23 kwietnia, 2024

Oświadczenie |  Rekordowa wygrana Irlandii MU15 w Polsce

Oświadczenie | Rekordowa wygrana Irlandii MU15 w Polsce

Męska drużyna Irlandii do lat 15 zakończyła mecz towarzyski, wygrywając w piątek w Bobbymost 1:0 z Polską. Bramka Jadena Umeya w drugiej połowie pomogła Irlandii odbić się po porażce w rzutach karnych z tym samym przeciwnikiem we wtorek. Jason Donohue wykorzystał swój skład i na początku tygodnia wprowadził szereg zmian w drużynie, której kapitanem był Brady Lee z Shamrock Rovers. Irlandia miała genialną szansę w 27Cz W chwili, w której Lee wyrwał się i wykonał ambitny wysiłek, trafił w słupek i odbił się. Polska wyglądała najbardziej groźnie, ale Luke Cullen nie miał problemów z irlandzkim golem ze wszystkich swoich szans, gdy polska obrona oparła się atakowi.

W drugiej połowie gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli, a Antoni Ugroński dwukrotnie w ciągu minuty zbliżył się do siebie. Najpierw chybił celu po znalezieniu się w przestrzeni w polu karnym, a minutę później trafił w stolarkę z Lukiem Cullenem. Irlandia Ramon Martos z Almerii wyszedł na prowadzenie po ugryzieniu w oddali dłoni Anthony’ego Blackiego. Jednak Irlandia nie musiała długo czekać, aby znaleźć przerwę, kiedy Martos zgrabnie wszedł na ścieżkę Umeya z Cork City, który nie potrzebował żadnego dotyku, gdy pokonał Blackie i skierował się w przeciwny róg. Od tego czasu Irlandia wyglądała na najsilniejszą z drużyn. Umeh, młodszy brat reprezentacji Irlandii MU19, Franco, ponownie odskoczył, a jego cios został uderzony w plecy przez Blackiego, gdy tłum napierał na presję. Polska nie stwarzała żadnych szans, gdyż Irlandia odpadła z czystym kontem i imponującą wygraną. Przemawiając po meczu z Irlandią, główny trener mężczyzn do lat 15, Jason Donohue, powiedział: „To był wspaniały występ, wspaniałe zwycięstwo, wspaniały gol i świetne podanie, aby to ustawić. – Wspaniale jest walczyć z taką jakością rywali jak Polska i mieć dwa czyste konto. Czułem, że mogliśmy wygrać oba mecze w tym tygodniu, co znalazło odzwierciedlenie w naszych wysokich wynikach posiadania piłki w obu meczach. „Mieliśmy trzy świetne występy w ostatnim międzynarodowym oknie w Chorwacji i wnieśliśmy to zaufanie do tego obozu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego, jak minął tydzień, a teraz bierzemy trochę wolnego, a potem zaczynamy przygotowania do Australii U16 w styczniu. Polska: Blocky, Ketziora, Chekliński, Lenyard, Pieska, Baj, Korzeniowski, Uchroński, Bartowiak, Tarkowski, Pacewski Alternatywny: Zieliński, Foks, Malota, Ruszkiewicz, Sianiawski, Dudek, Węgrzyn, Levy,