15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni – Ceremonia Otwarcia

Międzynarodowa klasa 29er do 3 lipca, 03:23 PDT
1-8 lipca 2024 r


We wtorkowy wieczór w Gdyni tętniąca życiem parada młodych żeglarzy, trenerów, sędziów, działaczy i kibiców rozpoczęła Mistrzostwa Europy w 29erach.

Wydarzenie jest częścią 25. edycji festiwalu Gdynia Sailing Days. „To wydarzenie na stałe wpisało się nie tylko w kalendarz gdyńskiego i polskiego żeglarstwa, ale także na europejskiej scenie żeglarskiej. Co roku podczas Gdynia Sailing Days odbywają się regaty o statusie Mistrzostw Świata lub Europy. Punktem kulminacyjnym tej edycji są Mistrzostwa Europy 29er. , Bierze w nim udział 138 załóg z 25 krajów, a wyścigi mają się odbyć od wtorku, a zdobywców medali poznamy w poniedziałek” – powiedział Tomáš Zamera, wiceprezes i prezes World Rowing. Polski Związek Żeglarski.

Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy 29er przypomniał swoje poprzednie wizyty w Gdyni. „Jeździmy do wielu świetnych miejsc, jednym z nich jest Gdynia. Przypomniałeś mi rok 2019, kiedy byłem tutaj urzędnikiem wyścigu. Podoba mi się tutaj, to bardzo dobre miejsce dla klasy 29er, więc jesteśmy szczęśliwi, że tu jesteśmy – powiedział Piotr Lubeka.

Wiceprezydent Gdyni podkreślił, że impreza jest wizytówką i świetną promocją miasta.

„To bardzo ważne wydarzenie dla nadmorskiego miasta, które we wszystkich swoich działaniach musi patrzeć na morze. World Sailing liczy na nas, że w 2027 roku będziemy gospodarzami Mistrzostw Świata dla klas olimpijskich, a dzięki Gdynia Sailing Days mamy możliwość zaprezentowania i promocji Gdyni jako potencjalnej lokalizacji tych konkursów” – powiedział Tomasz Augustiniak. Wspomniano.

Pippa Kenton-Page, dyrektor wykonawcza Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy 29er, wyjaśnia, że ​​łódź stanowi doskonałe wprowadzenie i przygotowanie do rywalizacji w klasach olimpijskich. W wieku 22 lat została mistrzynią olimpijską, wygrywając klasę yingling w Pekinie w 2008 roku. „Klasa 29er wiele mnie nauczyła. Zacząłem żeglować w klasie kadetów, zanim przeniosłem się na 29er. Myślę, że najważniejsza rzecz. Oprócz technicznych aspektów produkcji i konserwacji sprzętu regatowego, nauczyłem się dzięki szybkiemu i podejmowanie skutecznych decyzji i praca na tej łodzi z dużą prędkością” – nalegał.

READ  Polska staje się dla Waszyngtonu bramą do regionalnej dyplomacji energetycznej

Wyścigi rozpoczynają się o godzinie 11:00 w środę, 3 lipca, a flota jest podzielona na cztery kwalifikujące się floty na dwóch torach wyścigowych. Przy wietrze o prędkości 12–20 węzłów na morzu umiejętności żeglarzy zostaną wystawione na próbę w wielu obszarach, od obsługi po strategię i taktykę, a młodzi początkujący żeglarze zostaną natychmiast zaangażowani w ekscytujące wyścigi o wysokich osiągach i na wysokim poziomie. Wymagania floty 29er.

Dowiedz się więcej na 29ereuropeans.org