13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mecze angielskiej Premier League przełożone po śmierci królowej Elżbiety II

Mecze angielskiej Premier League przełożone po śmierci królowej Elżbiety II

Mecze angielskiej Premier League zostały przełożone na znak szacunku po Śmierć królowej Elżbiety II.

Najdłużej urzędujący monarcha w historii Wielkiej Brytanii zmarł w czwartek w wieku 96 lat, a Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej będzie teraz obchodzić 10-dniową żałobę narodową na cześć królowej i jej 70-letniego panowania.

[ MORE: Updated Premier League fixture list ]

Różne wydarzenia sportowe w Wielkiej Brytanii zostały przełożone w piątek, które potrwają do tego weekendu, a wszystkie mecze Premier League zostaną przełożone w sobotę, 10 września, niedzielę, 11 września i poniedziałek, 12 września, z siódmym meczem tygodnia. Sezon 2022-23 został przełożony.

Wszystkie mecze piłki nożnej kobiet i mężczyzn w Anglii, a także w Walii, Szkocji i Irlandii Północnej również zostały przełożone na ten weekend na znak szacunku.

Po spotkaniu w piątek między Departamentem Kultury Cyfrowej, Mediów i Sportu (DCMS) a kilkoma głównymi brytyjskimi organizacjami sportowymi przedstawiono wytyczne dotyczące protokołów ustanowionych przez Pałac Buckingham, ponieważ omówiono wiele czynników związanych z kontynuacją sportu.

Następnie Premier League spotkała się ze swoimi klubami i wydała następujące oświadczenie potwierdzające jej plany.


Oświadczenie Premier League w sprawie odroczeń

Na cześć jej niezwykłego życia i wkładu dla narodu, a także na znak szacunku, runda meczowa Premier League w ten weekend, w tym mecz w poniedziałek wieczorem, zostanie przełożona.

Richard Masters, dyrektor naczelny Premier League, powiedział: „My i nasze kluby chcielibyśmy oddać hołd długiej i wytrwałej służbie Jej Królewskiej Mości dla naszego kraju. spuścizna po całym życiu poświęcenia.To bardzo smutny czas nie tylko dla narodu, ale także dla milionów ludzi na całym świecie, którzy ją podziwiali, a my jednoczymy się ze wszystkimi, którzy opłakują jej śmierć.”

Więcej informacji na temat meczów Premier League w okresie żałoby zostanie podanych w odpowiednim czasie.

READ  Szoboszlaj? gackpo? McAllister? Wybierz wyjściowy skład Liverpoolu w Chelsea