13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sprzedaż Chelsea w stanie zawieszenia w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez rząd Wielkiej Brytanii

Sprzedaż Chelsea w stanie zawieszenia w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez rząd Wielkiej Brytanii

Brytyjski rząd nie zatwierdził jeszcze sprzedaży klubu Premier League Chelsea konsorcjum Los Angeles Dodgers, współwłaścicielowi, Toddowi Boehle.

Ustępującemu rosyjskiemu właścicielowi Romanowi Abramowiczowi nie wolno czerpać zysków ze sprzedaży, ponieważ został ukarany sankcjami, a jego aktywa zostały zamrożone z powodu jego powiązań z prezydentem Władimirem Putinem po inwazji na Ukrainę.

Ole: Zamieszanie i opóźnienia w sprzedaży Chelsea wpływają na zmiany w drużynie
– Przewodnik ESPN + widzów: LaLiga, Bundesliga, MLS, FA Cup i inne

Aktualizacja licencji, która pozwala Chelsea kontynuować działalność jako firma, jest wymagana przez rząd do zatwierdzenia przejęcia. Klub został wystawiony na sprzedaż w marcu, a szybki proces zakończył się 6 maja, gdy Grupa Boehly wybrała nowego właściciela.

Licencja wygasa 31 maja i istnieje ryzyko, że klub będzie mógł kontynuować działalność, jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie w sprawie struktury sprzedaży.

Chelsea wydała w tym miesiącu oświadczenie bezimiennego rzecznika Abramowicza, w którym stwierdził, że nie będzie starał się o spłatę 1,6 miliarda funtów (2 miliardy dolarów) pożyczek. Rząd nadal chce umieścić te wpływy na zamrożonym koncie, zanim upewni się, że ostatecznie trafią na cele charytatywne.

Abramowicz powiedział, że ma nadzieję, że wpływy ze sprzedaży pójdą do 2,5 miliarda funtów (3,1 miliarda dolarów) na cele charytatywne, wcześniej powiedział, że pójdą na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Rząd chce zapewnienia, że ​​Abramowicz nie będzie miał nic do powiedzenia przy wyborze instytucji.

Brak ogłoszenia nowego właściciela pojawia się, gdy sezon Chelsea dobiega końca bez Pucharu Krajowego Mężczyzn, po przegranej sobotnim finale Pucharu Anglii z Liverpoolem. Drużyna kobiet pokonała Manchester City w niedzielnym finale Pucharu Anglii.

Abramowicz został zmuszony do opróżnienia klubu po tym, jak w lutym stał się celem kampanii brytyjskiego rządu przeciwko bogatym Rosjanom powiązanym z Putinem. Abramowicz nie potępił wojny.

READ  Clay Holmes ponownie ratuje, by utopić Yankees w przegranej z Cardinals

Po odrzuceniu kilku konkurencyjnych ofert, Chelsea zgodziła się na umowę z konsorcjum, w skład którego wchodzi Boehly wraz z głównym właścicielem Dodgers Markiem Walterem i szwajcarskim miliarderem Hansjorgiem Wyssem oraz finansowaniem od firmy private equity Clearlake Capital.