21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mężczyzna twierdzi, że jest głosem kontrowersyjnego rapera AI, FN Meki

Mężczyzna twierdzi, że jest głosem kontrowersyjnego rapera AI, FN Meki

Raper z Atlanty twierdził, że jest za tym głosem Gwiazda AI FN Meka On z kolei oskarżył Capitol Records o oszukiwanie go po tym, jak obiecał uczciwość w wytwórni.

Kyle The Hooligan opublikował notatki i filmy, w których twierdzi, że wytwórnia należąca do Universalu pozostawiła go „głośnego i suchego”, i dzieli się informacjami, twierdząc, że jest nieznanym głosem stojącym za wirusowym raperem-robotem.

FN Meka, wykonane we współpracy z Factory New, Został zniszczony przez Kapitol niecałe dwa tygodnie po wydaniu Po tym, jak jego krytycy podkreślili, w jaki sposób projekt bagatelizuje elementy czarnej kultury i wykorzystuje je do szokowania. Etykieta odniosła się do tego w oficjalnych przeprosinach udostępnionych online na początku tego tygodnia przez New York TimesJoe Coscarelli.

Meka została reklamowana jako „pierwszy na świecie” raper, który podpisał kontrakt z główną marką, z Ryanem Rudenem, wiceprezesem wykonawczym ds. Eksperymentalnego marketingu i rozwoju biznesu w Capitol Music Group, mówiąc, że projekt „spotyka się na skrzyżowaniu muzyki, technologii, gier i kultura” i „tylko zapowiedź tego, co ma nadejść”.

Capitol wydał 12 sierpnia pierwszy singiel FN Meki, Florida Water, na którym gościnnie zaśpiewali prawdziwi raperzy. Jonasz i dodatkowe udostępnianie z urządzenia do strumieniowego przesyłania gier Clix.

Ale kontrowersje pojawiły się, gdy Meka, która zdobyła ponad 10 milionów zwolenników TikTok, była widziana, gdy używała słowa na N i wydawała się umniejszać brutalność policji. Jeden z jej kompozytorów, wokalista e-Tone Concrete Anthony Martini, wyjaśnił Music Business Worldwide: „Treść tekstów, akordy, melodia, rytm, dźwięki itp.” są dla Meki determinowane przez sztuczną inteligencję, ale wyrażane przez człowiek.

Teraz Kyle the Hooligan przerwał swoje milczenie, twierdząc, że Capitol „wykorzystał mnie do mojego głosu na moje podobieństwo i kulturę, zyskał 10 milionów obserwujących na TikTok i duży kontrakt płytowy, niż zrobiłem, a potem zrobił mi duchy…”

READ  Zoe Kravitz żałuje, jak uderzyła Willa Smitha w Oscara: „To straszny czas, aby mieć opinię”

„Przyszli do mnie z tym gównem AI i to było tak, jakbym chciał być jego głosem, i pomyślałem, że to będzie jakiś rodzaj współpracy” – napisał Kyle w komentarzu wideo.

W teledysku stwierdził: „Obiecali mi równość w firmie, procenty, wszystko inne, więc myślę sobie: „Ok, to będzie jakaś współpraca, coś innego dla mnie, żebym mógł grać własną muzykę i zrób trochę sztucznej inteligencji. Z tą postacią FN Meka.

Kontynuował: „Wszystko idzie dobrze”. „Następną rzeczą, którą wiem, czarnuch po prostu mnie śledził. Użyj mojego głosu, użyj mojego głosu, użyj kultury i dosłownie zostawiłem mnie wysoko i sucho. Nie dostałem ani centa z niczego, a oni dostali płytę interesy, wszystkie te rzeczy. Nie brałem udziału w żadnych spotkaniach Lub nic z tego, co jest złe. Więc cieszę się, że odwołali „ponieważ to jest karma, ponieważ ich skrzywdzili”, ponieważ Bóg się ze mną nie bawi. Powiem ci to teraz.”

W drugim klipie Kyle twierdził, że jedna z piosenek FN Meki, Moonwalkin, jest jego. Napisał w komentarzu: „Aby udowodnić wam, że to moja muzyka chodząca po księżycu i internecie”.

NME Poproś Capitol Records o komentarz.

Tymczasem, jak zauważył dziennikarz Coscarelli w: należący do niego New York Times Raport Na Kapitolu po porzuceniu projektu FN Meka, założyciel Factory New Martini (i piosenkarz E.Town Concrete) przewidzieli, że tak się stanie.

Martini oskarżył o zbliżające się anulowanie „blogów, które skomentowały tytuł przynęty na kliknięcia i stworzyły tę powieść”, najwyraźniej odnosząc się do poglądu, że Meka jako postać została opracowana głównie przez sztuczną inteligencję (powieść, która jest fabrycznie nowa). bronili się ostatni rok).

Założyciel Cozcarelli powiedział projektowi, że projekt „nie był tym złośliwym planem białych prezesów”, a postać FN Meki była przede wszystkim dziełem anonimowego rapera – opisanego przez Martiniego jako „czarny człowiek” – w roli Factory Neo „dosłownie nie różni się od zarządzania ludzkim artystą”, ale jest cyfrowe.

READ  Dave Chappelle usuwa nazwisko ze sceny w liceum wśród kontrowersji - termin

Martini twierdził również, że rozszerzony zespół stojący za FN Meka jest „w rzeczywistości jednym z najbardziej zróżnicowanych, jakie można uzyskać”, a sam Martini jest „jedyną białą osobą zaangażowaną”.

Ponadto twierdził, że Capitol nie zobowiązał się finansowo do projektu i nie zapłacił Factory New zaliczki przy finalizacji transakcji. The New York Times Podobno potwierdził to plakatem.

W oświadczeniu przez New York Times Po zakończeniu projektu Capitol Records napisało: „Nasze najgłębsze przeprosiny przepraszamy czarną społeczność za naszą obojętność na przystąpienie do tego projektu bez zadawania wystarczających pytań na temat uczciwości i procesu twórczego za nim”.