19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mastodon ułatwia utworzenie konta

Mastodon ułatwia utworzenie konta

Mastodon ułatwia nowicjuszom założenie konta na platformie. Poniedziałek , Zadeklaruj zdecentralizowaną sieć że zacznie kierować nowych użytkowników do tworzenia kont na mastodon.social zamiast prosić ich o wybór spośród tysięcy innych serwerów na platformie.

Ta aktualizacja nie oznacza jednak, że Mastodon odbiera nowym użytkownikom możliwość rejestracji konta w określonej społeczności. Po prostu zaoferuje dwie oddzielne opcje na swojej stronie rejestracji: „Dołącz do mastodonta. social” lub „Wybierz mój serwer”. Flagowy serwer społecznościowy usługi mastodont jest największą platformą, ale sieć zauważa, że ​​użytkownicy mogą przełączać się między instancjami w dowolnym momencie.

Przed tą zmianą utworzenie konta Mastodon nie było tak proste, jak wpisanie adresu e-mail i utworzenie hasła. Pierwotnie Mastodon miał użytkowników wybierających instancję lub społeczność, w której chcą żyć na swoim koncie. Dla tych, którzy są nowi na platformie, ten ruch jest nieco onieśmielający, zwłaszcza teraz, gdy Mastodon jest już dostępny Ponad 12 000 przypadków Użytkownicy mogą dołączyć. Czy powinieneś dołączyć do mastodon.world lub mastodon.online? A może powinieneś wybrać coś bardziej skoncentrowanego, jak birdon.social? Wybór nowego użytkownika może być mylący i mylący.

„Jeśli uda nam się tylko przyciągnąć ludzi, którym rzeczywiście zależy na decentralizacji, wówczas nasza zdolność do uczynienia decentralizacji głównym nurtem staje się znacznie trudniejsza”.

Jednak zmiana może frustrować obecnych użytkowników i operatorów serwerów, którzy chcieliby, aby Mastodon pozostał wierny swojej obietnicy bycia zdecentralizowaną platformą, która nie jest zarządzana przez żaden pojedynczy podmiot. Jednak dyrektor generalny Mastodon, Eugene Roshko, mówi, że ta zmiana jest potrzebna, aby pomóc „nowym użytkownikom ominąć proces rejestracji i szybciej wchodzić w interakcje z innymi”.

„Uważamy, że ważne jest, aby Mastodon był dobry jako produkt sam w sobie, a nie tylko ze względu na swoją ideologię” – napisał Roshko w poście zapowiadającym zmianę. „Jeśli uda nam się tylko przyciągnąć ludzi, którym rzeczywiście zależy na decentralizacji, wówczas nasza zdolność do uczynienia decentralizacji głównym nurtem staje się znacznie trudniejsza”.

READ  Ubisoft Exec twierdzi, że gracze muszą czuć się „komfortowo” nie posiadając swoich gier do czasu rozpoczęcia subskrypcji

Oprócz nowego doświadczenia związanego z wdrażaniem, Mastodon wprowadza również posty z cytatami i ulepsza zawartość, wyszukiwanie profili i grupy. Rochko mówi również, że platforma ulepsza swoje narzędzia moderacji, a także „usuwa tarcie ze zdecentralizowanych funkcji”.