15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Michael Jackson zmarł z długiem wynoszącym 500 milionów dolarów

Michael Jackson zmarł z długiem wynoszącym 500 milionów dolarów

Jak wynika z pozwu spadkobierców gwiazdy popu, w którym szczegółowo omówiono jego kłopoty finansowe pod koniec życia, długi i roszczenia wierzycieli Michaela Jacksona w chwili jego śmierci w 2009 roku wynosiły ponad 500 milionów dolarów.

Jak wynika z pozwu złożonego w tym miesiącu do Sądu Najwyższego hrabstwa Los Angeles, Jackson był winien organizatorowi trasy AEG około 40 milionów dolarów. O sprawie poinformował wcześniej magazyn People. W pozwie stwierdzono, że po jego śmierci 65 wierzycieli wystąpiło przeciwko piosenkarzowi z roszczeniami, z których część doprowadziła do procesów sądowych, a niektóre z jego długów „kumulowały odsetki według niezwykle wysokich stóp procentowych”.

Przedstawiciel majątku Jacksona, straconego przez Johna Brancę i Johna McClaina, nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz. Spółka złożyła dokumenty sądowe z prośbą o zezwolenie na wypłatę około 3,5 mln dolarów kilku kancelariom prawnym za ich pracę w drugiej połowie 2018 roku.

W pozwie egzekutorzy twierdzą, że wyeliminowali długi majątku i że prawie wszystkie roszczenia i pozwy wierzycieli zostały rozwiązane.

Jackson zarobił setki milionów dolarów w latach 80. i 90. jako twórca kilku z najlepiej sprzedających się albumów wszechczasów oraz olśniewających tras koncertowych, które wypełniały stadiony na całym świecie. W 1985 roku kupił katalog piosenek Beatlesów za 47,5 miliona dolarów, a później sprzedał go firmie Sony/ATV Music za 50 procent udziałów w firmie. W 2016 roku Sony odkupiło udziały w posiadłości za 750 milionów dolarów.

Kiedy jednak Jackson zmarł w wieku 50 lat, na krótko przed planowanym rozpoczęciem rezydencji na żywo zatytułowanej „This Is It”, pozostawił po sobie splątaną sieć aktywów i pasywów.

Jackson słynął z wystawnego stylu życia i bezlitośnie rozdawał pieniądze. Zaciągnął wielomilionowe długi na swojej posiadłości Neverland Ranch w południowej Kalifornii i miał skłonność do drogich dzieł sztuki, biżuterii i prywatnych odrzutowców. Spłacał ponad 30 milionów dolarów rocznie z tytułu odsetek, Zeznawał biegły księgowy Podczas procesu o bezprawną śmierć w 2013 r., w którym zwyciężyło AEG.

READ  Michelle Obama ostro atakuje CAA po tym, jak „Leave the World Behind” przejmuje kontrolę nad Netflixem

Obecnie po kontroli podatkowej toczy się spór między majątkiem Jacksona a IRS. W odrębnym pozwie złożonym w sądzie w tym rokuWładze posiadłości stwierdziły, że agencja federalna oskarżyła ją o zaniżanie wartości swoich aktywów i stwierdziła, że ​​jest winna „dodatkowe 700 milionów dolarów z tytułu podatków i kar”.

Kirsten Noyes Przyczynił się do badań.