21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Northwestern zwalnia trenera baseballu Jima Fostera po oskarżeniach o zastraszanie

Northwestern zwalnia trenera baseballu Jima Fostera po oskarżeniach o zastraszanie

Adama RittenbergaStarszy pisarz dla ESPN13 lipca 2023 o 19:32 czasu wschodniego3 minuty na przeczytanie

Northwestern zwalnia trenera baseballu Jima Fostera w związku z oskarżeniami o zastraszanie

Kevin Nygandy szczegółowo opisuje zwolnienie trenera baseballu Jima Fostera przez Northwestern w związku z zarzutami zastraszania w programie.

Szkoła Northwestern ogłosiła w czwartek zwolnienie trenera baseballu Jima Fostera.

Źródła podały, że zwolnienie Fostera było następstwem zarzutów o zastraszanie i toksyczne środowisko w programie.

„Nic nie może być ważniejsze na Northwestern University niż zapewnienie studentom miejsca, które pozwala im rozwijać się w klasie, społeczności i rywalizacji na najwyższym poziomie w historii oraz budowanie kultury, która pozwala naszym ludziom rozwijać się” Dyrektor Derek Garage powiedział w oświadczeniu. „To była sytuacja ciągła i przed podjęciem tej decyzji rozważono wiele czynników. Jako dyrektor ds. Lekkoatletyki odpowiadam za nominacje naszych trenerów i podzielę się naszymi kolejnymi krokami w miarę ich rozwoju”.

Źródła podają, że Garage, który zatrudnił Fostera w czerwcu 2022 roku, powiadomił graczy o jego zwolnieniu.

Foster został objęty dochodzeniem przez wydział zasobów ludzkich uniwersytetu przed sezonem. Dochodzenie wykazało, że Foster „zaangażował się w zastraszanie i obraźliwe zachowanie”, zgodnie z dokumentem uzyskanym przez Chicago Tribune, i wygłosił nieodpowiedni komentarz na temat pracowniczki.

Dokument miał zostać udostępniony liderom wydziałów lekkoatletycznych w celu „podjęcia działań naprawczych” przeciwko Fosterowi, ale według Tribune prowadził sezon bez żadnej formalnej dyscypliny.

Northwestern miał kilku trenerów, którzy opuścili program w lutym, a zespół walczył o rekord 10-40. Po sezonie na portal transferowy weszło 16 zawodników.

Chicagowska stacja radiowa 670 The Score poinformowała, że ​​​​Foster zniechęcał graczy do szukania pomocy medycznej w przypadku kontuzji i że gracze ukrywali przed nim swoje kontuzje. Stacja poinformowała również, że autokary z Northwestern i inni pracownicy próbowali spotkać się z Garage, ale odmówiono im takiej możliwości.

Foster miał zostać zwolniony wcześniej, jak poinformowało źródło ESPN, ale działy kadr i prawny Northwestern skupiły się na zwolnieniu głównego trenera futbolu Pata Fitzgeralda w poniedziałek w następstwie niepokojącego dochodzenia w sprawie programu. Fitzgerald, główny trener futbolu Northwestern od 2006 roku, został zwolniony trzy dni po tym, jak szkoła ogłosiła dwutygodniowe zawieszenie po zakończeniu zleconego dochodzenia.

Foster przybył do Northwestern z armii, gdzie trenował od 2017 do 2022 roku i zdobył cztery tytuły Patriot League.

Szkoła powiedziała, że ​​asystent trenera Brian Anderson będzie nadzorował program po odejściu Fostera.

READ  Philadelphia Eagles i New Orleans Saints wstrząsnęli pierwszą rundą NFL Draft 2022 z transakcją wielokrotnego wyboru