12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Marc Benioff z Salesforce sugeruje więcej potencjalnych zwolnień

Marc Benioff z Salesforce sugeruje więcej potencjalnych zwolnień

Marc Benioff, współzarządzający Salesforce.com Inc. , pomiędzy dyskusjami panelowymi drugiego dnia Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii, 24 maja 2022 r.

Jason Aldeen | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Marek Benioff, Siły sprzedaży Współzałożyciel i wkrótce jedyny dyrektor generalny zasygnalizował na czwartkowym posiedzeniu plenarnym, że według osób zaznajomionych z tą sprawą może dojść do dalszych redukcji.

Wirtualne spotkanie odbyło się dzień po ogłoszeniu go przez Salesforce Zredukować 10% miejsc pracy, osiągnąć ponad 7000 miejsc pracy. Po godzinach, Amazonka tak powiedział Liczba pracowników spadła o 18 tys. Firmy technologiczne po raz pierwszy od lat ograniczają zatrudnienie, ponieważ przewidują wolniejszy wzrost, wyższe stopy procentowe i możliwą recesję.

Powiązane wiadomości inwestycyjne

Klub Inwestycyjny CNBC

Firma Benioff wyraziła zaniepokojenie wydajnością części organizacji sprzedaży. Według dwóch osób, które uczestniczyły w wideo, około połowa kierowników kont Salesforce zrealizowała ponad 95% transakcji, powiedział pracownikom. Inna osoba powiedziała, że ​​spotkanie było zaplanowane na godzinę, ale trwało ponad dwie godziny.

Benioff powiedział, że brak produktywności wynika w dużej mierze z nowych kierowników kont, powiedział jeden z uczestników CNBC.

szczęście Wspomniałem wcześniej o spotkaniu.

Podczas pandemii i w latach poprzedzających ją Salesforce szybko się rozwijał wraz ze wzrostem adopcji chmury. Firma napędzała swój wzrost częściowo poprzez duże przejęcia, takie jak Slack i Tableau.

Teraz Salesforce spada wraz ze wzrostem przychodów spowolnienie I jak się zmierzysz Aktywny inwestor Martwi się o dźwignię operacyjną. W listopadzie współprzewodniczący Brett Taylor, który był postrzegany jako spadkobierca Benioffa, ogłosił swoją nominację. szybki wyjazd Po roku dzielenia starszej pracy. Ma wyjechać pod koniec stycznia.

W zeszłym miesiącu Benioff wysłał wiadomość Slack do wszystkich pracowników, prosząc o nią Sposoby na zwiększenie produktywności nowych pracowników. Benioff podczas czwartkowego spotkania wyraził niezadowolenie z doniesień medialnych, które pojawiły się w związku z jego wypowiedzią.

READ  Nowa Zelandia wchodzi w techniczną recesję po tym, jak gospodarka skurczyła się o 0,1% w pierwszym kwartale

Według jednego z obecnych Benioff powiedział: „Jedną z naszych podstawowych wartości jest zaufanie”.

Osoba ta powiedziała, że ​​Benioff potrzebował dużo czasu, aby odpowiedzieć na pytanie, co przyniesie przyszłość Salesforce.

Salesforce nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Zegarek: Jim Cramer mówi, że po tym, jak Salesforce obniży zatrudnienie o 10%, nastąpi więcej zwolnień technicznych

Jim Cramer mówi, że po tym, jak Salesforce obniży zatrudnienie o 10%, nastąpi więcej zwolnień technicznych