18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft Build szczegółowo opowie o „następnej generacji” systemu Windows on Arm i nowych funkcjach sztucznej inteligencji

Microsoft Build szczegółowo opowie o „następnej generacji” systemu Windows on Arm i nowych funkcjach sztucznej inteligencji

Coroczna konferencja Microsoft dla programistów, Microsoft Build, w tym roku skupi się głównie na systemie Windows on Arm i nowych funkcjach sztucznej inteligencji systemu Windows. krawędź Na początku tego tygodnia ujawniono, że specjalne wydarzenie dotyczące powierzchni i sztucznej inteligencji dzień przed Microsoft Build będzie obejmowało walkę z MacBookiem Air firmy Apple wyposażonym w procesor M3 z nowym sprzętem Surface zasilanym przez ramię i nową, dużą funkcją sztucznej inteligencji systemu Windows. Teraz Microsoft to potwierdza.

Firma Microsoft wymieniła dzisiejsze sesje programistów dla Build, w tym dwie sesje, w których wspomniano „Następna generacja systemu Windows na Arm” I „Całkowicie nowa funkcja AI systemu WindowsSesja Windows on Arm nowej generacji będzie zawierać szczegółowe informacje na temat „wiodącej w branży wydajności” aplikacji, co prawdopodobnie będzie nawiązaniem do ambicji Microsoftu, by pokonać chip M3 firmy Apple pod względem wydajności procesora i emulacji aplikacji.

Podczas tej samej sesji zostaną także omówione szczegółowe informacje na temat „nowych w tym roku doświadczeń dla systemu Windows z procesorem Arm, takich jak inteligentne aplikacje Windows, które wykorzystują bogate możliwości NPU”. Prawdopodobnie obejmie to więcej funkcji AI systemu Windows, o których wspomniano w innej sesji kompilacji. „Prezentujemy zupełnie nowe funkcje, które umożliwiają użytkownikom głębsze zaangażowanie się w cyfrowe życie w systemie Windows dzięki zaawansowanym funkcjom sztucznej inteligencji” – mówi Microsoft w notatce z sesji kompilacji.

Brzmi to bardzo podobnie do funkcji AI Explorer, która według plotek ma pojawić się w systemie Windows 11 i która ma działać jako oś czasu, którą można wywołać na komputerze. Microsoft opisuje to wewnętrznie jako funkcję, która pozwala „odzyskać wszystko, co widziałeś lub zrobiłeś na swoim urządzeniu”.

Inne sesje Microsoft Build skupiają się na tworzeniu drugich pilotów, a nawet wtyczek asystentów opartych na sztucznej inteligencji. Microsoft opowie także o dodatkowych udoskonaleniach dla programistów w systemie Windows, opracowanych przez zespół, który stworzył Windows Terminal, Dev Home, PowerToys i podsystem Windows dla systemu Linux.

READ  Pobierz Dead Space Demake, póki jeszcze możesz