16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pracownicy Felixstow, największego portu kontenerowego w Wielkiej Brytanii, mają rozpocząć 8-dniowy strajk

Pracownicy Felixstow, największego portu kontenerowego w Wielkiej Brytanii, mają rozpocząć 8-dniowy strajk

Widok przedstawia kontenery transportowe ułożone w porcie w Felixstowe w Wielkiej Brytanii, 13 października 2021 r. Zdjęcie wykonał dron. Zdjęcie: Hannah McKay/Reuters

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

LONDYN (Reuters) – Ponad 1900 pracowników w największym brytyjskim porcie kontenerowym ma rozpocząć ośmiodniowy strajk w niedzielę, który ostrzega ich związek i firmy żeglugowe, że może poważnie wpłynąć na handel i łańcuchy dostaw.

Pracownicy w Felixstowe, na wschodnim wybrzeżu Anglii, biorą udział w strajku przemysłowym w sporze płacowym, stając się ostatnimi pracownikami strajkującymi w Wielkiej Brytanii, gdy związki żądają wyższych płac dla członków stojących w obliczu kryzysu kosztów utrzymania.

„Strajk spowoduje znaczne zakłócenia i wywoła ogromne fale wstrząsów w całym łańcuchu dostaw w Wielkiej Brytanii, ale ten spór jest w całości spowodowany przez firmę” – powiedział Bobby Morton, krajowy urzędnik w dokach Unite.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„On ona [the company] Miał każdą okazję, aby złożyć uczciwą ofertę naszym członkom, ale postanowił tego nie robić”.

Hutchison Ports, operator Felixstowe, powiedział w piątek, że jego oferta podwyżki płac o 7% i łącznej kwoty 500 funtów (604 USD) jest sprawiedliwa. Powiedziała, że ​​związek pracowników portowych, który reprezentuje około 500 pracowników na stanowiskach nadzorczych, inżynieryjnych i urzędniczych, zaakceptował umowę.

Unite, który głównie reprezentuje dokerów, twierdzi, że propozycja jest znacznie poniżej obecnej stopy inflacji i podąża za niższą stopą inflacji niż w zeszłym roku.

Rzecznik Hutchison Ports powiedział: „Port żałuje wpływu, jaki ten środek będzie miał na brytyjskie łańcuchy dostaw”.

Port powiedział, że będzie miał plan awaryjny i pracuje nad zmniejszeniem zakłóceń podczas strajków, które potrwają do 29 sierpnia.

Grupa wysyłkowa Maersk (MAERSKb.CO)Jedna z największych na świecie firm żeglugi kontenerowej ostrzegła, że ​​środek ten będzie miał znaczący wpływ, powodując opóźnienia operacyjne i zmuszając ją do wprowadzenia zmian w składzie swoich statków.

READ  Kawiarnia w Berkeley prezentowana w programie „Today” zostanie zamknięta po 45 latach

Dane opublikowane 17 sierpnia pokazały, że inflacja cen konsumpcyjnych w Wielkiej Brytanii osiągnęła w lipcu 10,1%, najwyższy poziom od lutego 1982 r., a niektórzy ekonomiści spodziewają się, że w pierwszych trzech miesiącach przyszłego roku osiągnie 15% w związku z rosnącymi kosztami energii i żywności. Czytaj więcej

Presja na dochody rodzin już doprowadziła do strajków pracowników kolei i autobusów, domagających się wyższych podwyżek płac.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Michaela Holdena

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.