26 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elementy układanki Pixel Watch są na swoim miejscu

Elementy układanki Pixel Watch są na swoim miejscu

Po latach plotek i falstartyWygląda na to, że zbliżamy się do końca. wreszcie Wizja zegarek Pixel Watch w systemie Wear OS.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy słyszeliśmy plotki o Pixel Watch, ale to, co skłoniło mnie do myślenia, to niedawny przeciek od Evana Blassa. Wcześniej dzisiaj, Plus opublikował zrzut ekranu Na Twitterze interaktywny samouczek przedstawiał „Pixel Rohan” z systemem Wear OS 3.1. Blass również skomentował tweeta, mówiąc: „To już nie potrwa długo” – odnosząc się do bardzo prawdopodobnej możliwości, że Google będzie nękać Pixel Watch na Google I/O w przyszłym miesiącu.

Nic w tym nie jest niesamowicie zaskakujące, jeśli jesteś uważny. Pixel Watch zawsze działał na Wear OS, chociaż pojawiły się krótkie spekulacje, że Google może to zrobić. Wybierz hybrydowy analogowo-cyfrowy. Jednak ten stosunkowo nieznaczny wyciek podkreśla, że ​​2022 będzie rokiem przełomowym dla ambicji firmy Google dotyczących urządzeń do noszenia.

Zasadniczo jest to zwieńczenie co najmniej trzech lat Google kładącego podwaliny pod prawdziwego konkurenta Apple Watch. Na początku 2019 r. Google zbombardował 40 milionów dolarów na zakup technologii smartwatch Fossil I część zespołu badawczo-rozwojowego firmy. Fossil od dawna jest jednym z najważniejszych partnerów Google w zakresie urządzeń do noszenia, a w tamtym czasie Google powiedział, że to posunięcie było oznaką zaangażowania firmy w urządzenia do noszenia. Później w tym samym roku firma Google potwierdziła Ponowne skupienie się na „przetwarzaniu otoczenia” Na wydarzeniu Made by Google przed zakończeniem 2019 roku w odosobnieniu 2,1 miliarda dolarów na Fitbit.

Niewiele wydarzyło się z frontem do noszenia Google w 2020 roku. Fitbit nadal wypuszcza produkty pod marką Fitbit – pomimo swoich smartwatchów Działać Pobierz Asystenta Google. Podobnie Wear OS nadal to widzi stopniowy Aktualizacje. Jednak Google otworzył szeroko drzwi w 2021 roku na I/O, ogłaszając, że współpracuje z Samsungiem w celu stworzenia Nowa zunifikowana wersja Z długo działającej platformy Wear OS. Następnie linia Samsung Galaxy Watch 4 zadebiutowała w Wear OS 3 pod koniec 2021 roku.

READ  Mapy Google szacują teraz opłaty za Twoją podróż

Google kładzie podwaliny pod smartwatch do użytku w pomieszczeniach od co najmniej 2019 roku.
Zdjęcie: Dieter Bohn/The Verge

To prowadzi nas do 2022 roku – pierwszego roku, w którym nowa platforma Wear OS będzie dostępna nie tylko na smartwatchach Samsunga. Google powiedział w ciągu ostatniego roku, że obecne zegarki Wear OS od Fossil i Mobvoi też będą Kwalifikuje się do promocji W drugiej połowie br. Google również sugerował, że Przyszłe integracje Fitbit Od jakiegoś czasu dyrektor generalny Fitbit, James Park, również kilkakrotnie zapowiadał, że nadchodzi zegarek Fitbit Wear OS. (chociaż Trudno powiedzieć kiedy.) Jak niedawno otrzymaliśmy od Google Zgoda Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na ujemne monitorowanie migotania przedsionków Na urządzeniach Fitbit. Ponieważ Google jest właścicielem Fitbit, nietrudno sobie wyobrazić, że skorzystałby również z lat badań Fitbit nad zaawansowanymi funkcjami technologii zdrowotnych. Oczekuje się, że Qualcomm – którego słabe chipy Snapdragon Wear również przyczyniły się do zmagań Wear OS, by dogonić swoich konkurentów – również Uruchom wydajniejszy chip kiedyś w tym roku.

Zasadniczo wszystkie elementy są na swoim miejscu. Z pewnością wciąż jest wiele pytań. Czy Pixel Watch skupi się przede wszystkim na kondycji i dobrym samopoczuciu, czy też zintegruje więcej inteligentnych funkcji, takich jak łączność LTE? Czy będzie to działać dobrze ze wszystkimi telefonami z Androidem, czy też nada priorytet własnemu Pixelowi Google? A co z iOS? Prawdopodobnie nie będziemy mieć tych odpowiedzi do drugiej połowy tego roku. Ale jedno jest pewne. To wielki rok dla przenośnej platformy Google – a zakończenie tego za pomocą Pixel Watch byłoby sposobem na złożenie oświadczenia.