następnym meczu, gdy Polak z dużym serwem poprawił swoją grę w poszukiwaniu pierwszego zwycięstwa nad numerem jeden na świecie w piątym spotkaniu po pierwszym secie po załamaniu.

Od 0-30 do stanu 5-5 Djokovic złapał kolejną przerwę, spiętrzył presję na wrocławiankę i pięciokrotny mistrz zakończył mecz serwisem.

„To zawsze był trudny mecz z Hubertem” – powiedział Djokovic. „Myślę, że ma jeden z najlepszych serwisów w meczu. W drugim secie nie miałem wielu okazji przeciwko jego serwisowi aż do 11. gema.

Obok Djokovica jest były numer jeden na świecie Daniil Miedwiediew, który Borna twierdził 6-3 6-2.

Hurcox będzie musiała pozostać niezrażona po porażce z niezłomnym numerem 1 na świecie, zwłaszcza jak podkreśliła jej zwycięstwo w Marseille Open w zeszłym tygodniu.