14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie: Indie spotykają się z Polską na piechotę

Źródło obrazu: TWITTER / HOKEJ INDIE

Zdjęcie pliku

Najważniejsze

  • Sobotni mecz to wirtualna strzelanina dla Polski, która musi wygrać ten mecz.
  • Indie mogą awansować nawet w remisie z lepszą różnicą bramek.
  • Indie przegrały 4-5 z Francją, ale wróciły mocne, by pokonać Kanadę 13:1.

Indie awansowały do ​​ćwierćfinału turnieju hokejowego Pucharu Świata Juniorów FIH Odisha z Polską w meczu finałowym dywizji Pool B w sobotę na stadionie Kalinga.

Indie i Polska mają w obu meczach trzy punkty przewagi, a Hindusi prowadzą różnicą bramek. Francja jest na szczycie tabeli z sześcioma punktami z dwóch meczów i prawie zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale. Zmierzy się z Kanadą w meczu wcześniej w sobotę.

Indie przegrały z Francją 4:5 w pierwszym meczu, ale wróciły mocne, wygrywając 13:1 z Kanadą w dwóch rozegranych do tej pory meczach ligowych. Polska pokonała Kanadę 1:0 w swoim pierwszym meczu, przegrywając w czwartek 1:7 z Francją.

Tak więc sobotni mecz to wirtualna strzelanina dla Polski, ponieważ chcą wygrać mecz, podczas gdy Indie mogą awansować nawet w remisie dzięki doskonałej różnicy bramek.

Ale chłopcy Grahama Reida chcą pokonać Polskę piękną przewagą, bo to podniesie ich morale przed trudną kwartą – finałem z pierwszą w tabeli Belgią. Pasować.

Reid powiedział, że jego chłopcy nie mogą się doczekać sobotniego meczu.

„Jeśli pokonamy Polskę w sobotę, możemy zmierzyć się z Belgią w następnej rundzie. Ale aby wygrać Puchar Świata Juniorów FIH Odisha Mężczyzn Bhubaneswar 2021, trzeba pokonać ich wszystkich. Po przegranej z Francją stało się dla nas jasne, że my muszą wygrać każdy mecz. Daje – powiedział.

Reid powiedział, że potraktuje konflikt z Belgią jako wyzwanie. – To na pewno będzie wyzwanie, ale nie czekamy. Myślimy o meczu z Polską – powiedział Reid.

Chociaż zespół Reida wydawał się zdeterminowany na papierze, popełnił fundamentalne błędy przeciwko Francji i nie wykorzystał wielu okazji, mimo że stworzył kilka okazji. Przeciwko Polsce Indianie muszą być proaktywni, gdyż Polska ma zebrać ich połowę i wykonać kontratak.

READ  Polska: rosyjskie czołgi rozbite podczas wojny na Ukrainie, uszkodzona broń na wystawie w Polsce

Tak jak zrobili to przeciwko Francji, Indianie muszą chronić się przed utratą wczesnych bramek i być bardziej agresywni, aby utrzymać Polskę pod presją.

Indyjski atak dowodzony przez Arajeeta Singha Handala oraz Uttama Singha i Manjeeta Singha powinien dobrze zagrać, podczas gdy pomocnik dowodzony przez kapitana Viveka Sagara Prasada i Manindera Singha powinien dobrze wyżywić napastników.

Indie mają cztery dobre migotanie toru, w tym Sanjay, Sharad Nand Tiwary i Handel, i muszą utrzymać dobrą rotację, aby rywale obrońcy zgadywali w karnych rzutach rożnych.

Choć mecz z Polską jest bardzo ważny, będzie przygotowaniem do poważnych wyzwań w kolejnym etapie. Indianie muszą w sobotę stanąć na nogach, aby zachować swoje szanse na stawienie czoła wyzwaniom w fazie pucharowej.