19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mark Zuckerberg reaguje na memy metaverse z przeprojektowaniem

Mark Zuckerberg reaguje na memy metaverse z przeprojektowaniem

Zuckerberg po raz pierwszy uruchomił Horizon Worlds, aplikację społecznościową wirtualnej rzeczywistości, we Francji i Hiszpanii na początku tego tygodnia, dzieląc się nieco idiotycznym płaskim cyfrowym awatarem przed Wieżą Eiffla i zielonymi wzgórzami.

Internet natychmiast skoczył, szydząc z tego, co wielu użytkowników uważało za (miejmy nadzieję) surowe szkice do projektu, którym rządziła Meta Co najmniej 10 miliardów dolarów w zeszłym roku.
Kevin Rose, felietonista technologiczny w New York Times, porównał grafikę do „Gorzej niż gra na Wii z 2008 rokuna Twitterze. Łupek użył terminu „pośladki”. Twitter był mniej miły: pojawiły się „Brzydkie oczy” i „Międzynarodowa śmiejąca się strzała”.

Wielu porównało projekt Metaverse do grafiki z wczesnych lat 90. i zauważyło, jak bez życia i dziecinnie wyglądało selfie Zuckerberga. I wkrótce zdobyła etykietę „Dead Eyes”.

Cóż, Zuckerberg wyraźnie widział memy, ponieważ ogłosił w piątek, że nadchodzą ważne aktualizacje — wraz z nową grafiką awatara. Na Facebooku i Instagramie Zuckerberg opublikował zdjęcie swojego bardziej zaawansowanego awatara.

„Wiem, że zdjęcie, które opublikowałem na początku tego tygodnia, było dość proste – zostało zrobione naprawdę szybko, aby uczcić premierę” – powiedział Zuckerberg. Książki w podpisieDodanie grafiki w Horizon „potrafi więcej” i obiecuje, że „bardzo szybko się poprawi”.

Zuckerberg dodał, że więcej szczegółów podzieli się na Connect, dorocznej konferencji firmy, która odbyła się w październiku ubiegłego roku.

Facebook planował wydać co najmniej 10 miliardów dolarów w 2021 r. na Facebook Reality Labs, przeznaczając w zeszłym roku znaczne zasoby na produkty i usługi rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Wyniki za trzeci kwartał.

Horizon Worlds firmy Meta for the Quest jest już dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.