21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Migranci przybywają do hrabstwa Albany, gdzie Polacy obwiniają burmistrza Nowego Jorku Adamsa za „zorganizowany chaos”

Migranci przybywają do hrabstwa Albany, gdzie Polacy obwiniają burmistrza Nowego Jorku Adamsa za „zorganizowany chaos”

metro

29 maja 2023 | 17:47

ALBANY — politycy obszaru metropolitalnego krytykują burmistrza Erica Adamsa za przeniesienie prawie piętnastu imigrantów ubiegających się o azyl do ich społeczności bez powiadomienia w weekend.

„Mówią, że prawdopodobnie nadjedzie kolejnych 150 autobusów, a to niepokojące, ponieważ chcemy zrobić to dobrze” – powiedział dyrektor hrabstwa Dan McCoy po tym, jak dziesiątki imigrantów przybyło w niedzielę do hotelu w Albany.

„Chcemy być częścią rozwiązania – nie częścią problemu, ale teraz jest to zorganizowany bałagan”.

Około dwudziestu innych imigrantów przebywa również w hotelu w centrum handlowym w mieście Colony, chociaż wydano pilny nakaz, aby zapobiec ich przybyciu bez zgody hrabstwa.

„Chociaż to zarządzenie niekoniecznie wykluczało możliwość ukrywania imigrantów w hrabstwie, wyraźnie wymaga przemyślanego, opartego na współpracy, skoordynowanego planu między urzędnikami stanowymi, hrabstwami i lokalnymi, a także organizacjami non-profit” – powiedział nadinspektor miasta Peter Crommie . Według Albany Times Union.

Adams spotkał się w ostatnich tygodniach z podobną krytyką ze strony innych urzędników z północnej części stanu po odesłaniu migrantów z powrotem do ich społeczności, argumentując, że Wielkie Jabłko potrzebuje pomocy w radzeniu sobie z falami osób ubiegających się o azyl przybywających z południowej granicy USA.


Około dwudziestu imigrantów przebywa w hotelu na ruchliwym pasie biznesowym w Colony w Albany.
Zack Williams / New York Post

Około 40 000 migrantów jest obecnie zależnych od Wielkiego Jabłka w zakresie mieszkania, żywności i innych podstawowych potrzeb spośród 70 000 – wielu z nich szuka azylu po ucieczce przed biedą i prześladowaniami w swoich krajach ojczystych, takich jak Wenezuela – którzy przybyli od zeszłego lata.

Miasto Nowy Jork nadal wspiera również setki osób, które w ostatnich tygodniach zostały wysłane do innych obszarów stanu, takich jak hrabstwo Sullivan w Catskills i Newburgh w dolinie Hudson.

„W większości obszarów nie wymagamy nawet od lokalnych dystryktów pomocy w zarządzaniu jedną czwartą z 1% osób ubiegających się o azyl, które przybywają do Nowego Jorku, ponownie z Nowym Jorkiem pokrywającym koszty” – powiedział w poniedziałek rzecznik Adams Fabian Levy.

READ  Kanadyjskie śledztwo w sprawie zarzutów ingerencji w wybory w Chinach zostało wykluczone

Rzeczniczka gubernator Kathy Hochul nie skomentowała w poniedziałek przybycia migrantów w pobliżu jej domu w Albany.


W niedzielę prawie 40 imigrantów przybyło do hotelu w Albany, pomimo lokalnego nakazu mającego na celu zapobieżenie ich przybyciu bez zgody hrabstwa.
Zack Williams / New York Post

Ale McCoy w poniedziałek oskarżył burmistrza Erica Adamsa o hipokryzję przewożenia imigrantów autobusami do obszaru DC z niewielkim wyprzedzeniem, jednocześnie odmawiając przedstawienia hrabstwu planu zapewnienia imigrantom zgodnie z wymaganiami Nakaz awaryjny McCoya został ujawniony tydzień temu.

„To, co teraz robi, jest tym, co mu się przydarzyło – i to nie jest w porządku. Wie, że tak nie jest” – powiedział McCoy, odnosząc się do fali imigrantów, których gubernator Teksasu, Greg Abbott, wysłał do Nowego Jorku od zeszłego lata.

McCoy dodał: „Mamy tylko nadzieję na lepszą koordynację, gdy będziemy pracować nad tym z biurem burmistrza, a nie tylko nadal być zaskoczonym”.


Miasto Nowy Jork pokrywa koszty zakwaterowania imigrantów, którzy są wysyłani do obszaru metropolitalnego na weekend.
Zack Williams / New York Post

Administracja Adamsa zwróciła uwagę na pewne istotne różnice między sposobem, w jaki Hizoner wysyłał imigrantów gdzie indziej w porównaniu z konserwatywnym gubernatorem Teksasu.

Miasto Nowy Jork pokrywa koszty podstawowych artykułów pierwszej potrzeby i przynajmniej poświęca trochę uwagi lokalnym miejscom w porównaniu ze stosunkowo nieoczekiwanym i nieobsługiwanym podejściem zastosowanym przez firmę Abbott.

Administracja Adamsa twierdzi również, że imigranci opuszczają miasto dobrowolnie, w porównaniu z doniesieniami o innych, którzy są zmuszani przez urzędników Teksasu do tego, dokąd zabiorą ich autobusy.

„Musimy jasno określić, co robimy, ponieważ niektórzy ludzie próbują porównać to z tym, co zrobił Abbott. Płacimy za to. Po prostu przyjmujemy ochotników. robimy. Niektórym może się to nie podobać, ale ludzie nie mogą powiedzieć, że nie komunikujemy się. Abbott nie zapłacił. Adams powiedział 11 maja.


Superintendent Colony Township, Peter Crame, skrytykował niespodziewane przybycie imigrantów do jego społeczności w weekend.
Peter Crame/Facebook

Niektórzy Demokraci z obszaru DC twierdzą, że chociaż imigranci zaczynają przybywać na ten obszar w sposób niedoskonały, mata powitalna jest dla nich otwarta wśród uporczywych wezwań lokalnych, stanowych i federalnych urzędników do prezydenta Joe Bidena, aby podjął więcej działań w celu złagodzenia narastającego kryzysu w Imperium Państwo. .

READ  Ukraina: w piwnicy pod gruzami Mariupola znaleziono 200 ciał

„Gdy rozmawiam z liderami biznesu w mieście, hrabstwie i obszarze metropolitalnym, jasne jest, że istnieją możliwości pracy dla osób ubiegających się o azyl w różnych branżach, w tym w hotelarstwie, służbie zdrowia i usługach gastronomicznych — musimy tylko ułatwić im uzyskać azyl” – powiedziała w poniedziałek burmistrz Albany, Cathy Sheehan, chcąc obsadzić te wakaty przez długi czas.

Ale może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy Biden będzie działać w odpowiedzi na coraz częstsze wezwania do złagodzenia przepisów dotyczących legalnej pracy imigrantów bez czekania co najmniej 180 dni, podczas gdy przejdą przez wyczerpujący proces uzyskiwania azylu politycznego.

„Witamy w podstawowych zasobach, możliwość zabezpieczenia pracy i płacenia podatków pomoże w integracji osób ubiegających się o azyl w naszym społeczeństwie i pomoże im stać się produktywnymi nowymi Amerykanami” – powiedział Sheehan.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/05/29/albany-county-pols-blame-nyc-mayor-adams-as-migrants-arrive/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL