2 maja, 2024

Meksyk szybko zdobywa bramkę przeciwko Jamajce i kwalifikuje się do meczu z Panamą w finale

Meksyk będzie miał szansę zdobyć dziewiąty tytuł Złotego Pucharu. (Zdjęcie AP/John Locher)

Meksyk nie dostanie trzeciego z rzędu finału Złotego Pucharu przeciwko Stanom Zjednoczonym, ale El Tri może powiedzieć, że zerwali z umową.

Po zwycięstwie 3:0 nad Jamajką w środowym półfinale Gold Cup Meksyk awansował do finału, który zaplanowano na niedzielę na stadionie SoFi w Englewood w Kalifornii, aby zmierzyć się z Panamą. Panama pokonała USMNT w strzelaninie w środę.

W przeciwieństwie do meczu Panama-USA, który zakończył się bezbramkowym remisem do dogrywki, Meksykowi nie trzeba było długo czekać na wejście na szachownicę. Jamajka złagodniała po dośrodkowaniu Henry’ego Martina w drugiej minucie gry, a Meksyk prowadził 1:0.

W 30. minucie Luis Chávez wykonał perfekcyjny rzut wolny, aby dać Meksykowi chwilę wytchnienia, której będzie potrzebował przez następne 60 minut.

Wykrzyknik padł w doliczonym czasie gry po bramce Roberto Alvarado.

Chociaż wynik mógł wskazywać inaczej, nie był to do końca jednostronny związek. Jamajka miała swoje okazje i nie wykorzystała ich w momencie posiadania piłki, ale żadna nie pokonała Guillermo Ochoa.

Zwycięstwo Meksyku w niedzielę zapewniłoby drużynie piąty tytuł w ostatnich ośmiu turniejach. Jest o jeden tytuł przed Stanami Zjednoczonymi pod względem największej liczby tytułów Złotego Pucharu w jakimkolwiek kraju, z ośmioma.

READ  Bill Russell, ośrodek Celtics, który przekształcił profesjonalną koszykówkę, umiera w wieku 88