10 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mecz Polski został przesunięty z powodu uszkodzenia dachu na Stadionie Narodowym

Stadion Narodowy w Warszawie został czasowo zamknięty z powodu wady konstrukcji stalowej linii dachu podczas rutynowej corocznej kontroli. Stadion, który kosztował 2 mld zł (ponad 427 mln euro), został wybudowany na turniej Euro 2012, który był wówczas współorganizowany przez Polskę i Ukrainę.

W związku z zamknięciem Stadionu Narodowego zaplanowany na 16 listopada 2022 r. towarzyski mecz Polska-Chile został przeniesiony na stadion Legii Warszawa. Mecz będzie ostatnim sprawdzianem Polski przed wyjazdem na mundial do Kataru następnego dnia.

Jeśli mecz zostanie przeniesiony na mniejszy stadion, nie wszyscy posiadacze biletów będą mogli oglądać mecz na żywo na stadionie. Sprzedaż biletów na mecz Polska-Chile na Stadionie Narodowym to 44 000 miejsc. Stadion Legii może pomieścić tylko 31 tys. osób, więc 13 tys. posiadaczy biletów będzie zawiedzionych, choć dostaną pełny zwrot pieniędzy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Minister sportu Kamil Bordniszuk powiedział w sobotę prywatnej stacji radiowej RMF FM, że decyzja o zamknięciu stadionu została podjęta po wykryciu wady konstrukcyjnej.

Według ministra, odkryto wadę w dużym elemencie stalowym, wielkości samochodu typu sedan, a pęknięcia w elemencie powiększają się od czasu pierwszych pomiarów.

Dlatego pomimo zbliżającego się meczu Polska-Chile podjęto decyzję o czasowym zamknięciu stadionu ze względu na bezpieczeństwo.

Źródło:

READ  Polska trzyma się Ukrainy, konflikt nie w interesie Rosji: ambasador Polski w Indiach