18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

MacKenzie Scott, była Jeffa Bezosa, przekazuje darowizny organizacjom wspierającym przestępstwa imigrantów i sportowców transpłciowych

MacKenzie Scott, była Jeffa Bezosa, przekazuje darowizny organizacjom wspierającym przestępstwa imigrantów i sportowców transpłciowych

Wiadomości z USA

Ekskluzywny

więcej niż Nowe datki na cele charytatywne o wartości 640 milionów dolarów MacKenzie Scott, była żona założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, zwraca się do organizacji non-profit wspierających cele skrajnie lewicowe, w tym pomagając imigrantom popełniającym przestępstwa i promując transpłciowych sportowców płci męskiej, którzy chcą konkurować z kobietami.

Jak wynika z ogłoszonej we wtorek analizy 361 nagród, Scott przekaże 67 organizacjom wspierającym imigrantów łącznie 122 miliony dolarów na pomoc prawną i inną. Poprzez swoją Fundację „Dajemy Yield”.

Wśród wielkich zwycięzców znalazła się Koalicja Imigrantów z Florydy, która zdecydowanie sprzeciwia się atakom gubernatora Florydy Rona DeSantisa wobec imigrantów popełniających przestępstwa; oraz Koalicja na rzecz Praw Imigrantów i Uchodźców z Tennessee, która zwalcza wysiłki tego stanu mające na celu zwiększenie egzekwowania przepisów dotyczących nielegalnej imigracji. Obaj zgarnęli nagrody o wartości 2 milionów dolarów.

Większość z 640 milionów dolarów z nowych darowizn przekazanych przez miliardera MacKenzie Scotta – byłą żonę założyciela Amazona Jeffa Bezosa – trafi do organizacji non-profit, które walczą o imigrantów kryminalnych, prawa osób transpłciowych i inne kwestie. Patricka McMullana za pośrednictwem Getty Images
Przed ogłoszeniem nowych darowizn w wysokości 640 milionów dolarów na rzecz organizacji non-profit Scott przekazała już 16,5 miliarda dolarów z fortuny, którą nabyła po rozwodzie z założycielem Amazona, Jeffem Bezosem w 2019 roku. Ivan Agostini/Inwizja/AP

Inne nagrody Scotta obejmują kwotę 117 milionów dolarów na rzecz 67 grup wsparcia więźniów i innych organizacji pomagających więźniom i osobom przebywającym w przeszłości w więzieniach; Oraz 72 miliony dolarów dla 43 grup promujących „tożsamość płciową”, „orientację seksualną” i inne kwestie związane ze społecznością LGBT – takie jak wspieranie praw biologicznych chłopców, którzy identyfikują się jako transpłciowe dziewczęta, do rywalizacji w sporcie kobiecym.

Przydzieliła także kolejne 18 milionów dolarów 10 grupom działającym na rzecz promowania czystej energii.

„Żona Bezosa wykorzystuje zyski, które osiągnął dzięki kapitalizmowi, dla własnych korzyści [fund] „Kapitaliści sprzedają nam linę, na której ich powiesimy” – powiedział Mike Gonzalez, starszy pracownik konserwatywnej Fundacji Dziedzictwa, cytując słynny cytat byłego radzieckiego przywódcy rewolucji Władimira Lenina.

READ  Amtrak prezentuje nowe pociągi, które zastąpią starą flotę

Gonzalez dodał, że wykorzystywanie przez Scotta pieniędzy Bezosa to kolejny przykład grup charytatywnych utworzonych dzięki owocom kapitalizmu – takich jak lewicowa Fundacja Rockefellera – wykorzystujących swoje dolary do podważania zasad wolnego rynku.

„Te rzeczy, na które przekazujesz pieniądze – czy to idee dotyczące osób transpłciowych, pomoc nielegalnym imigrantom, prawa więźniów czy zmiany klimatyczne – wszystkie mają na celu odwrócenie naszego systemu od kapitalizmu” – powiedział.

Scott – autorka dwóch powieści i trzecia najbogatsza kobieta w Stanach Zjednoczonych – jest żoną Bezosa od prawie 25 lat i ma z nim czworo dzieci. Rozstała się z Bezosem w 2019 roku, mając akcje Amazona o wartości 38,3 miliarda dolarów.

Koalicja Imigrantów z Florydy, która zdecydowanie sprzeciwia się represjom podejmowanym przez gubernatora Florydy Rona DeSantiego wobec imigrantów popełniających przestępstwa, otrzymała od Scotta nagrodę w wysokości 2 milionów dolarów. Globalna kolekcja obrazów za pośrednictwem Getty Images

Przed wtorkowym ogłoszeniem przekazała 16,5 miliarda dolarów swojego majątku grupom, które wraz z zespołem zbadała i wybrała.

