30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mila Kunis i Ashton Kutcher obiecują 3 miliony dolarów darowizn dla ukraińskich uchodźców

Mila Kunis i Ashton Kutcher obiecują 3 miliony dolarów darowizn dla ukraińskich uchodźców

Para wyruszyła do Hollywood Kampania GoFundMe „Stań z Ukrainą” Czwartek z celem zebrania 30 milionów dolarów dla Flexport.org i Airbnb.org, które są, jak powiedzieli, „dwoma organizacjami, które aktywnie działają w terenie i zapewniają natychmiastową pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują”.

Kunis urodziła się w Czerniowcach na Ukrainie – wówczas będącej częścią Związku Radzieckiego – i w wieku siedmiu lat przeprowadziła się z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Chociaż przyznała do wszystkiego, co Ameryka zrobiła dla niej i jej rodziny, powiedziała, że ​​nie może zapomnieć o swoich korzeniach.

„Dzisiaj jestem dumnym Ukraińcem” – powiedziała gwiazda „Czarnego łabędzia” w oświadczeniu zamieszczonym na stronie zbiórki pieniędzy. „Dumni i odważni Ukraińcy zasługują na naszą pomoc w potrzebie”.

„Nasza rodzina uruchamia ten fundusz, aby zapewnić natychmiastowe wsparcie, a my dopasujemy do 3 milionów dolarów” – napisała.

Jak informuje strona fundraisingowa, przewoźnik towarowy Flexport organizuje transporty pomocy humanitarnej do miejsc dla uchodźców w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji i w Mołdawii. Witryna non-profit Airbnb.org zapewnia bezpłatne krótkoterminowe zakwaterowanie uchodźcom uciekającym z Ukrainy.

Kunis pojawiła się także u boku męża w Film udostępniony na jego koncie na Instagramiegdzie mówiła o „wyniszczającym” konflikcie na Ukrainie.

„Wydarzenia na Ukrainie są druzgocące. Na tym świecie nie ma miejsca na tego rodzaju niesprawiedliwe ataki na ludzkość” – powiedział Kunis.

W klipie 44-letni Kutcher chwalił „odwagę mieszkańców kraju, w którym się urodził”, zapewniając jednocześnie 4,4 mln obserwujących na Instagramie „potrzeby tych, którzy wybierają bezpieczeństwo”.

Para to najnowsze gwiazdy, które pokazują swoje wsparcie dla dotkniętych konfliktem Ukraińców. Blake Lively i Ryan Reynolds Zbierają też fundusze na pomoc uchodźcom w kraju.

W sobotę Reynolds napisał na Twitterze, promując darowizny dla sąsiednich krajów: „W ciągu 48 godzin niezliczeni Ukraińcy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów do sąsiednich krajów. Potrzebują ochrony. oszczędność podwójnego wsparcia. Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

READ  Marvel's Iron Wars będzie filmem jako Don Cheadle Disney + seria zmienia kurs — The Hollywood Reporter

Według ONZ milion uchodźców uciekło z Ukrainy w ciągu zaledwie jednego tygodnia.