26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mila Kunis i Ashton Kutcher obiecują 3 miliony dolarów darowizn dla ukraińskich uchodźców

Mila Kunis i Ashton Kutcher obiecują 3 miliony dolarów darowizn dla ukraińskich uchodźców

Para wyruszyła do Hollywood Kampania GoFundMe „Stań z Ukrainą” Czwartek z celem zebrania 30 milionów dolarów dla Flexport.org i Airbnb.org, które są, jak powiedzieli, „dwoma organizacjami, które aktywnie działają w terenie i zapewniają natychmiastową pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują”.

Kunis urodziła się w Czerniowcach na Ukrainie – wówczas będącej częścią Związku Radzieckiego – i w wieku siedmiu lat przeprowadziła się z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Chociaż przyznała do wszystkiego, co Ameryka zrobiła dla niej i jej rodziny, powiedziała, że ​​nie może zapomnieć o swoich korzeniach.

„Dzisiaj jestem dumnym Ukraińcem” – powiedziała gwiazda „Czarnego łabędzia” w oświadczeniu zamieszczonym na stronie zbiórki pieniędzy. „Dumni i odważni Ukraińcy zasługują na naszą pomoc w potrzebie”.

„Nasza rodzina uruchamia ten fundusz, aby zapewnić natychmiastowe wsparcie, a my dopasujemy do 3 milionów dolarów” – napisała.

Jak informuje strona fundraisingowa, przewoźnik towarowy Flexport organizuje transporty pomocy humanitarnej do miejsc dla uchodźców w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji i w Mołdawii. Witryna non-profit Airbnb.org zapewnia bezpłatne krótkoterminowe zakwaterowanie uchodźcom uciekającym z Ukrainy.

Kunis pojawiła się także u boku męża w Film udostępniony na jego koncie na Instagramiegdzie mówiła o „wyniszczającym” konflikcie na Ukrainie.

„Wydarzenia na Ukrainie są druzgocące. Na tym świecie nie ma miejsca na tego rodzaju niesprawiedliwe ataki na ludzkość” – powiedział Kunis.

W klipie 44-letni Kutcher chwalił „odwagę mieszkańców kraju, w którym się urodził”, zapewniając jednocześnie 4,4 mln obserwujących na Instagramie „potrzeby tych, którzy wybierają bezpieczeństwo”.

Para to najnowsze gwiazdy, które pokazują swoje wsparcie dla dotkniętych konfliktem Ukraińców. Blake Lively i Ryan Reynolds Zbierają też fundusze na pomoc uchodźcom w kraju.

W sobotę Reynolds napisał na Twitterze, promując darowizny dla sąsiednich krajów: „W ciągu 48 godzin niezliczeni Ukraińcy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów do sąsiednich krajów. Potrzebują ochrony. oszczędność podwójnego wsparcia. Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

READ  Wordle Today: Oto odpowiedź, wskazówki na 1 grudnia

Według ONZ milion uchodźców uciekło z Ukrainy w ciągu zaledwie jednego tygodnia.