W grudniu 2022 roku został uruchomiony Baza danych jej dzieł charytatywnych Pod nazwą dawania ofert.

Następnie Scott zaczął pozyskiwać wnioski od organizacji non-profit kierowanych przez społeczność, poszukujących pomocy finansowej. Od kandydatów wymagano posiadania budżetu w wysokości od 1 miliona do 5 milionów dolarów oraz misji „wzmacniania opinii i zwiększania szans osób i rodzin przy niewielkich lub skromnych środkach” – napisano na swojej stronie internetowej Yield Giving.

Ogłoszone we wtorek nagrody Scotta obejmują 72 miliony dolarów przeznaczone specjalnie na kwestie LGBTQ. Fotografia RS — Stock.adobe.com

Kwota 640 milionów dolarów przyznana przez Yield Giving podczas pierwszej rundy dotacji to ponad dwukrotnie więcej niż obiecał Scott, a 361 z 6350 organizacji charytatywnych, które złożyły wnioski, otrzymało nagrody w wysokości 1 lub 2 milionów dolarów.

Megan Peterson, dyrektor wykonawcza ds. sprawiedliwości płci Z radością przyjęła „prezent” Scotta w wysokości 2 milionów dolarów dla swojej organizacji non-profit, stwierdzając w oświadczeniu, że „nie mógł on nastąpić w ważniejszym momencie” w obliczu „konserwatywnego ruchu prawnego, który zagraża naszym podstawowym prawom tutaj, w Minnesocie, Dakocie Północnej i w całych Stanach Zjednoczonych”. .”

READ  Credit Suisse spłaca dług, aby uspokoić obawy inwestorów

„Budowanie i utrzymywanie świata wolnego od barier związanych z płcią wymaga organizowania społeczności, edukacji oraz zmiany sposobu, w jaki mówimy i myślimy o płci” – dodała Peterson, której grupa wygrała niedawno procesy sądowe dotyczące dostępu do antykoncepcji awaryjnej i prawa młodzieży transpłciowej do zabawy Sporty. . To nie jest ich płeć biologiczna.

Z 72 milionów dolarów, które Scott przekazał na cele LGBTQ, co najmniej 16 milionów trafiło do organizacji non-profit zajmujących się wspieraniem transpłciowych sportowców w sporcie kobiecym, w tym do Amerykańskiej Unii Wolności Obywatelskich stanu Alabama i Football Without Borders z siedzibą w Baltimore oraz OutFront Minnesota.

Reprezentantka Nicole Malliotakis (R-Staten Island/Brooklyn). Wspierane ustawodawstwo, które ma na celu utrzymanie uczciwości w sporcie kobiet Zapewniając, że dzieci biologiczne nie uczestniczą w programie, Scott stwierdziła, że ​​wydatki Scotta na takie lewicowe cele są „niefortunne, ale to jej osobiste pieniądze”.

„Demokraci, którzy rządzą miastami w całej Ameryce, robią to codziennie za nasze pieniądze i to jest prawdziwa walka, którą musimy kontynuować” – powiedziała.

Była żona Bezosa przekazała miliony osobom nieposiadającym dokumentów, osobom przebywającym wcześniej w więzieniach, organizacjom LGBTQ i inicjatywom na rzecz czystej energii. Poczta nowojorska

W notatce na swojej stronie internetowejScott napisała, że ​​jest wdzięczna Lever for Change, organizacji, która zarządzała procesem wyboru nagrody, oraz mieszkańcom, którzy są niezbędnymi „agentami zmian”.

Przedstawiciele Lever for Change i Scott nie odpowiedzieli na wiadomości.

Elon Musk w poście skrytykował Scott za jej wcześniejsze datki na cele charytatywne

złożone pod

Amazonka
,

Kapitalizm
,

organizacja pożytku publicznego
,

Zmiana klimatu
,

Elona Muska
,

Jeff Bezos
,

Mackenziego Scotta
,

imigranci
,

Organizacje non-profit
,

Organizacja pożytku publicznego
,

więzienie
,

Sportowcy transpłciowi
,

Prawa osób transpłciowych
,
23.03.24


https://nypost.com/2024/03/23/us-news/jeff-bezos-ex-mackenzie-scott-donates-to-groups-boosting-immigrant-crime-trans-athletes/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site %20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania